Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Účesy 2013: Nový rok – nový štýl

Účesy 2013: Dita von Teese
Dita von Teese nosí drdol na boku nad čelom ako námornícku čiapku. Ak na veľký drdol nemáte dosť vlasov, použite vlasovú výplň.
© Getty Images

Máte chuť na dobrodružstvo? Ak je vaša odpoveď áno (s veľkým Á), možno budete chcieť vyskúšať veľký drdol na boku pripomínajúci námornícku čiapku, dva farebné vrkoče, veľký objem alebo výrazné kučery. Pre odvážnych a nekonvenčných stylistov máme niekoľko nezvyčajných, provokatívnych  účesov, ktoré stoja za vyskúšanie. Pozrite sa, ako modelky a hviezdy nosia účesy, ktoré sa v dnešnej dobe môžu zdať mierne excentrické.

 • Aký je môj štýl? Chcem svoj štýl tento rok zmeniť? Tieto otázky sú na prelome roka bežné. Zatiaľ čo počítate, koľko času zostáva do Nového roka, často máte chuť naštartovať nový začiatok. Je čas na zmenu a nové predsavzatia. Sľubujete si, že znovuobjavíte svoj štýl a hlavne svoj účes. Keď sa už ocitnete v nálade na zmenu, možno nebudete chcieť rovno plánovať nový strih, ale skôr vyskúšať niečo výnimočné, niečo na hrane. Presne na to sme tu. Radi by sme sa s vami podelili o pár „dizajnových“ účesov.

 • Účesy 2013: Vyskúšajte pre zmenu niečo nové

  Jeden drdol je fajn, ale dva drdoly sú lepšie! Nie je dôvod, aby ste nosili len jeden. Na temene a vzadu na hlave je pre drdoly množstvo miesta.

  Vrkoče: Nikdy nezabúdajte na túto pôvabnú alternatívu. Zapletané tvary môžu byt súčasťou množstva rôznych účesov. Vrkoče dodajú novú dimenziu klasickým účesom. Okrem toho existuje mnoho ďalších variácii ako napríklad francúzsky alebo rybí vrkoč.

  Experimentovanie s tvarmi: copy môžu byť zakrútené, obtočené alebo zopnuté gumičkami.  Drdoly môžu mať rôzne tvary s priestorom v strede alebo bez.

  Pruhy: Farebné pruhy dodajú odlesky akémukoľvek účesu. Ak chcete vyskúšať tento štýl len na niekoľko hodín, použite kriedu alebo maskaru na vlasy. V prípade, že sa vám účes zapáči, vždy si môžete zvoliť permanentnú farbu.

  Šperky do vlasov: Šperky sú často dominantným prvkom účesu. To platí predovšetkým pre jednoduché účesy, ktoré sú ozvláštnené len šperkom.

  Fotografie účesov v našej galérii ukazujú, ako tieto návrhy aplikovať.

  Vlasový stylista a vizážista Armin Morbach vám v nasledujúcom videu ukáže, ako premeniť krátky bob na asymetrický falošný zostrih.

 • Video: Ako vytvoriť falošný zostrih

 • Galéria: Účesu 2013 – Stylingové dobrodružstvo

  Účesy 2013: Dva zapletané drdoly

  © Getty Images  

  Účesy 2013: Dva zapletané drdoly

  Tento školácky účes sme videli na módnych prehliadkach sezóny jar/leto 2013 počas Týždňa módy v Londýne.


  Styling: Vytvorte neupravenú cestičku v strede a dva vrkoče, na každej strane jeden. Potom zatočte každý z nich do tvaru drdolu. Upevnite drdol s pomocou gumičky a/alebo vláseniek. Nanesením malého množstva vosku do vlasov predídete ich poletovaniu.

  Účesy 2013: Tawfik Mounayer

  © Getty Images  

  Účesy 2013: Dva paralelné farebné vrkoče

  Modelka kolekcie Tawfik Mounayer predstavila tento hladký look s farebnými vrkočmi počas Týždňa módy v New Yorku pre sezónu jar/leto 2013.


  Styling: Vytvorte cestičku v strede a pozdĺž nej oddeľte asi 3-4 cm široký prameň vlasov smerom doprava a doľava. Zapleťte každý z nich a v zadnej časti temena ich zopnite gumičkou. Použite gél na uhladenie bočných vlasov. Zaujímavé farebné efekty môžete následne vytvoriť nanesením farebného púdru. 

  Účesy 2013: Michael Kors

  © Getty Images  

  Účesy 2013: Kombinácia copu a drdolu

  Michael Kors predstavil tento look na svojej módnej show pre sezónu jar/leto 2013


  Styling: Hladko si začešte vlasy dozadu a zopnite ich do nízkeho copu. Rozdeľte cop tenkými gumičkami a vytvorte z neho slučku. Koncom copu prekryte jeho začiatok a končeky vlasov upevnite pod ním.

  Účesy 2013: Michael Kors

  © Getty Images  

  Účesy 2013: Spona do vlasov

  Tento účes tiež pochádza z kolekcie Michaela Korsa.


  Styling: Umyte si vlasy uhladzujúcim šampónom. Následne si ich vyrovnajte žehličkou. Prípadne môžete namiesto toho použiť fénovací set na vyrovnávanie vlasov. Predtým než sponu upevníte, zdvihnite si vzadu vlasy. Nechajte tieto vlasy padať ponad spodnú stranu spony. Pred zatvorením spony vlasy opäť vyžehlite.

  Účesy 2013: Oscar De La Renta

  © Getty Images  

  Účesy 2013: Farebné pramene

  Modelky z prehliadky Oscara de la Renty pre sezónu jar/leto predviedli na Týždni módy v New Yorku vlasy plné objemu a farieb.


  Styling: Zafarbite si zopár pramienkov vrchných vlasov s použitím maskary v jasných farbách. Potom vytvorte vo vlasoch veľký objem a vyformujte účes v tvare banánu. Tento účes vyzerá najlepšie, keď je trochu neupravený.

  Účesy 2013: Cher

  © Getty Images  

  Účesy 2013: Kučeravé vlasy

  Cher nosí svoje objemné vlasy tak, ako ich stvorila príroda.


  Styling: Po umytí si vlasy prečešte. Cestička v strede dodá tomuto účesu tvar. Vlasy nad čelom smerujú dopredu a nabok.