Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Týždeň pánskej módy v Miláne: Aktuálne trendy v účesoch

Týždeň pánskej módy v Miláne 2015
Klasický štýl: Model z prehliadky Etro s romantickým copom – pripomína Mozarta aj nekonvenčného huslistu Davida Garretta.
© Getty Images

Konečne je tu leto! Teploty dosahujú maximum a vy ste zatúžili po malom osviežení? Prinášame vám najnovšie trendy v pánskych účesoch na jar/leto 2016. Muži v nich vyzerajú naozaj skvelo. Ktorý look je podľa vás najviac cool?

Čo má spoločné hudba a mužské vlasy? Je to tak, obe sú záležitosťou vkusu! Tohtoročný Týždeň pánskej módy v Miláne sa vyznačoval mimoriadne vycibreným štýlom, a to nielen v oblasti módy, ale aj účesov na nasledujúcu sezónu jar/leto. Na móle zažiaril strapatý look s ofinou, cool účes s mokrým efektom aj elegantný cop – čiže účesy inšpirované históriou hudby. Svoju príťažlivosť dodnes nestratili a v nasledujúcom období sa opäť chystajú vtrhnúť do hitparád. Prezrite si našu galériu a zistíte, ktoré hudobné legendy budú udávať tón v pánskych účesoch.   

 • Galéria: Týždeň pánskej módy v Miláne 2015

  Trendy v účesoch: Jemný štýl à la Beatles

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch: Jemný štýl à la Beatles

  Beatles v 60. rokoch naštartovali trend typického strapatého účesu s ofinou zvaného „moptop“. Na jar a leto 2016 prezentovala módna značka MSGM jeho novú interpretáciu s tlmeným, neupraveným šarmom. Na rozdiel od dobovej verzie sú teraz odhalené aj uši. Vrchná vrstva vlasov je precízne postupne zostrihaná a vpredu prechádza do typickej ofiny, ktorá siaha tesne nad obočie.

  Styling: Budete potrebovať len gél na vlasy. V prstoch si rozotrite množstvo vo veľkosti liekového orieška a aplikujte do vrchných vlasov – takto si účes zachová štruktúru a moderný neupravený look.

  Trendy v účesoch: Backstreet Boy(s)

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch: Backstreet Boy(s)

  Značka Gucci stavila na osvedčenú klasiku, aspoň čo sa týka chlapčenských kapiel! Luxusný taliansky módny dom sa neváhal inšpirovať u Backstreet Boys – typický look 90. rokov à la Nick Carter osviežil cestičkou v strede a namiesto uhladeného povrchu sa teraz bude nosiť zvlnený. Oh yeah!

  Styling: Postačí vám penové tužidlo veľkosti loptičky. Vmasírujte ho do uterákom vysušených vlasov a vytvorte cestičku v strede. Vyfúkajte vrchnú vrstvu vlasov cez okrúhlu kefu, vyformujte vlny a účes zafixujte lakom na vlasy. Hotovo! 

  Trendy v účesoch: Kurt Cobain

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch: Kurt Cobain

  Gucci sa vyzná v histórii a vie, ako jej dodať šťavu a aktuálnosť. Nielenže dokázal pretvoriť štýl Nicka Cartera do absolútne súčasného vzhľadu (predchádzajúce foto), ale na mušku si vzal aj ikonu štýlu „grunge“ z 90. rokov. Charakteristický účes Curta Cobaina s vlasmi zastrčenými za uši prišiel o svoj „špinavý“ imidž. Rok 2016 bude v znamení jeho elegantnejšej verzie a okolo cestičky bude výrazne uhladenejší.

  Styling: Rozdeľte si vlasy v strede a uhlaďte ich s trochou gélu až do úrovne uší. Vynechajte konce a stredne dlhé pramene si zastrčte za uši.

  Trendy v účesoch: Maroon 5

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch: Maroon 5

  Elegantného gentlemana na moderný spôsob predstavila aj značka Giorgio Armani, tentoraz podľa Adama Levina z Maroon 5! Kto by nechcel vyzerať ako tento sexy spevák a budiť sa ráno vedľa topmodelky Behati Prinsloo?

  Styling: Vytvorte si cestičku na strane a uhlaďte vlasy diagonálne smerom dozadu s poriadnou porciou gélu. To je všetko! Páni, nemajte strach, jemne vyčnievajúce kúty sú ok!

  Trendy v účesoch: Jackson Five

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch: Jackson Five

  Skupina Jackson Five prežívala svoj americký sen v 70. rokoch. S pesničkami ako „I want you back“ či „ABC“ dosiahli fenomenálny úspech a pozornosť pútali aj svojimi účesmi. Ich neprehliadnuteľný „afro“ vzhľad pomaly smeruje na vrchol popularity aj dnes. Či už máte vlasy prirodzene kučeravé, alebo im k tomu trochu pomôžete – pevné XS kučery sú trendy! Talianska módna značka Missoni to ešte trocha vyhrotila a zaexperimentovala s rôznymi blond odtieňmi.

  Styling: Pomôžte si trochou oleja, ktorý tomuto kučeravému looku prepožičia lesk. Objem udržíte vďaka laku na vlasy.  

 • Týždeň pánskej módy 2015 v Miláne: Tón udávajú kapely!

 • Týždeň pánskej módy v Miláne 2015
  Šatky „bandana“ a strapaté vlasy boli na Týždni módy v centre pozornosti.
  © Getty Images

  Ako dosiahnete cool rockerský imidž priamo u vás doma? Vlasom prepožičajte nedbalý vzhľad, okolo hlavy si obviažte šatku (najlepšie vynikne čierna), oblečte si koženú bundu alebo vyšúchanú džínsovú košeľu a ste pripravení vyraziť! Takto nejako by to malo fungovať podľa talianskej značky N°21.

  Neviete, ako si zaviazať šatku? Máme jeden jednoduchý spôsob:

 • 1. Šatku v štandardnej veľkosti 60 x 60 cm poskladajte na rovnom povrchu v diagonálnom smere.

  2. Držte ju za konce a zahnite vždy asi o 6 cm, až kým nedosiahnete tvar pruhu. 

  3. Opatrne ju vezmite, omotajte si ju okolo hlavy a vzadu voľne zviažte na uzol.