Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Aktívny styling: Športové účesy plné energie

Nové športové účesy
Vysoko zopnutý cop patrí medzi najobľúbenejších tímových hráčov, no máme pre vás aj ďalších nádejných kandidátov.
© Fotolia

Dostaňte do formy nielen seba, ale aj svoj účes! Ukážeme vám stylingové variácie, pri ktorých sa zaručene nespotíte. Či už milujete aerobik, zumbu alebo iné športy, s originálnym účesom sa budete nielen dobre cítiť, ale aj skvele vyzerať.  

 • Zopnúť vlasy do copu a ísť... Je vám to povedomé? Tak vitajte v klube! Športový styling sa často podriaďuje praktickej stránke veci, pred tréningom je totiž najrýchlejšie stiahnuť vlasy gumičkou a o nič ďalšie sa nestarať. Táto fitnes klasika sa jednoducho osvedčila – cop si upravíte okamžite a vlasy zostanú na svojom mieste bez ohľadu na to, ako intenzívne cvičíte. Ale podobne ako pri tréningu, aj v stylingu je občas dobrá malá zmena. A tá sa prejavuje najčastejšie v detailoch.

 • Nové športové účesy
  Cop alebo vrkoč? Do hry vstupuje zatočený cop!
  © Getty Images

  Športový styling je ideálny priestor pre zatočené, zapletané a zavinuté prvky! Populárne účesy ako cop a uzol sa dočkali novej, sviežejšej podoby. Ich výhodou je sofistikovaný vzhľad, ktorý však nevyžaduje takmer žiadnu námahu. Dokážu s prehľadom skrotiť dlhé i kratšie vlasy, no skórujú aj čo sa týka kreativity. A s tými pravými doplnkami nazbierate ďalšie cenné body – vďaka veselým čelenkám či extravagantným kruhom premeníte žinenku, bežiaci pás aj boxerský ring na trendy arénu.

  Užite si naozajstnú radosť zo športu! Prinášame vám šesť cool účesov na pilates, zumbu a ďalšie aktivity. Do toho!

 • Galéria: Aktuálne športové účesy

  Športové účesy: Drdol s čelenkou

  © Getty Images  

  Športové účesy: Drdol s čelenkou

  Elegantný drdol je ideálnym pomocníkom, keď potrebujete udržať polodlhé alebo dlhé vlasy preč z tváre počas behu, gymnastiky, plávania alebo strečingu. Hoci na prvý pohľad vyzerá zložito a sofistikovane, jeho úprava je veľmi jednoduchá. Náš tip: Tento športový styling si zaslúži vlasovú výplň, ktorá mu dodá lepší objem a vďaka nej si udrží svoj tvar aj pri záťažových cvikoch na zemi. Flexibilná čelenka je nielen atraktívnym doplnkom, dokáže skrotiť kratšie vlasy v okolí spánkov, nad čelom, či uhladiť neposlušnú ofinu. 

  Športové účesy: Polovyčesaný uzol

  © Getty Images  

  Športové účesy: Polovyčesaný uzol

  Ak sa ani pri tréningu nechcete vzdať rozpustených vlasov, odporúčame vám vyskúšať falošný uzol. Základom ultra ležérneho účesu je uzol z vrchných vlasov. Zvyšná časť vlasov voľne padá na ramená a tvár jemne lemujú poletujúce pramienky. Ide o vynikajúcu voľbu napr. na pilates či jogu, pretože ofina ani vlasy nad čelom vám nebudú padať do tváre. Pri cvikoch v ľahu vám zasa nebude prekážať nič vzadu na hlave.    

  Športové účesy: Boxerské vrkoče

  © Getty Images  

  Športové účesy: Boxerské vrkoče

  Predstavujeme vám šampióna, a to nielen v boxerskom ringu – tieto veselé vrkoče sa stali vyhľadávaným doplnkom na uliciach či módnych mólach, zdobia obálky časopisov aj červené koberce. A stále nenájdete lepší účes na výkonnostný tréning. Stačí si všetky vlasy pevne zapliesť do dvoch francúzskych vrkočov odvrchu až dole. Tento účes sa vám nerozpadne ani pri skokoch či úderoch, nehovoriac o tom, že budete vyzerať ako trendsetterka. A s neobvyklým doplnkom, ako sú piercingové kruhy, si aj pri športe zachováte auru extravagancie.

  Športové účesy: Zatočený uzol

  © Getty Images  

  Športové účesy: Zatočený uzol

  Primabalerína medzi športovými účesmi. Zatočený uzol patrí medzi obľúbené fitnes looky a my vám prinášame verziu s novým šarmom. Ide o rafinovaný uzol upravený nízko nad krkom, ktorý však nie je klasicky zauzlený ale zatočený. Náš tip: Vlasy si rozdeľte na niekoľko tenších pramienkov a spolu ich zatočte, aby ste dosiahli tvar uzla. Spevnite ho vlásenkami a lakom na vlasy, aby odolal aj tým najdynamickejším tanečným krokom. Čím viac piruet - inými slovami čím jemnejšie a početnejšie budú zatočené pramienky - tým zaujímavejší účes vznikne. 

  Športové účesy: Bublinkový cop

  © Getty Images  

  Športové účesy: Bublinkový cop

  Váš bežný cop by si zaslúžil trochu okoreniť? Tento styling zvýši jeho atraktivitu na maximum a to nielen pri tréningu. Aj on spoľahlivo zopne vaše vlasy a navyše sa v ňom nemajú šancu zamotať ani zauzliť. Postupujte takto: stiahnite si vlasy gumičkou a ďalšie gumičky použite v pravidelných rozostupoch (buď vo farbe vlasov alebo kombináciu rôznych odtieňov, ktoré pekne vyniknú). Nakoniec vlasy medzi nimi jemne roztiahnite, čím vznikne bublinkový efekt.

  Športové účesy: Priberané vrkôčiky s drdolom

  © Getty Images  

  Športové účesy: Priberané vrkôčiky s drdolom

  Severská kombinácia: Tento účes spája dva populárne trendy v jednom – niekoľko menších priberaných vrkočov a drdol vysoko na hlave. Štýlový biatlon zaručene pritiahne pozornosť a vlasy vám nebudú zavadzať vo výhľade. Look, ktorý je efektný, štýlový aj atletický zároveň.