Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Horúce trendy: Styling originálneho copu

Nové verzie copu
Najnovším hitom je obviazaný cop, napríklad s pomocou pôvabnej hodvábnej stužky.
© Getty Images

Cop už tradične patrí medzi najpopulárnejšie účesy. Ale aby jeho úprava neuviazla v stereotype, prišli návrhári s novými, sviežimi nápadmi – vznikol tak horúci look, vďaka ktorému sa klasický účes vracia do centra pozornosti. Zauzlený, obviazaný alebo stiahnutý viac na strane – toto sú najobľúbenejšie verzie moderného copu.

 • Cop už má pevné miesto v stylingovom repertoári každej ženy, a to z dobrého dôvodu:  je neuveriteľne jednoduchý, výborne vyzerá, zafunguje pri každej príležitosti, okamžite skrotí neposedné pramienky a dokonca vás aj omladí. No ďalšej z jeho predností sme doteraz nevenovali dostatočnú pozornosť – a to je univerzálnosť. Dokonca aj nenápadné detaily dokážu premeniť jednoduchý cop na štýlovú atrakciu. Presvedčte sa samy:

 • Nové verzie copu

  Cop: Sofistikovane obviazaný

  © Getty Images  

  Cop: Sofistikovane obviazaný

  Táto elegantná variácia prekvapí neobvyklým detailom: je upravená nízko nad krkom, ale vytvára dojem, akoby bol cop stiahnutý len tenkým pramienkom vlasov. Nie je vidieť žiadnu gumičku ani vlásenky. Výsledok vyzerá skvele, že? Ako na to: Pred samotným stiahnutím vlasov jednoducho vynechajte na každej strane jeden pramienok. Následne ich postupne omotajte okolo copu a upevnite skrytými vlásenkami. 

  Cop: Samurajský štýl

  © Getty Images  

  Cop: Samurajský štýl

  Obviazaná časť copu pomáha okrem iného aj tomu, aby účes zostal pevne na mieste aj v prípade, že máte veľmi jemné vlasy. Vďaka originálnemu ozvláštneniu cop pekne vystupuje do priestoru a zaručene ho nikto neprehliadne. Takto doprajete svojmu účesu skutočný šmrnc: Vlasy stiahnite tenkou gumičkou čo najvyššie vzadu na hlave. Cop trochu nadvihnite a pevne ho obviažte stužkou. Čím dlhšia stužka, tým výraznejší efekt dosiahnete. Nakoniec ju zauzlite a účes zafixujte lakom na vlasy.

  Cop: V ležérnom duchu

  © Getty Images  

  Cop: V ležérnom duchu

  Bude vyhovovať každému, kto túži po extravagantnejšom, no zároveň nekomplikovanom looku! Vlasy sú vzadu hore na hlave stiahnuté a následne uvoľnené okolo hlavy a hlavne v mieste pod gumičkou. Pri tomto stylingu môže cop trochu klesať dole. Aby boli vlasy dostatočne poddajné a mali optimálny objem, môžete ich predtým poprášiť trochou suchého šampónu alebo púdru pre objem. Výsledný účes nebude vyzerať spľasnuto.

  Cop: Pohľad zboku

  © Getty Images  

  Cop: Pohľad zboku

  Cop sa nemusí vždy ukrývať vzadu za hlavou. Môžete mu rezervovať luxusnejšie miesto nad vaším ramenom. Stačí vlasy pred stiahnutím posunúť mierne do strany. Budú nezbedne tancovať okolo tváre a krku a navodzovať veľmi ženský dojem, no výsledok bude zároveň stopercentne uvoľnený. Tento cop je jednoducho dokonalosť sama! A môžete ho ešte niečím vypumpovať, presne ako sme to videli na prehliadke módneho domu Chanel: baseballovou šiltovkou otočenou do strany a extravagantnou náušnicou na jednom uchu. Bude z vás hviezda pouličného štýlu!

  Cop: Mierte čo najvyššie!

  © Getty Images  

  Cop: Mierte čo najvyššie!

  V tomto prípade nesmiete mať strach z výšok – cop totiž bude tróniť priamo na temene hlavy. Najjednoduchší spôsob, ako ho tam dostať, je rozčesať si vlasy v predklone a rovno ich stiahnuť gumičkou. Vlasy potom môžete nechať voľne padať alebo upraviť do strany, aby jemne lemovali tvár. Pozitívny vedľajší efekt: Ultra vysoký cop vám opticky predĺži tvár, hodí sa teda hlavne ženám s okrúhlou tvárou.

   

 • Video: Ležérny cop

  Klasickému copu môžete hravo dodať niečo rafinované, postačí vám jednoduchý stylingový trik. Výsledok vyzerá zložito, ale vyžaduje len pár sekúnd! V tomto videu krok za krokom zistíte, ako na to: