Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Nové zapletané účesy

Zapletané účesy Moschino
Moschino predstavuje zapletané účesy s lookom a lá uhladená Gretchen s vrkočovými drdolmi alebo španielsky toreador pre letné kolekcie 2012.
© Fairchild Archive
Nové zapletané účesy ponúkajú širokú škálu možností: Gretchenovské vrkoče vyčarúvajú dievčenský šarm, kým extravagantne zapletené drdoly pútajú a dopĺňajú fascinujúce party outfity. Bez ohľadu na to, ktorý štýl si vyberiete, máte skvelý zovňajšok zaručený. Ukážeme vám najkrajšie trendové účesy z prehliadkových mól a pripojíme tipy ako ich upraviť presne podľa vás.
 • Zapletané účesy sú módne už niekoľko sezón a nevieme sa ich nabažiť! Návrhári to cítia rovnako, čo dokazujú mnohé nové účesy viditeľné na mólach počas kolekcií jeseň/zima 2011 a jar/leto 2012: od divoko pestrých ako Gretchen Jones po romantické účesy od značky Moschino.

 • Zapletané účesy Alexander McQueen
  Ukážka: Alexander McQueen - Zapletený účes tesne pri hlave
  © Fairchild Archive

  Vrkoče sa ustaľujú

  Nedokončený alebo uhladený výzor sa stáva všedným. Prepletané účesy, kde sú vlasy pevne pripletené k hlave, sú novinkou. Napríklad Alexander McQueen prekvapil s obzvlášť pritiahnutými vrkočmi obtáčajúcimi hlavu ako turban. Pre takto prepracované účesy je rozumnejšie poprosiť o pomoc kamarátku alebo odborníka.

 • Stylingové tipy pre zapletané účesy

  Zapletaný účes by mal určite vydržať po celý deň. Naneste do vlasov tužidlo a vysušte ako zvyčajne, aby ste dosiahli dostatočnú pevnosť po ich umytí. Šmykľavé pramienky, ktoré by sa za normálnych okolností z vrkočov vykĺzli, tak nemajú šancu. Suché a nepoddajné končeky vrkôčikov sa stanú žiarivé, ak na ne nanesiete trochu tužidla alebo vlasového oleja.

  V našej galérií Vám ukážeme najkrajšie zapletené účesy z prehliadkových mól a pripojíme tipy ako ich upraviť presne pre seba.

 • Očarujúce vrkoče z prehliadkových mól

  Vrkoče podľa Valentina

  © Fairchild Archive  

  Vrkoče podľa Valentina

  Valentinove ženy sú jemné, romantické a so slabosťou pre nostalgiu. Pre ne navrhli kaderníci francúzsky vrkoč, ktorý sa zapletá naraz na celej hlave.
  Rada: Použite kondicionér aby sa Vaše vlasy krásne leskli.
  Ako na to? Rozdeľte si vlasy a úhľadne rozhrňte na tenké široké pramene. Potom začnite francúzsky vrkoč: popri zapletaní pripájajte striedavo tenký pramienok zľava a sprava. Uistite sa, že prameň je vždy pripojený zhora a zapleťte ho pevne natiahnutý. Vypracúvajte zo strany, ponad vrch hlavy smerom k opačnému uchu a ďalej nadol nad stredom zadnej časti hlavy až nadol ku krku. Zaistite koniec vrkoča s gumičkou a pozorne ukryte končeky pod vrkoč. Zakončite nanesením laku na vlasy.

  Vrkoče podľa Nanette Lepore

  © Fairchild Archive  

  Vrkoče podľa Nanette Lepore

  Tento nedbalý výzor sme spozorovali u americkej návrhárky Nanette Lepore.
  Ako na to? Pomocou prstov nepresne odhrňte cestičku a jemne pramene prečešte. Potom začnite zapletať francúzsky vrkoč na jednej strane vlasov. Striedavo pridávajte tenký prameň do vrkoča zľava i sprava. Ako zapletáte, vždy si dávajte pozor, aby ste pripletali pramene odspodu, čím vytvoríte navrstvený efekt. Prepracujte sa až ku krku odkiaľ pokračujte normálnym vrkočom. Koniec upevnite gumičkou. Teraz postup zopakujte na opačnej strane. Potom prstami opatrne povoľte z vrkočov niekoľko pramienkov. Na krku zaviňte každý vrkoč do drdolu a zaistite štipcami alebo sponkami.

  Vrkoče podľa Viktor & Rolf

  © Fairchild Archive  

  Vrkoče podľa Viktor & Rolf

  Diela dizajnérskeho dua Viktor & Rolf sa dajú charakterizovať ako pohodlne elegantné.
  Ako na to? Aby ste si vytvorili matný vzhľad, naneste si do vlasov suchý šampón a vyčešte ho. Potom pomocou prstov nepravidelne vlasy rozdeľte a časti rozčešte. Oddeľte jeden prameň na vrchu hlavy a zapleťte normálny vrkoč (nezaisťujte ho gumičkou). Potom vrkoč potiahnite a spojte s voľnými vlasmi pri krku gumičkou ako konský chvost. Z konského chvosta pleťte normálny vrkoč a koniec opäť zakončite gumičkou. Použite trocha vosku, aby ste končeky vlasov oddelili a vytvarovali.

  Vrkoče podľa Moschino

  © Fairchild Archive  

  Vrkoče podľa Moschino

  Uhladený štýl vrkoča od Moschino je veľmi okúzľujúci.
  Ako na to?  Na vlasy naneste kúru proti teplu a prameň po prameni vyrovnajte žehličkou na vlasy. Potom si na rukách roztrite vlasový olej a jemne ním vlasy prevlhčite. Rozdeľte vlasy na dve časti po strede až ku krku a obe uviažte v konský chvost. Potom obe klasicky zapleťte a ukončite gumičkou. Teraz jeden z vrkočov vydvihnite, obtočte cez vrch hlavy a pripevnite. Upevnite aj koniec vrkoča sponkami pri koreni druhého vrkoča (na opačnej strane). Z druhého vrkoča vyformujte drdol a upevnite ho sponkami. Žiarivý lesk v spreji účes perfektne zakončí.

  Vrkoče podľa Gretchen Jones

  © Getty Images  

  Vrkoče podľa Gretchen Jones

  Zapletené účesy Gretchen Jones sú sofistikovanou modifikáciou francúzskeho vrkoča a mladistvého a jednoduchého looku.
  Ako na to? Rozdeľte vlasy do štyroch častí: Vypnite vysoko konský chvost (stačí voľne), ľavú a pravú stranu prehoďte dopredu cez plecia a zvyšné vlasy nechajte padať na chrbte. Keď máme vlasy oddelené, tentoraz pevne uviažte konský chvost a vysoko na temene s gumičkou vytvorte akúsi slučku. Pokračujte zapletaním po stranách francúzskym vrkočom, pričom pramienky pridávajte od vonkajšej línie vlasov. Oddeľte tenký, široký pramienok na spánku a začnite zapletať. Dávajte pozor, aby ste pramene priberali vždy zvrchu. Keď prídete ku krku, pokračujte normálnym vrkočom do dĺžky dlane od konca línie vlasov. Postup zopakujte na opačnej strane. Keď budete hotová, prepleťte oba chvosty pomocou stužky alebo inej ozdoby.

 • Odkazy

  Ešte viac nápadov pre zapletané účesy >> thebestfashionblog.com

  Kreatívne zapletané účesy pre deti >> youtube.com