Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

2. Vhodný strih pre každý typ tváre

Nie každý má ideálnu oválnu tvár. Avšak môžeme použiť rôzne triky, aby oválna tvár nepôsobila ako mesiac v splne a aby sa ženy s hranatou tvárou nepremenili na xantipy. 

 • Perfektný strih

  Haarschnitt eckige Gesichtsform

  © janotta  

  Hranatá tvár

  Hranatá tvár žiada jemnosť. Ofiny tvári dodajú požadované jemné kontúry. Štýlové prvly, ktoré podtrhujú hranatosť tváre, ostré strihy či súmerné ofiny nie sú vhodné pre takýto typ tváre. V takomto prípade je bočná postupne strihaná ofina najlepšou voľbou. 

  Haarschnitt ovale Gesichtsform

  © janotta  

  Oválna tvár

  Gratulujeme vám k ideálnemu tváru. Vy si totiž môžete dopriať takmer každý strih. Pre malé oválne tváre je ideálna cestička na stred, ktorá vytvorí ilúziu šírky. Ofiny by nemali byť veľmi krátke, vyhnete sa tak zbytočnému predĺženiu tváre. 

  Haarschnitt herzförmige Gesichtsform

  © janotta  

  Srdcovitá tvár

  Uistite sa, že majú vaše vlasy dostatočný objem v oblasti brady. Môžete ho dosiahnuť kučerami, vlnami alebo ofinou. Vlasy môžu mať objem pri korienkoch, ale od uší smerom dolu by mal byť strih úzky. Výborným riešením je bob s ofinou k brade.

  Haarschnitt runde Gesichtsform

  © janotta  

  Okrúhla tvár

  Rozlúčte sa s cestičkou na stred. Nepôjde to ani s geometrickým strihom. Obe vlasové úpravy by totiž zbytočne zvýraznili plnosť vašej tváre. Ženy s okrúhlou tvárou by mali voliť dlhšie vlasy, aspoň po ramená, postupne zostrihané s cestičkou alebo ofinou na bok. Bohatý objem na vrchu hlavy dokonale predĺži vašu tvár.