Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Pánske účesy 2015 – Trendy z Milána

Trendy v pánkskych účesoch 2015
Cestička na strane bude hlavným trendom v pánskych účesoch na rok 2015.
© Getty Images

Z mužov sa stanú chlapci a z chlapcov budú muži. Trendy v pánskych účesoch na rok 2015 sú nadčasové, dynamické a prekvapivo univerzálne – to je odkaz, ktorý ponúkla módna prehliadka Milano Moda Uomo. Zostavili sme pre vás najaktuálnejšie top looky, s ktorými v nasledujúcom období určite zaujmete.

 • Šibalský styling, no s istou dávkou zrelosti a mužnosti – tak pôsobili pánske účesy na prehliadkach známych módnych návrhárov. Motto na rok 2015 znie: „Z mužov sa stanú chlapci a z chlapcov budú muži.“ Rafinovaná uvoľnenosť a športová elegancia sú kľúčové prvky v účesoch, ktoré budú trendy v budúcom roku.

 • Pánske účesy 2015: Dôraz na doplnky

 • Men’s Hairstyle Trends 2015
  © Getty Images

  Muži by si mali nájsť niekoľko obľúbených kľúčových doplnkov: trendy slnečné okuliare, aké sme videli na prehliadke značky Tom Rebl, dokážu zmeniť každého „chalana“ na klasického moderného muža. Jednoduchý klobúčik, ako ho predviedli modeli Andrea Incontriho, evokuje ducha chlapčenskej nenútenosti. Vlasy si môžete upraviť podľa svojho vkusu.

  Vľavo: Slnečné okuliare a klobúčiky sú dôležitými doplnkami pre sezónu 2015.

 • Pánske účesy 2015: Brada robí muža

 • Trendy v pánskych účesoch 2015
  © Getty Images

  Trojdňové strnisko nikdy naozaj nevyšlo z módy, ale trend zarastenej tváre ide ešte o kus ďalej: plná chlapská brada alebo jemné fúzy budú stelesnením ideálneho muža roku 2015. Zaujímavý kontrast vytvorí spojenie s elegantným nagelovaným stylingom a výsledkom bude neobvyklý, jedinečný dojem.

  Vľavo: Brada s množstvom variácií bude v roku 2015 esenciou mužnosti.

 • Ako vyzerajú trendy v pánskych účesoch 2015, zistíte v našej galérii. 

 • Galéria: Trendy v pánskych účesoch na rok 2015

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Cestička na strane

  © Getty Images  

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Cestička na strane

  Cestička na strane dodá mužom moderný výraz a zároveň ich štýl prenesie do 60. rokov. Tomuto stylingu môžete prepožičať matný vzhľad, čím vytvoríte cool efekt s výrazným retro nádychom. Klasický lesklý look vám na druhej strane dodá extra porciu elegancie a šarmu.


  Ako na to: Najlepšou pomôckou špeciálne pre tento tvar je hrebeň. Naneste si do vlasov gél, vytvorte presnú cestičku na strane a prečešte vlasy do hladka. Výsledný tvar zafixujtelakom na vlasy.

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Dlhé vlasy

  © Getty Images  

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Dlhé vlasy

  Od čias Jareda Leta sa dlhé vlasy znovu stali jedným zo zavedených trendov. Tento look sa v roku 2015 s veľkou pompou opäť objaví, tentoraz s vlasmi po ramená a cestičkou v strede. Bezprostredný efekt pôsobí rebelsky a cool. Dôležité sú husté a zdravé vlasy – ak máte nad čelom ustupujúcu líniu vlasov alebo sú vaše vlasy riedke, na tento typ účesu radšej zabudnite.  


  Ako na to: Rozdeľte si vlasy presne v strede a na ich konce naneste trocha zmatňujúcej pasty. Nič viac netreba!

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Nagelované účesy

  © Getty Images  

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Nagelované účesy

  Roku 2015 budú vládnuť aj účesy s použitím gélu. Okrem klasickej verzie s vlasmi začesanými dozadu, bude v nasledujúcom období „in“ tiež účes s nagelovanými prameňmi padajúcimi do čela. 

  Ako na to: Trochu si vlasy navlhčite, vytvorte cestičku na strane alebo si prečešte niekoľko prameňov smerom do tváre. Výsledný efekt dosiahnete tak, že gél do nich zapracujete hrebeňom. Po dosiahnutí požadovaného tvaru vlasy nechajte prirodzene uschnúť na vzduchu.

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Čelenka

  © Getty Images  

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Čelenka

  Čelenky nie sú určené len roztopašným dievčatám. Tento praktický doplnok na chvíľu zmizol zo scény, aby sa z času na čas objavil na hlavách známych futbalistov. Teraz sa však znovu vrátil do čela módnych trendov, a opäť v mužskom prevedení.

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Platinová blond

  © Getty Images  

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Platinová blond

  Populárny trend v dámskej móde zo sezóny 2014 sa v roku 2015 objaví aj v pánskom stylingu. Platinová blond na vlasoch najviac vynikne, ak ich upravíte ležérne. Štruktúrovaný strih s ofinou skutočne vyznie práve s týmto svetlým odtieňom vlasov.   

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Cop

     

  Trendy v pánskych účesoch 2015: Cop

  Nezbedný šarm prichádza do popredia s novým trendom copov a skvelé je, že čelo zakryté ofinou pristane skutočne takmer každému. Všetko je dovolené: od strapatého looku s vlasmi zhrnutými do čela až po presný a dokonale upravený účes. Tento štýl vyžaruje príjemný dojem tak trochu plachého chlapca. Výnimočne dobre vyzerá s vysokým golierom či dohora zazipsovanou bundou.


  Ako na to: Sčešte si vlasy do copu a prstami do nich votrite trochu zmatňujúcej pasty.