Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Účesy z prehliadok: Týždeň módy priniesol nové trendy!

Účesy z prehliadok: Týždeň módy priniesol nové trendy!
Dlhé vlasy s cestičkou v strede a jemné vlny – to je výhľad na nadchádzajúcu sezónu, ako sme ho mali možnosť pozorovať na prehliadke módneho domu Giambattista Valli v Paríži.
© Getty Images

Štýl ulice alebo lesk módnych prehliadok – ako vyzerajú aktuálne trendy v oblasti účesov? Pátrali sme v New Yorku, Londýne, Miláne i v Paríži a prinášame vám najdôležitejšie trendy z každej metropoly módy. Čerstvo nafarbené, upravené a načesané, stačí sa pokochať...

 • Týždne módy na oboch kontinentoch sú už vecou minulosti a je čas na ich vyhodnotenie: minimalizmus je mŕtvy, nech žije minimalizmus! Máte pocit, že strohým účesom z posledných rokov odzvonilo a konečne dozrel čas na niečo extravagantné? Opak je pravdou: styling, ktorý v nasledujúcej sezóne skrášli naše hlavy, bude pohodlný, prirodzený a ležérny – presne tak, ako to máte najradšej!   

  Náš najobľúbenejší look: dlhé zvlnené vlasy rozdelené cestičkou v strede, ako sme ich videli na módnej prehliadke návrhára Giambattistu Valliho v Paríži (pozri foto hore). Nekomplikovaný účes, rovný strih a jednoduchý vzhľad poskytuje množstvo priestoru pre štýlové experimenty. Na programe sú totiž nespútané pokusy s viditeľnou dávkou dramatičnosti a pestrosti. To všetko skvele dopĺňa rezervovaný make-up s nahým efektom akcentovaný červeným rúžom na perách.  

  Extrémne looky zostanú v roku 2017 v pozadí, zatiaľ čo v kurze budú luxusné postupné strihy, elegantne uhladené vlasy a pôvabne neupravené copy. Nemajte však obavy, že by ste sa v nasledujúcom roku mali nudiť, pretože svet stylingu okorení napríklad strapatý polovičný drdol, nový bob à la Mia Wallace z filmu Pulp Fiction a dynamické farebné kontrasty (napr. odrastené tmavé korienky vlasov). Môžeme sa teda tešiť na vzrušujúcu sezónu plnú nositeľných účesov. Jedine trendy strih vo vojenskom štýle bude vyžadovať dávku odvahy, no v dave sa s ním určite nestratíte. To pravé pre skutočné individualistky!

 • Trendy účesy z Týždňa módy

  Trendy z Týždňa módy: Postupný strih

  © Getty Images  

  Trendy z Týždňa módy: Postupný strih

  Čaká nás veľmi hravé obdobie: Trendsetteri už teraz na hlavách rotujú postupný strih, ktorý bude kraľovať v roku 2017. Či už máte krátke alebo dlhé vlasy, tento cool strih im dodá skutočné grády! Návrhár Giambattista Valli si pre svoju prehliadku zvolil krátku verziu. Neprehliadnuteľný detail: modelka doplnila účes siahajúci po bradu strapatou ofinou – veľmi chic!

  Trendy z Týždňa módy: Uhladené vlasy

  © Getty Images  

  Trendy z Týždňa módy: Uhladené vlasy

  Moderný minimalizmus: módne móla v Miláne ovládli ultra hladké vlasy. Návrhárka Mila Schön vyzbrojila svoje modelky super cool mokrým lookom a stvorila najdôležitejší trend jari a leta 2017! Absolútne osviežujúci look, ktorý zdolá horúce počasie, vyzerá perfektne so športovými outfitmi, no predstavuje rovnako skvelý stylingový kontrast voči jemným šatám.

  Trendy z Týždňa módy: Neupravený polovičný drdol

  © Getty Images  

  Trendy z Týždňa módy: Neupravený polovičný drdol

  Hlavne žiadna dokonalosť! V Miláne prezentovala návrhárka Stella Jean ležérnu, strapatú verziu polovičného drdolu, ktorá aj napriek viditeľnej nedokonalosti nezaprie svoj ženský šarm. Vrchné pramienky sú jednoducho zatočené do drdola a zvyšné vlasy voľne padajú na ramená. Skutočne praktický účes, či už vaše vlasy majú svoj deň alebo nie. A jeho hlavná výhoda: populárne XL náušnice vďaka nemu skvele vyniknú. Už aby bol rok 2017!    

  Trendy z Týždňa módy: Tmavé korienky a bob s ofinou

  © Getty Images  

  Trendy z Týždňa módy: Tmavé korienky a bob s ofinou

  Hádajte, čo bude ďalej: Áno,  krátky bob s ofinou à la Mia Wallace z kultového filmu Pulp Fiction sa opäť vracia na výslnie! Návrhárka Georgine očarila publikum na Týždni módy v New Yorku presne týmto efektným lookom a pridala ďalšie dva doplňujúce trendy: svetlú blond s tmavými korienkami a krátku ofinu, ktorá vyzerá, akoby ste si ju ostrihali samy. Či naozaj siahnete doma po nožničkách, alebo to necháte na profesionála, to je vlastne jedno. Hlavne, aby výsledok vyžaroval tento nedokonalý rockerský šarm.   

  Trendy z Týždňa módy: Vojenský strih

  © Getty Images  

  Trendy z Týždňa módy: Vojenský strih

  Zredukovaný na maximum: Keďže by sme aspoň v jednom prípade mali prekročiť zažité tabu, rok 2017 prinesie aj look pre skutočných odvážlivcov. Značka FrontRow  v New Yorku stavila na horúci trend v podobe vojenského strihu. Táto nakrátko ostrihaná kreácia bude v platinovom vydaní ešte vzrušujúcejšia.  

  Trendy z Týždňa módy: Zauzlené vzadu nad krkom

  © Getty Images  

  Trendy z Týždňa módy: Zauzlené vzadu nad krkom

  Klasický drdol s cestičkou v strede prejde v roku 2017 malou obmenou – bude voľne zviazaný do slučky vzadu nad krkom. Končeky nechajte pokojne odstávať. Návrhár Jasper Conran na Týždni módy v Londýne ukázal, aká prirodzená môže byť elegancia – presne v duchu hesla „menej je viac“!