Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Muži nosia naježené krátke vlasy

Mužské „naježené“ účesy
Herec Colin Egglesfield ("Melrose Place") skombinoval krátky strapatý účes so slávnostným oblekom a kravatou. Prečo nie?
© Getty Images

Naježené krátke vlasy vyzerajú odvážne a drzo. Tento účes je však vhodný aj na slávnostné udalosti. Naše stylingové tipy vám dopomôžu k trendy krátkym vlasom a vybrané účesy hviezd vás inšpirujú k ich stylingu.

 • Čím ďalej tým viac mužských hviezd nosí atraktívne a drzé účesy z krátkych vlasov. Niet sa čo čudovať, že toľko mužov má rado tento štýl! Krátke „naježené“ účesy pristanú rôznym typom mužov, či už sympatickému hercovi Zacovi Efronovi, mladučkému modelu a hercovi Maxovi Ironsovi (syn Jeremyho Ironsa),hercovi v strednom veku Gabrielovi Machtovi, či hviezdam ako Jeremy Irvine, ktorý pôsobí ako chlapec od vedľa.

 • Krátke mužské účesy

  Muži vyzerajú športovo, elegantne i príťažlivo s krátkymi  ježatými vlasmi. Kto by chcel viac? Tento účes sa bezpochyby páči ženám. Je jednoduchý a v tom je jeho krása. Jedinou požiadavkou je dostatok vlasov na vrchu hlavy.

  Bočné vlasy sú vždy o niečo kratšie v porovnaní s vrchnými vlasmi, ktoré vytvárajú sexy naježený účes. Vlasy na vrchu hlavy by nemali byť kratšie ako 3 cm, aby ich dĺžka postačovala na vytvorenie „ježka“ na hlave. Vrcholy jednotlivých prameňov vlasov môžu pritom smerovať na rôzne strany (pozrite sa na Colinov Egglesfieldov účes) alebo môžu byť začesané do jedného vrcholu (pozrite sa na Maxa Ironsa a jeho naježený účes v našej galérii účesov).

  Pokojne si môžete oholiť fúzy, či briadku, ak si myslíte, že by ste v kombinácii s krátkym účesom na ježka vyzerali príliš divoko na slávnostných udalostiach. Avšak sexy strnisko je perfektnou voľbou pre krátke účesy na ježka. Neexistuje žiadny dôvod, prečo neskombinovať naježené vlasy so správne upraveným strniskom a s elegantným oblekom a kravatou.

 • Stylingové tipy pre naježené mužské účesy

  Požiadajte svojho kaderníka, aby vám vytvoril štýlový naježený účes. Môžete sa tiež poradiť s našim Schwarzkopf profesionálnym kaderníkom, aby ste dosiahli ideálny účes. Zvyšok už záleží len na vašej kreativite, k čomu vám postačí gél na vlasy a vosk na vlasy. Nakoniec použite lak na vlasy pre dlhotrvajúce spevnenie účesu.

 • Mužské „naježené“ účesy

  Mužské „naježené“ účesy: Gabriel Macht

  © Getty Images  

  Gabriel Macht a naježený krátky účes

  Na tejto fotografii vyzerá Gabriel Macht trochu nezbedne. Herca si môžete pamätať v úlohe z amerického TV seriálu "Suits". Drzí účes len podčiarkuje jeho chlapčenský vzhľad.

  Mužské „naježené“ účesy: Max Irons

  © Getty Images  

  Max Irons a naježený krátky účes

  Max Irons (najmladší syn Jeremyho Ironsa) použil veľa gélu na vlasy, aby vytvoril dlhé naježené pramene vlasov zo svojich strapatých vlnitých vlasov. S jeho nahladko oholenou tvárou vyzerá dobrodružne a pripravený na romantiku.

  Mužské „naježené“ účesy: Patrick J. Adams

  © Getty Images  

  Patrick J. Adams a naježený krátky účes

  Patrick J. Adams ("Suits") predstavuje krátku variantu naježeného účesu. Aj napriek naježenému účesu a strnisku pôsobí vždy pripravene.

  Mužské „naježené“ účesy: Zac Efron

  © Getty Images  

  Zac Efron a naježený krátky účes

  Bočné vlasy Zaca Efrona sú zostrihané až neobvykle nakrátko, zatiaľ čo vrchné vlasy sú dostatočne dlhé na naježený účes. Naježené vlasy nad čelom smerujú na stred.

  Mužské „naježené“ účesy: Jeremy Irvine

  © Getty Images  

  Jeremy Irvine a naježený krátky účes

  Naježené vlasy dodávajú zrelým mužom mladistvý vzhľad, zatiaľ čo mladí muži vyzerajú na svoj vek. Napriek tmavému obleku vyzerá 22-ročný britský herec Jeremy Irvine ("Great Expectations", prišiel do kín na konci roku 2012) vyzerá na svoj vek.