Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Trendy styling vlasov: Strih do „A“

Trend hairstyle: A-line cut
Herečka Jenna Dewan Tatum miluje módne trendy - dokázala to asymetrickým dlhým bobom, ktorý je teraz veľmi populárny.
© Getty Images

Módny up-grade: Jenna Dewan Tatum dodala svojmu účesu asymetrický strih a nasadla tak na módnu vlnu, ktorá sa dostáva do centra pozornosti! Vpredu dlhé a vzadu krátke – strih do A je aktuálnym trendom a podľahla mu už nejedna hviezda. Ste pripravené na túto cool variáciu polodlhého účesu? Ukážeme vám najkrajší styling pre „A“ strih vlasov.

Jenna Dewan Tatum v poslednom čase bodovala na niekoľkých frontoch: talentovaná herečka a tanečnica sa predstavila v úspešných filmových projektoch ako Let's Dance či seriál Witches of East End, a navyše sa vydala za hollywoodskeho krásavca Channinga Tatuma, ktorý žiari vo filme Magic Mike. Jenna Dewan Tatum má však rovnako skvelý inštinkt aj pokiaľ ide o styling. Najnovší účes opäť vylepšuje jej vynikajúce skóre. Nedávno totiž predviedla strih vlasov do „A“, ktorý vyniesol klasický dlhý bob do nových výšin – je moderný, cool a absolútne trendy!

V prípade symetrického účesu („A“ znamená „asymetrický tvar“) pramienky vpredu nežne tancujú okolo tváre, zatiaľ čo zvyšok vlasov sa smerom dozadu postupne skracuje. Nejde o žiadnu novinku – podobný asymetrický strih v podobe krátkeho bobu sme si obľúbili už pred pár rokmi. Novinkou je však súčasná verzia z polodlhých vlasov. Pôsobí naozaj elegantne, žensky, klasicky a zároveň aktuálne. A najlepšia vec na strihu do „A“ je, že ho uvíta každý, kto má chuť na cool zmenu, no nie na príliš radikálne riešenia. Ak si svoje polodlhé vlasy odmietate ostrihať, asymetrický strih poskytne vášmu looku vítané osvieženie!    

VIP bonus navyše: Jenna Dewan Tatum prišla nielen s novým strihom, jej účes si podmanil pohľady aj vďaka jemnému melíru, ktorý nechal decentne vyznieť jednotlivé vlny. Sem-tam zosvetlené pramienky vytvárajú nádherný efekt, lichotia jej tvári a vlasy vďaka nim pôsobia hustejšie. Ak sa pozriete pozorne, uvidíte, že pramene vpredu sú o niečo svetlejšie a vo zvyšku vlasov, predovšetkým na koncoch, je melír o pár tónov mäkší. Skvelý nápad, že? Strih do „A“ + jemný melír = ultra štýlový look!  

V našej galérii objavíte univerzálne a veľmi nositeľné úpravy tohto trendy strihu.

 • Trendy účes: Strih do „A“

  Trendy strih do „A“: Jemné vlny

  © Getty Images  

  Trendy strih do „A“: Jemné vlny

  Úchvatné: Na americkej premiére filmu Magic Mike XXL sa Jenna Dewan Tatum objavila po boku hlavnej hviezdy, svojho manžela Channinga Tatuma, a bezchybným vzhľadom strhla takmer všetku pozornosť na seba. V blesku fotoaparátov skvele vynikli tónované vlny, ktoré dodali šťavu klasickému dlhému bobu. Namiesto prísnej cestičky zvolila ležérne riešenie – vlasy si jednoducho prehodila nabok. Jemný melír pôsobí v tomto zvlnenom účese naozaj prirodzene!     

  Trendy strih do „A“: Hravosť

  © Getty Images  

  Trendy strih do „A“: Hravosť

  Urobte to ako Rosamund! Blondínka Rosamund Pike (film Stratené dievča) našla spôsob, ako očariť. Cool look pretransformovala do veľmi ženského účesu s nádychom lesku. Cestička nízko na strane mu dodáva nový šmrnc. Dlhšia časť vlasov sa objavuje len na jednej strane, na druhej je voľne upevnená za uchom. Tento variant vyzerá obzvlášť zvodne, ak sú vlasy vpredu aj za uchom vytvarované do jemnej vlny. Look ako z filmu!  

  Trendy strih do „A“: Lineárny variant

  © Getty Images  

  Trendy strih do „A“: Lineárny variant

  Japonská herečka Eri Fukatsu preferuje strih do „A“ v puristickom, elegantnom tvare. Bob po bradu je klasický, no zároveň výrazný look. Výhody asymetrického tvaru najlepšie vyniknú, ak si vlasy uhladíte a ich konce vytvarujete smerom dovnútra. Prvkom, ktorý najviac zaujme pozornosť, je cestička v strede. Jej presný tvar dokonale lichotí čistým líniám tohto účesu.  

  Trendy strih do „A“: Kombinácia s ofinou

  © Getty Images  

  Trendy strih do „A“: Kombinácia s ofinou

  Roztoč to, bob! Jemne zostrihané končeky prepožičajú asymetrickému strihu extra objem a pohyb. Ale to, čo skutočne spôsobí „wow“ efekt, je zaoblená mini ofina - strih do „A“ tak získa dodatočnú štruktúru. Jemné vlny vyzerajú mladistvo, uvoľnene a vyžarujú prirodzený pôvab. Najlepší stylingoví pomocníci pre tento jemný bob: penové tužidlo a lak na vlasy. Výsledkom bude vzdušný tvar a ultra ľahká štruktúra.   

  Trendy strih do „A“: Extravagantný a extra krátky

  © Getty Images  

  Trendy strih do „A“: Extravagantný a extra krátky

  Na svojej parížskej prehliadke predstavil módny dom Chanel originálnu mini verziu strihu do „A“. Asymetricky strihané konce siahajú vpredu po lícne kosti a smerom dozadu sa ešte skracujú tak, že vzadu je účes zakončený krátkym podstrihom. Veľmi čisté, veľmi ostré a úplne v duchu 90. rokov! Cool strih je upravený nahladko a zjemnený romantickými kvetovanými vzormi a delikátnou čipkou – úchvatné spojenie!