Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Trendy účesy pre deti

Účesy pre deti
Miniatúrne drdoly na oboch stranách a krátka zarovnaná ofina vyzerajú mimoriadne pekne. Účes pôsobí hravo a je veľmi jednoduchý na prípravu.
© Getty Images

Keď má dieťa 3 roky, cool účes sa stáva nevyhnutnosťou. Detské účesy samozrejme musia mať jednoduchý tvar a prežiť aj najväčšie detské nezbednosti, či školské vyučovanie. Chlapcom rodičia z praktických dôvodov vyberajú krátke vlasy. Pri voľbe dievčenských účesov máte o trochu viac možností.

 • Dievčatá zvyčajne hľadajú svoje vzory v najbližšom okolí – v mamách, starších sestrách, kamarátkach alebo sesterniciach. Účes, ako aj mamin purpurový lak na nechty, susedkina farebná košeľa či balerínky najlepšej kamarátky sú neklamnými znakmi, že dcéra je už veľká alebo sa aspoň pokúša byť „cool“. Nikto nepracuje tvrdšie na tom, aby pôsobil dospelo, než deti. A darí sa im to predovšetkým preto, že si berú príklad z dospelých okolo seba. 

 • Rozkošné účesy pre dievčatá

  Dievčatám sa hodí akýkoľvek praktický a pekný účes. Zapletané a zatočené vlasy, polovyčesaný účes, či momentálne najobľúbenejšie boby alebo falošné boby sú len niekoľkými z možností. Nemôžeme tiež vynechať štýlové krátke účesy. Väčšina dievčat má už od útleho veku pomerne vyhranený vkus a presne vie, čo chce. Mamičky by sa preto čo najskôr mali stať profesionálnymi kaderníčkami! A tu sú zručnosti, ktoré by ste si mali čo najskôr osvojiť - od tých najjednoduchších až po tie najzložitejšie:

  • Vypnúť vlasy dozadu pomocou vláseniek
  • Ozvláštniť účes čelenkou

 • Galéria: Účesy pre deti

  Účesy pre deti

  © Getty Images  

  Účesy pre deti – Tradičné vrkoče

  Dva jednoduché vrkoče s cestičkou v strede sú mimoriadne pekným účesom pre dievčatá. Hodia sa do školy aj na zábavu a jeho príprava by pre mamu nemala byť problém.
  Účesy pre deti

  © iStockphoto  

  Účesy pre deti – Hríbik („Shag“)

  Vytvoriť krátky účes s ofinou je pre kaderníka ľahká úloha. Tento rozkošný účes poznáme pod názvom hríbik, u chlapcov je veľmi obľúbený.

  Účesy pre deti

  © Getty Images  

  Účesy pre deti – Polovyčesané vlasy

  Tento účes je dokonalý, ak vaše dcéra rada nosí rozpustené vlasy ale vy ako matka uprednostňujete trochu upravenejší look. Je v ňom priestor na množstvo šikovných variácií. Pramene predných vlasov môžete zatočiť a upevniť ich po stranách či vzadu na hlave.

  Účesy pre deti

  © Getty Images  

  Účesy pre deti – Čelenky

  Čelenky nie sú iba prostriedkom na upevnenie vlasov preč z tváre, predstavujú aj rafinovaný doplnok, ktorý má množstvo štýlov.