Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Ako na to: Rybí vrkoč à la morská víla

Ako na to: Rybí vrkoč à la morská víla
Ležérne na strane: herečka Carly Chaikin s rybím vrkočom
© Getty Images

Máte chuť vyskúšať obľúbený zapletaný look pripomínajúci morskú vílu? Neváhajte! Rybí vrkoč existuje v mnohých podobách – ako pôvabná klasika aj v cool prevedení, ležérne jednoduchý i opulentný s puncom umeleckého diela. Prinášame vám návod, ako si ich upravíte krok za krokom.

 • Jeden účes, množstvo podôb: rybí vrkoč si môžete upraviť presne podľa svojej aktuálnej nálady. Vybrali sme pre vás tri obzvlášť populárne verzie a prezradíme vám, ako si trendy vzhľad vyčaríte priamo u vás doma. Mimochodom, charakteristickým znakom, od ktorého vrkoč dostal svoj názov, je vzhľad rybej kostry – tá vznikne, keď jednotlivé slučky jemne roztiahnete do strán. Takže vezmite do rúk pramienky vlasov a môžete začať! 

 • Rybí vrkoč: Minimalistický večerný účes

  Tento štýl dokazuje, že rybí vrkoč nemusí vždy vyzerať ležérne a hravo: jeho typická zapletaná štruktúra nádherne vynikne aj ako originálne osvieženie nenáročného copu na každý deň. Dosiahnete ho takto:

 • Ako na to: Rybí vrkoč à la morská víla
  Minimalistický a zároveň jedinečný: cop s pevne zapleteným rybím detailom.
  © Getty Images

  - Vlasy si dohladka rozčešte a stiahnite ich do nízkeho copu vzadu  nad krkom.

  - Teraz začnite zapletať rybí prvok. Najskôr rozdeľte vlasy v cope na dve polovice, potom oddeľte malý pramienok vlasov v pravej časti, preložte ho krížom až k ľavej časti a spojte ho s ňou. Teraz to urobte presne naopak: oddeľte tenký pramienok vľavo a preložte ho krížom až k pravej polovici. Celý postup opakujte do dĺžky zhruba piatich centimetrov.

  - Rybí prvok upevnite nenápadnou gumičkou (najlepšie priesvitnou, prípadne vo farbe vašich vlasov) a celý účes vrátane zapletaného detailu postriekajte lakom pre extra lesk.

 • Rybí vrkoč: Ležérny falošný cop

  Aj vám sa zapáčil aktuálny zapletaný trend, ale rada nosíte vlasy voľne rozpustené? Máme pre vás riešenie: Doprajte si to najlepšie z oboch! Tento falošný cop obsahuje len dva vypnuté pramienky vlasov, ktoré obyčajne tancujú okolo tváre – v tomto prípade sú začesané dozadu a zapletené charakteristickou technikou, najskôr oddelene a nakoniec dohromady. Tu je návod krok za krokom:

 • Ako na to: Rybí vrkoč à la morská víla
  Označili by ste za čiastočnú romantičku? Potom je pre vás tento falošný cop s efektom rybieho vrkoča to pravé!
  © Getty Images

  - Do vlasov si votrite trocha suchého šampónu – budú poddajnejšie, ľahšie sa budú zapletať a udržia si tvar.

  - Na každej strane tváre oddeľte pramienok vlasov široký asi na tri prsty.

  - Jeden z nich zapleťte zhruba do polovice ako rybí vrkoč. Aby sa vám znovu nerozplietol, ešte pred úpravou druhej časti vlasov upevnite jeho koniec vlásenkou. Pokračujte zapletením druhého pramienka.

  - Následne vezmite konce oboch pramienkov a zapleťte ich do jediného vrkoča.

  - Jeho koniec stiahnite tenkou gumičkou, vzniknutý vrkoč jemne uvoľnite a jednotlivé pramienky roztiahnite do strán.

 • Rybí vrkoč: Nedokončený štýl

  Klasické, kompletne zapletené rybie vrkoče sa momentálne prezentujú v novom svetle: Vlasy sú v nich ležérne zapletené nie v jednom, ale v dvoch širších vrkočoch. Oba roztiahnite pekne doširoka, výsledok nemusí vyzerať dokonale a niekoľko pramienkov môže spokojne poletovať po stranách. Rozhodujúce je, ako ho budete nosiť: Jeden vrkoč je vždy prehodený cez rameno, zatiaľ čo druhý zostáva vzadu. Nezáleží teda na tom, kam sa otočíte: originálny prvok vždy zaručene upúta pozornosť. Takto to zvládnete krok za krokom: 

 • Ako na to: Rybí vrkoč à la morská víla
  Dievčatko z hôr sa vydalo do moderného mesta: takýto ležérny rybí vrkoč ste ešte určite nevideli!
  © Getty Images

  Na tento účes by vaše vlasy mali byť dlhšie než po plecia a ak je treba, pomôžte si clip-in umelými pramienkami.

  - Vlasy si rozdeľte cestičkou v strede na dve časti.

  - Na každej strane vytvorte voľný rybí vrkoč a ich konce stiahnite gumičkami.

  - Do oboch vrkočov jemne votrite trocha púdru pre objem. Vlasy budú pôsobiť hustejšie - pri tomto procese sa vrkoče zároveň trochu rozstrapatia a uvoľní sa z nich niekoľko pramienkov. Vznikne tak účes v populárnom nedbalom looku.  

  - Nakoniec prehoďte jeden vrkoč cez rameno dopredu a trendy účes je na svete!