Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Horúce tipy na letné účesy 2014

Letné účesy 2014
Harley Viera-Newton si užívala atmosféru na festivale Coachella v ležérnom štýle.
© Getty Images

Chcete tohtoročné leto privítať tak, ako sa patrí – s novým účesom? Naše módne radary našli to, čo hľadáte! Pravdepodobne sa už neviete dočkať bezstarostnej zábavy a slnečnej atmosféry letných mesiacov. Inšpirujte sa aktuálnymi trendmi letných účesov a ukážte aj na pláži svoj zmysel pre štýl.

 • „Summertime and the livin´ is easy“ je slávny verš z muzikálu Porgy a Bess od Georgea Gershwina. Prichádza čas osláviť to najuvoľnenejšie obdobie v roku a užiť si ho aj s pomocou nenáročnej módy a účesov ľahkých ako vánok. Módny diktát pre nadchádzajúce obdobie je jednoduchý: najviac sa budú nosiť nedokončené účesy a stylingu budú dominovať farebné vlasové doplnky a cestičky v strede. 

 • Letný trend č.1: Nedokončené účesy

 • Ležérny, jednoduchý a nedokončený – to sú kľúčové slová, ktorým sa dajú opísať účesy na nadchádzajúcu sezónu. Bezstarostný, éterický vzhľad bude skvele ladiť so životným štýlom všetkých, ktorí si chcú krásy leta užívať plnými dúškami. S nenáročným stylingom si letné radovánky vychutnáte najlepšie, tak ako Harley Viera-Newton.

  Schwarzkopf expert a stylista Armin Morbach vám predvedie, s akým účesom pod slnečnými lúčmi zaručene zažiarite.

 • Video: Ako si vytvoriť nedokončený účes a vyzerať ako hviezda

 • V nasledujúcej galérii nájdete letnú inšpiráciu, ktorá vás na dovolenke nesklame. (Nezabúdajte na slnečné okuliare – ochránia vaše oči a štýlovo dotvoria každý look!)

 • Galéria: Letné účesy 2014

  Letné účesy 2014: Trendy nedbalý vzhľad

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Trendy nedbalý vzhľad s cestičkou v strede

  Váš milovaný si toto leto určite neodpustí dotýkať sa vašich dlhých vlasov. Nechajte teda svoje pramene voľne povievať a žiariť na letnom slnku - Harley Viera-Newton dokazuje, že bezstarostnosť je vzrušujúca.

   

  Tip: Pár kvapiek oleja vlasy zvláčni a dodá im lesk a hebkosť.

  Letné účesy 2014: Vlasové doplnky

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Vlasové doplnky

  Pokiaľ vám vlasové doplnky či šperky nič nehovoria, prídete o mnoho možností, ako osviežiť svoj vzhľad. Predstavujú totiž jeden z najhorúcejších tohtoročných trendov – rozhodne s nimi nič nepokazíte. Pestré kvety a módne doplnky rozjasnia každý účes a odzrkadlia veselú atmosféru leta.

   

  Tip: Doplnky musia s účesom ladiť. Farebné kvety a moderné čelenky najviac pristanú k ležérnemu stylingu a rozpusteným vlasom.

  Letné účesy 2014: Šatky

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Šatky

  Vo svojej pestrosti šatky rozhodne nezaostávajú za kvetinovým vencami a ozdobami. Modelka so zarovnanou ofinou a veľkými náušnicami je ako stvorená na bujarú zábavu napr. v Stredomorí.

   

  Tip: Vyberajte si pastelové farby a zvieracie či kvetinové vzory tak, aby ladili s vaším účesom a outfitom.

  Letné účesy 2014: Ležérne drdoly

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Ležérne drdoly

  Drdol často pôsobí slávnostne, no môže byť aj pekným a praktickým riešením na športové aktivity. Drdoly sú mimoriadne obľúbenou voľbou počas horúcich letných dní, pretože udržujú vlasy preč z tváre (polovyčesaný účes vpravo) alebo si môžete vlasy vypnúť aj nad krkom (uvoľnený účes vľavo). Druhá verzia vám pomôže vytvoriť rovnomerné opálenie.

   

  Tip: Drdol v modernom štýle má pôsobiť nenútene a veselo. Pár tancujúcich pramienkov, ktoré unikli zopnutiu, rozhodne nie je na škodu.

  Letné účesy 2014: Šilty

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Vlastné tienidlo

  Slnečné clony ochránia tvár pred slnečnými lúčmi bez toho, aby bolo nutné uchýliť sa ku klobúku. Ležérny afro look a „tienidlo“ sú neprekonateľným riešením, keď slnko nemilosrdne páli.

   

  Tip: Slnečné clony, klobúky, čiapky so šiltom sú ideálnym doplnkom vo vetre a slnku.

  Letné účesy 2014: Cop

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Veľký cop

  Copy sú jedným z najužitočnejších letných účesov. Skúste ísť na cop trocha inak a dodajte mu extra objem navrchu hlavy.

   

  Vlasy nad čelom a na temene si natupírujte a spolu so zvyšnou časťou vlasov ich jemne zopnite do copu. Uhladené vlasy po stranách nechajú výrazný objem navrchu hlavy ešte viac vyniknúť. Účes zafixujte lakom na vlasy.

   

  Tip: Zopnite si vlasy čo najuvoľnenejšie, aby ste im ponechali čo najviac objemu. 

  Letné účesy 2014: Vlasy v pastelových tónoch

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Vlasy v pastelových tónoch

  Jemné pastelové odtiene sú novým hitom tohto leta. Nicole Richie a Kelly Osbourne sú najznámejšie predstaviteľky tohto štýlu. Ak si nie ste úplne istá, či nové pastelové alebo ružové tóny pristanú aj vám, vyskúšajte tento efekt najskôr na končekoch vlasov.

   

  Tip: Nová pastelová paleta nie je taká výrazná a uhrančivá ako napr. odtiene zmrzliny. Jej tóny sú rozhodne hrejivejšie a skvele zvýraznia zvodnosť opálenej pokožky.

  Letné účesy 2014: Zapletané účesy

  © Getty Images  

  Letné účesy 2014: Zapletané účesy

  Zapletané prvky vo vlasoch patria k slnečným lúčom rovnako ako koktaily s dáždnikmi k letnej párty na pobreží. Tento vrkoč na strane bude ladiť s každým letným lookom.

   

  Tip: Okoreňte klasický vrkoč tým, že doň vpletiete farebné stužky, ako to robili ženy odpradávna.