Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Účesy a štýl v znamení 80. rokov

Účesy 80. rokov
Farebné pruhy, divoký make-up a sýty lak na nechtoch formovali štýl v 80. rokoch (vľavo). Vpravo prezentujeme miernejšiu verziu tejto estetiky – modelka so sýtoružovými perami a jemnými vlnami, ktoré doplnilo tričko s výrazným nápisom.
© Getty Images

Nastal čas na skutočnú dávku dobrodružstva – v móde sú opäť pestré farby a divoký, expresívny výraz. Ak svetu túžite ukázať svoju nespútanú a hravú povahu, neexistuje vhodnejšia inšpirácia než obzrieť sa za módou 80. rokov. A v prípade, že nechcete svoje okolie vyslovene šokovať, vás určite nadchne zjemnený look pripomínajúci 80. roky!  

 • Všetko je možné! Tak znie motto divokých 80. rokov. Množstvo šialených módnych prvkov a stylingových nápadov z tejto dekády by sa dalo označiť za módne faux-pas. Medzi tie vydarenejšie módne výstrelky patria o niekoľko čísel väčšie blazery, legíny a overaly. Novšie i staršie verzie týchto kúskov by sa určite našli v šatníkoch väčšiny žien. Účesy à la 80. roky sú plné objemu, do módy sa opäť vrátili vlasy začesané do jednej strany s výraznou vlnou a pramienky vpredu o niečo kratšie než vzadu.   

  Typické pre toto obdobie sú krepované vlny. Nájdete ich v našej galérii spolu s ďalšími top účesmi tejto dekády.

 • Galéria: Účesy inšpirované 80. rokmi

  Účesy 80. rokov: Krepované vlny

  © Getty Images und indigitalimages.com  

  Účesy 80. rokov: Krepované vlny

  Speváčka Annie Clark (vľavo) a modelky z prehliadky návrhárky Stelly McCartney (vpravo) prezentujú účes s krepovanými vlnami. Annie Clark si týmto spôsobom vytvorila vzhľad „priamo z postele“. Zelené očné tiene ešte viac podčiarkli jej uvoľnený naturel. Stella McCartney vyslala svoje modelky na mólo v menej okázalej verzii tohto účesu. Krepovaním sú upravené len niektoré pramienky vykúkajúce z uhladeného copu.   

  Účesy 80. rokov: Vpredu krátke, vzadu dlhé

  © Getty Images  

  Účesy 80. rokov: Vpredu krátke, vzadu dlhé

  Modelky pre návrhára Marca Jacobsa predviedli účes s dĺžkou vlasov postupne narastajúcou smerom dozadu. Už na prvý pohľad nadväzuje na punkový štýl 80. rokov. To isté platí pre oči výrazne orámované čiernou ceruzkou, pripomínajúce temný gotický štýl tohto obdobia.

  Účesy 80. rokov: Objemné kučery

  © Getty Images  

  Účesy 80. rokov: Objemné kučery

  Žiaden z extravagantných účesov 80. rokov nebolo možné prehliadnuť. Modelka pre Marca Jacobsa demonštruje, ako výrazne môžu pôsobiť kučery s extrémnym objemom. Rezervované typy to mali v 80. rokoch jednoznačne ťažké. Dnešnému oku príjemnejšia je sýta farebnosť, džínsy s vysokým pásom a výrazné opasky.  

  Účesy 80. rokov: Vlasy prehodené nabok

  © Getty Images und indigitalimages.com  

  Účesy 80. rokov: Vlasy prehodené nabok

  Vlasy prehodené na stranu sú pravdepodobne najcharakteristickejším účesom tohto obdobia. Navrchu hlavy ich však bolo treba starostlivo vytvarovať do oblúka. Tento ženský účes výrazne kontrastuje s biznis oblečením nadmernej veľkosti a s vypchávkami v ramenách, ktoré v 80. rokoch dôsledne ukrývali ženské krivky.  

  Účesy 80. rokov: Gumičky

  © indigitalimages.com  

  Účesy 80. rokov: Gumičky

  Široké gumičky boli v 80. rokoch najobľúbenejším vlasovým doplnkom. Spôsobov, ako si nimi ženy zopínali vlasy, bolo mnoho a  nechýbala im nápaditosť. Aj dnes sa môžu stať pestrým akcentom dopĺňajúcim účesy v štýle 80. rokov. Skúste si vytvoriť vlastné cool gumičky, s ktorými tento štýl dokonale napodobíte a napriek tomu budete jedinečná!

 • Styling à la 80. roky – extravagantný i jemný

  Retro účesy vzali súčasnú módu doslova útokom. Aj v nich sa však prejavujú aspekty dnešnej doby. Styling v štýle 80. rokov síce odzrkadľuje divokú éru, ale prepája ju s dnešným zmyslom pre minimalizmus a prirodzenosť. Vďaka tomu už farebná paleta a módne výstrelky nepôsobia tak krikľavo ako kedysi.    

 • Účesy 80. rokov
  Extrémne alebo ženské? Odhalené bruško, neónové farby a roztopašný krátky strih.

  Foto vľavo: Štýl 80. rokov v celej svojej nádhere: Mladučká modelka s veselým krátkym účesom s dlhou ofinou, neónovou krátkou bundou a krátkym tričkom, ktoré odhaľuje nahé bruško. Svietivo neónové legíny s vysokým pásom a pestrými doplnkami určite upútajú pozornosť, nech už sa objavíte kdekoľvek.

  Foto vpravo: Štýl 80. rokov v úplne odlišnom podaní, ktoré bude ženám viac lichotiť. Krátke vlasy sú rafinovane upravené smerom dohora, krátky sveter zakrýva brucho a modelka ho namiesto legín doplnila sukňou so zvýšeným pásom. Farebnosť tohto outfitu je vhodná do pracovného prostredia a prezrádza sofistikovanejší vkus, ktorý nepôsobí až tak krikľavo a samoľúbo.   


 • Hity speváčok z 80. rokov vám poskytnú inšpiráciu a dokonalý backround pri vlastnoručnom skúšaní stylingu 80. rokov: 

  Kim Wilde: You Keep Me Hangin' On

  Cindy Lauper: I Drove All Night

  Tiffany: I Think We’re Alone Now

  Bananarama: Venus

  Nena: 99 Luftballons

  Bonnie Tyler: Holding Out For a Hero

  Belinda Carlisle: Heaven Is a Place on Earth

  Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody