Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Všetci milujú strih na boba!

Bob účes Peaches Geldof
Peaches Geldof dokazuje, ako jemne a žensky môže bob pôsobiť.
© Getty Images

Bob vyzerá vždy skvelo, je pohodlný, ľahko udržiavateľný a napokon aj štýlový. Nie, nehovoríme o manželovi/snúbencovi, ale o pravdepodobne najbežnejšom účese tejto planéty. Bob je jednoducho neporaziteľný!

 • Všetko to začalo v 20-tych rokoch minulého storočia. Vtedajšie ženy boli presýtené tým, čo bolo stereotypne považované za symbol ženskosti. V prvej vlne radikálneho nesúhlasu si svoje dlhé vlasy ostrihali nakrátko len preto, pretože to v danej dobe bolo považované za „neženské“. Ideálna dĺžka vlasov bola v úrovni uší. Pridajte k tomuto strihu rovnú ofinu a máte prototyp boba. Tento strih vlasov bol v tých časoch nazývaný ako „čašnícky strih“, alebo aj „chlapčenský strih“. Samozrejme, krátke vlasy nemusia nevyhnutne znamenať stratu ženského šarmu, ako to napríklad demonštrujú hviezdy ako módna ikona Coco Chanel a hviezda nemého filmu Louise Brooks. Obe totiž urobili veľký dojem, tak svojimi vyhláseniami, ako aj svojimi účesmi – istotne tak nestratili iskierku ženskosti.

  Dobré veci však nemôžu byť dlho potláčané. Bob sa v 60-tych rokoch nielenže vrátil späť do módy, ale doslova jej dominoval. Bolo to pochopiteľné. Ženy v 60-tych rokoch venovali veľa času a úsilia dokonalej úprave svojich vĺn, aby vyzerali dokonale. Naopak, bob si nevyžadoval žiadne prehnané požiadavky na úpravu pre ženy, ktoré ho chceli nosiť. Bob bol jednoduchý, ľahko udržiavateľný a nevyžadoval si žiadne komplikované stylingové techniky.

 • Návrhári a hviezdy účes na boba zbožňujú

  Dnes je jednoduchosť úpravy jednou z najlepších a najviac oceňovaných vlastností tohto účesu. Aby sme menovali aspoň jedného návrhára, Clare Waight Keller, návrhár z módneho domu Chloé, doplnil kolekciu jar/leto 2012 práve bobom na hlavách svojich modeliek. Veľa známych osobností nasledovalo jeho vzor. Aj ženy s dlhými vlasmi, by radi vyskúšali vlasy ostrihané na boba v polodlhej alebo krátkej verzii. Medzi známe osobnosti s týmto účesom istotne patrí herečka Keira Knightley, ktorá svojho boba rada kombinuje s jemnými vlnami. Agyness Deyn používa boba ako štýlové riešenie na prechod medzi jej predošlým krátkym chlapčenským účesom. Samozrejme, klasický bob neodmysliteľne patrí k osobnosti Anny Wintour.

  Najlepšia vlastnosť boba je tá, že pristane každej žene, bez ohľadu na to, či sú jej vlasy rovné, vlnité alebo kučeravé. Je veľa dobrých vecí, ktoré by sme o účese na boba mohli spomenúť. Nemusí sa vám páčiť originálny rovný strih vlasov s rovnou ofinkou. Nemajte obavy, na rozdiel od 60-tych rokov, máte na výber z niekoľkých variant účesu. Môžete meniť dĺžku alebo vrstvy svojich vlasov. Okrem klasického boba, si môžete zvoliť dlhého, krátkeho alebo postupne zostrihaného boba, s alebo bez ofiny, s rovnou alebo nezriedka aj nerovnomerne ostrihanou ofinkou.

  V galérii si môžete pozrieť, ako nosia bobov slávne osobnosti. Prezradíme vám tiež niekoľko tipov, ako na to. Veríme, že sa vám naša galéria bude páčiť.

 • Hviezdy ostrihané na boba

  Cate Blanchett a jej strih na boba

  © Getty Images  

  Cate Blanchett a jej strih na boba

  Niekoľko rokovo nosila Cate Blanchett vlasy dlhé po bradu s trochu kratšou ofinou, ktorá jej padala cez pravé líce. Našla svoj perfektný účes. Bob jej pristane a vždy vyzerá upravene. Styling tohto druhu boba je veľmi jednoduchý: po tom, čo ste si vlasy umyli šampónom, si do nich naneste trochu penového tužidla. Potom si vlasy vysušte s pomocou prečesávania s veľkou okrúhlou kefou. To dodá vašim vlasom objem a pružnosť.

  Erin O'Connor a a jej strih na boba

  © Getty Images  

  Erin O'Connor a jej strih na boba

  Britská top modelka Erin O'Connor je známa aj pre svoj krátky účes. Nedávno však 33-ročná modelka zmenila dĺžku vlasov z extra krátkych, na vlasy s dĺžkou po bradu, po stranách tváre zostrihanú dopostupna. To nielenže zvýraznilo jej profil, ale takisto pritiahlo pozornosť na jej črty tváre. Mimochodom, módny guru Karl Lagerfeld ju nazval „jednou z najlepších svetových modeliek“. Tento účes patrí jednoznačne k účesom, ktoré musíte skracovať každé štyri až šesť týždňov. Každodenná starostlivosť o účes je veľmi jednoduchá. Po tom, čo ste si vlasy umyli šampónom ich vysušte fénom pričom ich prečesávajte širokou kefou. Na končeky prstov si následne naneste vosk o veľkosti orieška a uhlaďte si ním vlasy. To dodá vašim vlasom požadovaný lesk.

  Peaches Geldof a a jej strih na boba

  © Getty Images  

  Peaches Geldof a jej strih na boba

  Život Peaches Geldof je o zmene. Nedávno hovorkyňa tejto 22-ročnej modelky oznámila, že čaká dieťa so svojim milencom, spevákom skupiny S.C.U.M Thomasom Cohenom. V tom čase sa rozhodla ostrihať svoje krásne dlhé vlasy na boba s dĺžkou po bradu. A s novým účesom vyzerá úžasne. O kratšie vlasy sa jej, samozrejme, stará jednoduchšie a to sa týka aj ich stylingu. Aby ste aj vy mali boba ako má Peaches, potrebujete iba penové tužidlo, veľké natáčky a fén na vlasy. Keď ste si vlasy umyli šampónom a presušili uterákom, naneste si do nich tužidlo pre objem vlasov. Vlasy si vysušte tak, aby boli stále mierne vlhké. Rozdeľte ich na pramienky, ktoré si postupne natočte na veľké natáčky a vlasy dosušte. Počkajte, kým vlasy po fénovaní nevychladnú a až potom si natáčky odstráňte. Predkloňte sa a vlasy si rozčešte pomocou prstov. Ak chcete ešte väčší objem, vlasy si zalakujte blízko ku korienkom. To dodá vlasom dodatočnú pružnosť.

  Anna Wintour a jej strih na boba

  © Getty Images  

  Anna Wintour a jej strih na boba

  Anna Wintour, módna diva a šéfredaktorka magazínu Vogue, nosí klasickú verziu boba. Jej vlasy sú zostrihnuté presne po bradu, ofina sa nedotýka obočia a strih je rovný, rovnako ako celý účes. O jej perfektného boba sa postaral známy londýnsky kaderník Charlie Chan. Jeho klienti ho volajú „muž so zázračnými nožnicami“. Pred niekoľkými rokmi ostrihal Anne Wintour vlasy na boba, a od tej chvíle ju nemohol prehovoriť, aby si tento účes zmenila. Anna Wintour miluje svojho boba a nemieni to meniť. Má proste vkus.  Annin účes je perfektnou voľbou pre črty jej tváre. Aby ste mali účes ako Anna Wintour, musíte mať vlasy lesklé a rovné. Ak sa vám vlasy kučeravia, musíte si ich vyrovnať pomocou žehličky na vlasy. Použite takisto aj lak na vlasy pre väčší lesk a pevnosť. Tip: tento účes vyzerá exkluzívne, ak si konce vlasov vytočíte dovnútra. To dosiahnete použitím kulmy, ale iba na konce vlasov.

 • Odkazy:

  Účesy 20.storočia >> glamourdaze.blogspot.com