Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Populárne účesy so zatočenými prvkami

Obľúbené zatočené účesy
Účes modelky na prehliadke návrhárky Jenny Packham je rafinovaný a elegantný zároveň. Od dlhej cestičky na strane vlasy najskôr padajú dopredu a potom sú pevne zakrútené smerom dozadu. Do tohto prameňa sú postupne pridávané všetky vlasy nad krkom.
© Getty Images

Stočené a zakrútené prvky sú súčasťou dnešnej palety štýlových tvarovaných účesov. Zakrúcať pramene vlasov do rôznych zaujímavých variácií od ležérnych po elegantné ide rýchlo, ľahko a hravo.  Dúfame, že tieto fotografie povzbudia vašu tvorivosť.  Stylingové typy sme vymysleli tak, aby bolo točenie vlasov a vytváranie nových účesov skutočnou zábavou.

 • Snáď to nebude znieť príliš trúfalo, keď povieme, že každá žena z času na čas alebo kvôli mimoriadnej príležitosti rada zmení svoj účes. Samozrejme, že nepoznáme názory všetkých žien. Ale podľa našich skúseností tento odhad hraničí s pravdou. Už od nepamäti venovali ľudia svojim účesom veľkú pozornosť, výsledky boli viac či menej extrémne. Čo sa páči vám? Dokážete si predstaviť radikálnu zmenu účesu? Všetkým, ktorí nie sú natoľko dobrodružní, ponúkame trochu menej radikálne riešenia.

 • Obľúbené zatočené účesy

  Aj v prípade, že ste už našli pre seba dokonalý účes, možno uvítate prehľad spôsobov, ktorými docielite nové variácie vhodné na mimoriadne príležitosti. Zvyčajne to zahŕňa použitie stylingových pomôcok ako vlásenky, spony a gumičky. Skúsení vlasoví stylisti používajú na tvarovanie zapletaných a zakrútených účesov vlastné ruky a kreativitu. Zakrútené prvky vyžadujú menej zručnosti než zapletanie a efekt môže byť rovnako atraktívny a pôsobivý. Možno si budete chcieť zakrútiť vlasy nad čelom a upevniť alebo ich na strane stočiť a vytvoriť tak polovyčesaný účes. Vlasy môžu byť zakrútené do dlhých špirál alebo zopnuté do rozličných drdolov. Záleží na vašom štýle a kreativite. Nechajte sa inšpirovať zakrútenými účesmi hviezd a modeliek v našej galérii.    

  Je čas vlastnoručne vyskúšať zakrútený účes! V nasledujúcom videu vám Armin Morbach ukáže, ako vytvarovať tri variácie drdolu; jeden z nich obsahuje zakrútený prvok. Vznikne ideálny účes na ples.

 • Video: Ako si vytvoriť tri rôzne variácie drdolu

 • Galéria: Obľúbené zatočené účesy

  Obľúbené zatočené účesy: Dianna Agron

  © Getty Images  

  Pôvabné a zaujímavé zatočenie: Dianna Agron

  Styling: Vytvorte na strane krátku cestičku; potom vezmite asi 5 centimetrov hrubý prameň vlasov nad čelom, stočte ho nabok a smerom dozadu. Postupne doň pridávajte tenké pramene bočných vlasov. Na upevnenie prameňa zatočených vlasov použite vlásenky. Jeho koniec môžete nechať rozpustený, zakrútiť ho do drdolu alebo zopnúť do copu.

  Obľúbené zatočené účesy: Reem Acra

  © Getty Images  

  Zatočené účesy: Modelka pre značku Reem Acra

  Styling: Použite vosk na vlasy a s jeho pomocou si ich uhlaďte. Vezmite asi 2,5 centimetra hrubý prameň v oblasti spánku a niekoľkokrát ho zatočte. Prameň pevne držte a obaľte okolo neho ďalší asi 2,5 centimetrový prameň. Spojené pramene niekoľkokrát zatočte. Postupne pridávajte týmto spôsobom ďalšie pramene, až kým sa dostanete dozadu asi na úroveň uší. Vlasy na opačnej strane zatočte rovnakým spôsobom a oba vytvorené pramene spojte vzadu do copu vo výške uší. Aby ste dosiahli uhladenejší look, obtočte gumičku tenkým prameňom vlasov.

  Obľúbené zatočené účesy: Louis Vuitton

  © Getty Images  

  Zatočené účesy: Modelka pre Módny dom Louis Vuitton

  Styling: Vytvorte rovnú cestičku na strane a vlasy učešte do hladka. Oddeľte veľký prameň vlasov nad čelom a na chvíľu ho zopnite. Na oboch stranách hlavy zatočte prameň vlasov v úrovni uší dohora a smerom dozadu. Na jednej zo strán začnite od konca toho prameňa, ktorý je zavinutý z čela smerom do boku. Pridávajte tenké pramene vlasov do zavinutého prameňa a postupne zakrúcajte vlasy smerom dozadu. V prípade potreby upevnite zväčšujúci sa prameň vlásenkami. Zatočte oba pramene do nízkeho ležérneho uzlu v strede krku.

  Obľúbené zatočené účesy: Clémence Poésy

  © Getty Images  

  Zatočené účesy: Clémence Poésy

  Aby vytvorila svoj „nedokončený“ cop, Clémece Poésy najskôr zatočila niekoľko prameňov a potom ich ovinula jeden okolo druhého. Veľká časť vlasov v tomto ležérnom cope nie je zavinutá. Cop bol zopnutý gumičkou a strapaté konce vlasov voľne odstávajú.

  Obľúbené zatočené účesy: Paris Hilton

  © Getty Images  

  Zatočené účesy: Paris Hilton

  Paris Hilton má na sebe jednoduchý zatočený účes. Aby dosiahla prirodzený a pôvabný štýl účesu, zatočila si vlasy od spánkov smerom k ušiam, kde pramene upevnila vlásenkami umiestnenými do kríža. Veľké oddelené vlny v dlhých vlasoch vytvárajú roztomilý výzor tohto jednoduchého účesu.