Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Letné účesy okorenené rafinovanými doplnkami

Letné účesy s doplnkami
Katy Perry si pre svoj kompletný outfit vrátane doplnkov vybrala modrú farbu. Modrá kvetinová čelenka vo vlasoch padajúcich do strany predstavuje hravý a roztomilý detail.
© Getty Images

Čelenky, šatky, stužky, baretky a spony môžu obohatiť účes a dodať mu fascinujúci, rozkošný či umelecký nádych. Vhodne zvolené doplnky nielen že pútajú pozornosť, ale sú navyše aj praktické. Okrem toho, že dodajú jedinečnosť vášmu štýlu alebo vyjadria vašu momentálnu náladu, pomôžu vám aj udržať vlasy „na uzde“. Hra s doplnkami otvára príležitosť ukázať okoliu svoje tvorivé, nespútané ja.

 • Doplnky do vlasov sa vyrábajú z množstva rôznych materiálov a môžu pôsobiť hravo, luxusne či rafinovane. S nimi máte šancu osviežiť váš štýl a vytvoriť nový look, podľa toho, po čom túžite. Samozrejme, že ani módni návrhári nechcú premeškať svoju príležitosť, na ktorú sa pripravujú dlhé mesiace. Na prehliadkach tejto sezóny mnoho modeliek ukázalo, ako kreatívne je možné narábať s doplnkami. Dúfame, že vás inšpirujú účesy v našej galérii doplnené originálnymi doplnkami. 

 • Kreatívne doplnky pre letné účesy

  V móde je praktickosť často spojená s krásou. Rafinované a krásne doplnky sú vždy najpríťažlivejšie, keď sa ich vzhľad snúbi s ich funkčnosťou. Tie najvydarenejšie doplnky sú nielen estetické, no zároveň pomáhajú tvarovať účes a vyjadriť jedinečnosť ich nositeľky. Ozdobiť si vlasy a hlavu je zvyk starý ako ľudstvo samo a platí rovnako pre ženy ako aj pre mužov. Možností je nespočetne veľa: dnes sa doplnky najčastejšie využívajú na ozdobu drdolov, hladkých účesov a vrkočov, ako aj na zopnutie jemných kučier a vĺn. Po celé stáročia ženy neprestávajú používať nádherné, hravé a rafinované prvky ako kvety, pierka, textílie, barety a šperky. 

 • Galéria: Letné účesy s doplnkami

  Letné účesy s doplnkami: Holy Ghost

  © Getty Images  

  Letné účesy s doplnkami: Vzdušné plážové vlny so šatkou

  Mnohé doplnky v súčasnosti doslova hrajú farbami. Šatky s veľkým vzorom v jasných, sýtych farbách si musí obľúbiť každý. Tieto šatky vyzerajú mimoriadne zaujímavo v kombinácii s plážovými vlnami.

  Letné účesy s doplnkami: Isabel Lucas

  © Getty Images  

  Letné účesy s doplnkami: Uhladený účes a čiapka z korálikov

  Tento look predstavuje ideálnu voľbu na festivaly a letné párty. Isabel Lucas ozdobila svoju hladkú blond hrivu rafinovane vyšívanou prikrývkou hlavy. Krása vkusne naaranžovaných jednoduchých tmavých perál v spojení s elegantným účesom zabezpečí, že všetky oči budú upriamené na vás.  

  Letné účesy s doplnkami: Shermine Shahrivar

  © Getty Images  

  Letné účesy s doplnkami: Reťaze navodia atmosféru orientu a skrotia neposedné vlny

  Modelka Shermine Shahrivar si nad čelom a dlhými vlasmi naaranžovala perly, ktoré evokujú orientálny štýl. Pri pohľade na tieto pásy vás napadnú rozprávky z Tisíc a jednej noci. Perly dodávajú jej dlhým tmavým vlnám výnimočnosť a pôvab. 

  Letné účesy s doplnkami: Michelle Yeoh

  © Getty Images  

  Letné účesy s doplnkami: Vyčesané vlasy s jedinečným šperkom

  Herečka Michelle Yeoh prezentovala výčes ozdobený špeciálne navrhnutým umeleckým kúskom v tvare motýľa. Farba tohto výnimočného šperku sa približuje farbe jej náhrdelníka. Motýlí šperk a ozdoba na krku dodávajú jej výzoru slávnostný charakter.

  Letné účesy s doplnkami: Karen Walker

  © Getyy Images  

  Letné účesy s doplnkami: Vysoký drdol so zauzlenou šatkou

  Drdoly so zauzlenými šatkami sa skvele hodia na pláž, ale výbornú službu vám urobia aj na večernej párty pod hviezdami. Návrhárka Karen Walker ukázala na svojej prehliadke vysoký drdol so šatkou obtočenou okolo línie vlasov, ktorá je v strede čela zaviazaná do uzla. Podobný look môžete vytvoriť s použitím šatiek v rozličných farbách, ktoré zauzlíte na rôznych miestach okolo hlavy.

  Letné účesy s doplnkami: Vrkoč a čelenka

  © Getty Images  

  Letné účesy s doplnkami: Vrkoč a čelenka

  Čelenky v rozličných farbách a materiáloch sú jedným z najrozšírenejších doplnkov do vlasov. Môžu byť jednoduché a elegantné alebo farebné či trblietavé. Modelka pre značku Valentino predviedla jednoduchú čelenku s prostým vrkočom zapleteným do strany. Čelenkou určite nič nepokazíte, zaujímavo dotvorí takmer každý účes.