Schwarzkopf Professional
Styling - účesy a rady

Hurá, sloboda! Krátke a ultrakrátke účesy

Krátke účesy
Herečka Julianne Hough dala súčasnému XS trendu zelenú a rozlúčila sa s dlhými vlasmi.
© Getty Images

Ak máte krátke vlasy, leto si naozaj vychutnáte – voľný krk a svieža hlava sú v období horúčav na nezaplatenie. Vziať do ruky nožničky bude tento rok ešte o niečo ľahšie, pretože krátke vlasy sú módnym hitom. Pri pohľade na krátke či superkrátke účesy z našej galérie možno nazbierate viac odvahy.

 • Ostrihať si vlasy väčšinou nepatrí medzi najjednoduchšie rozhodnutia, pretože ich dorastanie chvíľu trvá. Krátky účes však môže vášmu looku dodať pôvab, po ktorom ste vždy túžili a navyše uzdraviť poškodené vlasy. Usmerní tiež pozornosť na tvár a dovolí vyniknúť jej kráse. Naozaj sa nemusíte báť, že ak sa rozlúčite s dlhými prameňmi, budete automaticky pôsobiť chlapčensky. Jemné a ženské črty, zmyselné pery, make-up a šperky – to sú tajné zbrane, s ktorými sú ženy synonymom zvodnosti bez rozdielu dĺžky vlasov. Množstvo atraktívnych herečiek a modeliek dokazuje, aké príťažlivé môžu byť krátke vlasy. Julianne Hough je jednou z nich - s novým účesom nestratila ani centimeter svojho pôvabu.

 • Krátky účes krok za krokom

  Predtým, než urobíte veľký skok a presedláte na krátky účes, možno sa budete chcieť presvedčiť, či je nový look pre vás tým pravým. Existujú aj dlhšie pixie či chlapčenské účesy a krátke boby, ktoré môžete vyskúšať ako prechodné riešenie na ceste za superkrátkym účesom. Poskytnú vám totiž šancu vzdať sa prípadného cieľa, ktorý by pre vás nemusel byť ideálny. Skrátiť si vlasy je predsa len riešenie, ktorého následky budete pociťovať dlhší čas. Na druhej strane však možno zistíte, že ste našli svoj štýl, ktorý ste hľadali celý život! 

 • Ktorý z krátkych účesov vám najlepšie sadne?

  Pred tým, než sa definitívne rozhodnete pre krátke vlasy, zanalyzujte si svoju tvár a zistite, či ste zvolili správne:

  Okrúhla tvár: Asymetrický pixie účes s nadýchanými vlasmi navrchu bude pre tento typideálny, tvár bude pôsobiť užšie.

  Hranatá tvár: K hranatým črtám pristanú nedokončené, strapaté boby. Postupne zostrihané účesy zjemňujú výraznú bradu, zatiaľ čo ofina zakryje vysoké, hranaté čelo.

  Oválna tvár: Ak máte tento typ tváre, zaručene vám pristanú takmer všetky krátke účesy. Prameň vlasov padajúci cez čelo ich urobí ešte hravejšími.

  Tvár v tvare srdca: Boby s vlasmi padajúcimi do čela a vlny vytvarované smerom von pristanú týmto tváram najviac.

 • V našej galérii vám ukážeme krátke a ešte kratšie účesy, medzi ktorými možno objavíte váš vysnený look.

 • Galéria: Krátke a superkrátke účesy

  Krátke účesy: Bob

  © Getty Images  

  Krátke účesy: Bob

  Bob je klasický krátky účes. Ak sa pohrávate s myšlienkou ostrihať si vlasy, práve bob by mohol byť pre vás prechodným či testovacím stupňom, vďaka ktorému sa budete môcť najlepšie rozhodnúť. V tejto fáze sú vlasy stále dostatočne dlhé, aby ste si ich kratšiu verziu mali čas rozmyslieť. Bob Jennifer Lawrence je zvlnený, pôsobí naozaj nekomplikovane a ležérne. Ako na to? Naneste si do vlasov trochu spreja s obsahom soli a nechajte ich uschnúť.  

  Krátke účesy: Á la páža

  © Getty Images  

  Krátke účesy: À la páža

  Michelle Williams vyzerá mladistvo a žensky aj s týmto hravým účesom krátkeho strihu. Predné vlasy sú rozdelené cestičkou na strane, padajú krížom cez čelo a následne sú upevnené za uchom. S malým množstvom laku tvar tohto účesu ľahko udržíte na uzde.

  Krátke účesy: Krátky bob

  © Getty Images  

  Krátke účesy: Krátky bob

  Chloë Sevigny predviedla krátky bob, ktorý je len o krok ďalej od pixie účesu. Vlasy sú ostrihané nad krkom a dlhšie pramene po stranách siahajú od cestičky v strede, cez čelo a končia tesne za uchom. 

  Po vyfúkaní vlasov si na prsty naneste trocha vosku, potom si nimi vytvarujte jednotlivé pramienky.

  Krátke účesy: Chlapčenský účes

  © Getty Images  

  Krátke účesy: Chlapčenský účes

  Carey Mulligan nosí klasický chlapčenský účes s neuveriteľným štýlom a gráciou. Pozornosť diváka je vďaka tomuto účesu nasmerovaná priamo na jej sviežu a mladistvú tvár. Tento účes je skvelým riešením pre ženy s jemnými vlasmi. Vrchné vlasy sú vyčesané dopredu navrch hlavy a krížom cez čelo, kde sa spájajú s veľmi krátkymi vlasmi po stranách. S pomocou vosku si zvýraznite končeky a účes dokončite lakom pre extra lesk, aby získal ešte viac príťažlivosti.

  Short Hairstyles: The Eton Crop

  © Getty Images  

  Krátke účesy: Strapatý krátky strih

  Tento účes je takmer taký krátky ako pixie. Roztopašný úsmev Audrey Tautou je výraz, ktorý si s týmto strapatým „kraťasom“ asociujeme najviac. Neposedné pramienky jej prirodzene lemujú tvár. Kučeravé vlasy sú pre tento účes najvhodnejšie. Strapatý look zároveň potrebuje časté zastrihávanie, aby ste predišli príliš divokému vzhľadu.

  Krátke účesy: Pixie

  © Getty Images  

  Krátke účesy: Pixie

  Pixie strih nechá vyniknúť každú črtu vašej tváre, takže niet sa čoho báť, veď nemáte čo skrývať! Tento účes zvyčajne dodáva ženám auru sebavedomia a odvahy. Nech si už chcete obliecť čokoľvek, od džínsov až po večerné šaty, pixie zvýrazní váš vzhľad bez toho, aby strhával na seba prílišnú pozornosť. Pozrite sa na Charlize Theron – jej tvár je absolútnym centrom pozornosti! Krátke vlasy ju lemujú naozaj dokonale.


  Upraviť pixie nevyžaduje nič než zmatňujúci vosk alebo krém pre zvýraznenie textúry. Vosk či krém si rozotrite končekmi prstov a zvýraznite jednotlivé pramienky vlasov.