Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Hriva, bob alebo krátky zostrih: Spôsoby, ako nájsť ten správny strih

Ako nájsť ten správny strih
Krátke strihy na rôzne spôsoby.
© janotta

Nič nie je krajšie ako dlhé vlasy. Krátky strih robí zase ľudí mladšími. Ženy s jemnými vlasmi by sa mali vyhnúť strapatým účesom. Zabudnite na tieto stereotypy. Často sa totiž mýlia.

 • Aj pre vás existuje účes šitý na mieru, odvíja sa od kvality a štruktúry vlasov a tiež tvaru vašej tváre. Využite náš kompas, ktorý vás prevedie džungľou účesov a vlasového stylingu. V prípade, že chcete zakryť nejaké nedostatky i na to máme pár trikov a poradíme vám, ako ich využiť vo svoj prospech.

 • 1. Aký strih sa hodí k akým vlasom?

  Kučery vám môžu úplne zmeniť vzhľad a to isté platí pre rovné vlasy. Každý strih by mal byť preto prispôsobený daným vlasom a osobnosti ich nositeľky.

 • Perfektný strih

  Illustration: Kräftiges, krausses Haar

  © janotta  

  Strih pre veľmi kučeravé vlasy

  Všeobecne platí, že čím sú kučery kratšie, tým horšie sa upravujú. Je to spôsobené tým, že krátke kučery sú pomerne pružné a preto nepoddajné a ťažko upraviteľné. Dlhšie vlasy sú ťažšie a jemné kučery sú o niečo viac poddajné. V prípade veľmi kučeravých vlasov je ich pružnosť výhodou, ak máte rady zmeny. Výborným riešením pre kučeravé vlasy sú, vo väšine prípadov, postupne zostrihané vlasy, geometrický strih sa však môže javiť ako prísny a masívny.

  Illustration: Feines und glattes Haar

  © janotta  

  Strihy pre jemné rovné vlasy

  Ak máte jemné rovné vlas, nemali by ste ani len pomyslieť na extrémne nadýchané účesy s preriedenými končekmi. Pre tento typ vlasov sú skvelé tupé strihy, geometrické strihy, bob či chlapčenské zostrihy. Postupné alebo prestrihané strihy sú v poriadku, avšak vrchné vlasy nesmú byť príliš krátke. Krátke strihy ako má napr. Ashlee Simpson sú ideálne v prípade, ak máte veľa vlasov, ale sú jemné. Trochu melíru dodá vlasom viac objemu. Svetlé pramene vlasov zanechajú vlasové kutikuly o niečo drsnejšie, vďaka čomu sa vlasy nebudú toľko dotýkať pokožky hlavy.

  Illustration: Dünnes und lockiges Haar

  © janotta  

  Strih pre riedke kučeravé vlasy

  Pre riedke kučeravé vlasy sú ideálne postupné strihy. Vrchné vlasy by však nemali byť ostrihané príliš na krátko. Inak sa môže stať, že na vrchu hlavy budete mať husté kučery, zatiaľ čo na spodné vlasy budú takmer rovné. Takáto štruktúra vlasov je výborná pre super-krátky strih vlasov. Na prirodzene kučeravých vlasoch vyzerajú veľmi krátke strihy menej stroho a nepôsobia akoby ste mali na hlave dikobraza. Je veľmi dôležité, aby kaderník prispôsobil strih vlasov smeru kučier alebo vĺn.

  Illustration: Feines und glattes Haar

  © janotta  

  Strihy pre husté rovné vlasy

  Husté vlasy sú závideniahodnou prednosťou. Avšak s tupým a veľmi rovným strihom môžu pôsobiť ako helma. Hustým vlasom jednoznačne pristanú strihy, ktoré ich prevzdušnia. Postupne prestrihané vlasy minimalizujú dojem ťažkopádnosti. Takto zostrihané vlasy by mali ale vzájomne harmonizovať. Pri tomto strihu sú spodné vlasy pod dlhými vrchnými zostrihané pomerne nakrátko. Hustým vlasom pristanú aj ofiny, pokiaľ ale nie sú príliš dlhé a ťažké.