Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Účes banán – elegancia a sofistikovanosť

Účes banán
Účes banán dodáva ženám klasickú eleganciu Audrey Hepburn.
© GoRunway.com

Vyčesané vlasy do banánu sú klasickým účesom. Niektorí tento účes nazývajú aj Francúzsky twist. Pamätáte sa na film "Raňajky u Tiffanyho"? V tejto klasickej komédii mala Audrey Hepburn elegantný účes banán. Tento účes dodá ženám obzvlášť pôvabný vzhľad. Vertikálny tvar opticky predlžuje krk. Najlepšie na tom je, že účes vyzerá výborne na každej žene a dá sa vytvoriť v mnohých variáciách. Možno nájdete aj vy svoj štýl účesu banán.

 • Účes banán je vhodný najmä na slávnostné príležitosti, ako je napríklad svadba, stužková, ples, návšteva divadla, alebo špeciálna párty. Avšak tento elegantný vyčesaný účes vyzerá výborne aj doma, či v práci. Samozrejme, úprava účesu banán si vyžaduje určitú zručnosť, ale s návodom krok za krokom aj stylingoví nováčikovia uspejú.

 • Potrebné nástroje na tvorbu účesu Banán

  Vlasy by ste mali mať dlhé aspoň po ramená, ak si chcete vytvoriť svoj účes banán. Použite predlžujúce pramene a púder pre objem, ak máte redšie vlasy. Potrebujete štylku, veľa vláseniek, lak na vlasy a trochu vosku na vlasy. Pomocná ruka kamarátky môže byť neoceniteľná, najmä v prípade, ak ešte nie ste profesionálka na styling vyčesaných účesov.

 • Ako vytvoriť účes banán

  1. Ak nie ste nositeľkou hustých a silných vlasov, potom siahnite po púdry na objem vlasov alebo si vlasy jemne natupírujte.

  2. Záleží len na vašom štýle a preferenciách, či si urobíte cestičku vo vlasoch, alebo nie ešte pred zopnutím vlasov v zadnej časti hlavy.

  3. Pre vytvorenie klasického vyčesaného účesu banán by ste mali vlasy zopnúť do copu na krku. Použite vosk na vlasy, aby ste skrotili lietajúce vlasy.

  4. Cop pevne zatočte a následne ťahajte vlasy na hornú časť hlavy. Pokračujte v točení copu, kým nezíska typický tvar účesu banán. Pri točení a vyťahovaní copu smerom hore, použite skryté vlásenky na upevnenie vyčesaného banánu v zadnej časti hlavy.

  5. Koniec copu môžete zatočiť do dekoratívnej špirály alebo ho ukryť do vnútra banánu. Upevnite konce účesu pomocou vláseniek.

  6. Posledným krokom je spevnenie účesu pomocou laku na vlasy. V závislosti na príležitosti môžete do účesu pridať doplnky ako kvety, perie či iné dekoratívne vlasové doplnky pre väčší šmrnc účesu. 

  Nezúfajte, ak ste si nevytvorili dokonalý účes banán hneď na prvýkrát. Dokonalosť príde so skúsenosťami a praxou.

  Chceli by ste vyskúšať inú verziu vyčesaného účesu banán? Možno nájdete svoj banán v našej galérii účesov.

  Vo videu nižšie, vlasový stylista Armin Morbach ukazuje, ako sa dá rýchlo vytvoriť účes banán na doma ale i do práce v niekoľkých jednoduchých krokoch.

 • Video: Tvorba účesu banán s Arminom Morbachom

 • Galéria: Variácie účesu na banán

  Klasický vyčesaný účes banán so špirálou

  © GoRunway.com  

  Klasický vyčesaný účes banán so špirálou

  Klasický, dobre pripravený vyčesaný účes banán je ten správny účes do divadla. Konce zatočených vlasov môžete zatočiť do špirály, skryť a zaistiť ich pomocou vláseniek.
  Účes banán plus šmrncovná pätka

  © iStockphoto  

  Účes banán plus šmrncovná pätka

  Toto je jeden z najviac očarujúcich účesov banán. Vyčesaný účes banán so štýlovou pätkou patrí na vrch hlavy. Jednoducho vytiahnite prameň z vrchu banána a použite ho na vytvorenie pätky.

  Hravý účes banán

  © GoRunway.com  

  Hravý účes banán

  Pre tento účes banán vlasy netočte, ale založte do banánu. Jednoducho vlasy zopnite do copu a preložte si ich cez jednu ruku. Vrchnú časť banánu upevnite vlásenkami. Zvyšné vlasy nechajte voľne padnúť do otvoreného copu.

  Zatočený účes banán

  © GoRunway.com  

  Zatočený účes banán

  Tento účes banán vyzerá profesionálne a výborne sa hodí do práce. Pre tento štýl účesu musíte oddeliť široký prameň vlasov nad uchom a upevniť ho zatiaľ mimo účesu pomocou sponiek. Teraz v zadnej časti hlavy vytvorte banán. Keď jej banán hotový, použite voľný široký prameň vlasov, aby ste ním banán prekryli. Prameň uchyťte a zaistite vlásenkami.
  Vertikálny účes banán

  © iStockphoto  

  Vertikálny účes banán

  Tento vertikálny účes banán je skutočným umeleckým dielom. Môžete o ňom uvažovať aj ako o svadobnom účese. Účes sa skladá z dvoch vertikálnych prameňov v tvare banánov a pätky. Rozdeľte vlasy na tri časti. Zložte dve z nich do voľných vertikálnych banánov v zadnej časti hlavy. Vrchný prameň vlasov preložte dozadu do štýlovej pätky.