Schwarzkopf Professional
Trendfrisuren 2016

Boxerské vrkoče: Horúci trend v zapletaných účesoch

Boxerské vrkoče
Uvoľnite ring: Boxerské vrkoče obsadili módne móla, ako to dokazuje návrhárka Isabella Rose Taylor.
© Getty Images

Štartujeme ďalšie stylingové kolo pre zapletané účesy: Boxerské vrkoče už stihli obsadiť prehliadkové móla, červené koberce aj ulice. Prečo sa modelky, hviezdy a trendsetteri z ulice zamilovali do tohto športového účesu? Niet pochýb: Boxerské vrkoče sa v poslednom čase stali skutočným účesom šampiónov!

 • Z boxerského ringu do módnej extraligy! Zapletaný účes Hillary Swank z oceňovaného filmu Million Dollar Baby sa preboxoval až na vrchol – prepadlo mu množstvo módnych guru. A to doslova, pretože tieto vrkoče zo seba najskôr museli striasť imidž cool účesu pre bojový šport, až potom prerazili vo svete módy a ulovili srdcia celebrít i módnych návrhárov. Tieto dva strohé vrkoče zapletené tesne na hlave už nie sú „in“ len pri tréningu či vo fitness štúdiu ale kedykoľvek a kdekoľvek (dokonca aj na slávnostných podujatiach). Pre zapletaný boxerský účes je najdôležitejším kritériom kontrast. Síce asociujú športové outfity ako tričká a legíny, no najlepšie sa hodia k ultra ženským lookom. Dodajú im totiž silu a sebavedomie, ktoré si okamžite všimnete! Ďalším plus pre priberený vrkoč vo francúzskom štýle je, že má nezničiteľnú výdrž – dlhšiu než 12 hodín. Všetko zostane na svojom mieste a v perfektnom stave.   

 • Návod na styling: Boxerské vrkoče

 • Boxerské vrkoče
  Dokonale zvládnuté boxerské vrkoče: Návrhárka Isabella Rose Taylor stavila na klasickú verziu.
  © Getty Images

  Ešte stále váhate? Nehádžte rukavicu do ringu, boxerské vrkoče sadnú každému. Možno budete pri zapletaní potrebovať pomoc kamarátky, ale s trochou tréningu sa rýchlo stanete profesionálkou. Základom je rovný vzhľad vrkočov. Ste pripravená na túto výzvu?

  Čo budete potrebovať: Vlasy po plecia alebo dlhšie, hrebeň, tužidlo, spona, dve tenké gumičky, lak na vlasy a dávka trpezlivosti

   

 • Ako si upraviť účes šampiónov:

  1. Najskôr si do ešte vlhkých vlasov votrite tužidlo o veľkosti tenisovej loptičky, aby boli tvarovateľné a dalo sa s nimi jednoduchšie pracovať. Potom si vlasy vyfúkajte.

  2. Vlasy si rozčešte, rozdeľte presnou cestičkou v strede pomocou štylky na dve časti.

  3. Jednu časť vlasov si zopnite sponkou nabok a začnite pracovať z tou druhou (tip: ak ste praváčka, začnite napravo a opačne). Nad čelom oddeľte tri tenké pramienky a zapleťte si ich vertikálne do francúzskeho vrkoča smerom ku krku. Táto technika vyžaduje pribrať vždy trochu vlasov do každého prameňa striedavo vpravo a vľavo.   

  4. Nakoniec stiahnite koniec vrkoča tenkou gumičkou (najlepšie vo farbe vlasov).

  5. Teraz sa presuňte na druhú stranu a vlasy si zapleťte rovnakým spôsobom. Dbajte na to, aby vzdialenosť k uchu a k cestičke v strede zostala rovnaká ako na protiľahlej strane.

  6. Nakoniec účes spevnite lakom alebo si v rukách rozotrite trocha gélu s leskom a prejdite si ním po vrkočoch. Hotovo!

 • V našej galérii nájdete aj ďalšie cool verzie boxerských vrkočov.

 • Boxerské vrkoče

  Boxerské vrkoče s originálnou obmenou

  © Getty Images  

  Boxerské vrkoče s originálnou obmenou

  Jednoducho zapletené až ku krku? To dokáže každý! Návrhár londýnskej značky Apu Jan vyslal na mólo modelky so skutočne neobvyklým zapletaným účesom. Dva boxerské vrkoče začínajú úplne klasicky, no pokračujú asymetricky a na konci sa zbiehajú do malého vrkoča.

  Boxerské vrkoče priamo z prehliadky

  © Getty Images  

  Boxerské vrkoče priamo z prehliadky

  Priberané vrkoče a nóbl šaty? Jednoznačne! Izraelský návrhár Alon Livne demonštruje, aké je toto spojenie atraktívne. Na jeho prehliadke v rámci Týždňa módy sme videli modelky s viacerými vedľa seba umiestnenými vrkočmi, ktoré boli doplnené vzrušujúcimi večernými šatami. Moderná verzia z prehliadky ukazuje nie dva ale rovno päť francúzskych vrkočov. Vrkoč navrchu hlavy je najširší (od čela až po krk) a prepožičiava účesu veľmi ženský vzhľad. 

  Boxerské vrkoče s drdolom

  © Getty Images  

  Boxerské vrkoče s drdolom

  Neprekonateľný výtvor návrhára Alona Livneho nevyzerá úchvatne len spredu ale prekvapivo aj zozadu. Boxerské vrkoče totiž skombinoval s baletným uzlom, pretože zapletané dĺžky vlasov sú vzadu stiahnuté do malého drdola nízko nad krkom. Drsné aj nežné zároveň!

  Boxerské vrkoče à la „Haute couture“

  © Getty Images  

  Boxerské vrkoče à la „Haute couture“

  Populárny a nápaditý look hviezd: napríklad Zendaya je verný fanúšik týchto vrkočov. Pri svojej návšteve parížskeho Týždňa módy sa objavila s účesom, ktorý obsahoval dokonca šesť tesne zapletených vrkočov. Neprehliadnuteľná demonštrácia štýlu doplnená o veľmi zvodné šaty.

  Boxerské vrkoče s hviezdnym imidžom

  © Getty Images  

  Boxerské vrkoče s hviezdnym imidžom

  Z ringu až na červený koberec! Katy Perry miluje testovanie nových módnych trendov a svojimi nezvyčajnými kreáciami je priamo povestná. Tu ju vidíme s klasickými boxerskými vrkočmi, no v extra dlhom vydaní. Speváčka sa s nimi hrdo predviedla na červenom koberci v Los Angeles.