Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Stylingová predpoveď: Účesy na rok 2015

Účesy 2015
Voilá! Predstavujeme vám nové účesy na rok 2015! Naše návody na ich úpravu vám aj v budúcom roku pomôžu udržať krok s najnovšími trendmi a vždy vyzerať skvele.
© Getty Images

Pozreli sme sa zblízka na vlasový styling, ako ho prezentovali módni návrhári na Týždňoch módy pre sezónu Jar/leto 2015. Len čas však ukáže, ktoré z predvedených účesov sa naozaj uchytia a vyšvihnú medzi top looky v nasledujúcom roku. Pokiaľ môžeme súdiť podľa toho, čo sme videli na módnych mólach, budete si môcť vyberať zo širokej škály retro i cool, jednoduchých, elegantných, nositeľných a hlavne šarmantných účesov. 

 • Účesy na seba na módnych prehliadkach často strhávajú pozornosť, a pre Týždne módy to platí dvojnásobne. Nie je na tom nič prekvapivé – ani tie najúchvatnejšie šaty sa nezaobídu bez originálneho stylingu vlasov, ktorý je akousi čerešničkou na torte a dotvára celkový look. V nasledujúcej galérii možno nájdete ten pravý účes, ktorý v budúcom roku originálne podčiarkne váš imidž.

 • Galéria: Účesy na rok 2015

  Prehľad účesov na rok 2015: Zastrčené vlasy

  © Getty Images  

  Prehľad účesov na rok 2015: Zastrčené vlasy

  Túto jeseň a zimu 2014/2015 ani vás neobíde trend, ktorý diktuje zastrčiť si vlasy do roláku alebo za golier. Takto „neupravené vlasy“ môžu na prvý pohľad pôsobiť ako falošný bob. Návrhári brazílskej značky Osklen veria, že tento styling bude hrať prvé husle aj v jarnej a letnej sezóne nasledujúceho roku. Môžete si ho vytvoriť aj s použitím čeleniek či šatiek.

  Prehľad účesov na rok 2015: Veľmi nízko zopnutý cop

  © Getty Images  

  Prehľad účesov na rok 2015: Veľmi nízko zopnutý cop

  Cop si môžete vyčariť kdekoľvek – vysoko na temene alebo nižšie nad zátylkom. Podľa módnych návrhárov bude tento účes s obľubou používaný aj v roku 2015. Španielsky návrhár Delpozo dodal tomuto štýlu extra porciu elegancie tak, že uhladené vlasy zopol jednoduchou gumičkou ešte nižšie medzi ramenami. 

  Prehľad účesov na rok 2015: Polovyčesaný účes so sponou

  © Getty Images  

  Prehľad účesov na rok 2015: Polovyčesaný účes so sponou

  „Menej je viac“ – tak znie motto tohto minimalistického stylingu. Jednoduchá spona je v súlade s jeho čistými líniami a vytvára elegantný vzhľad modelky pre značku Tibi. Krása je v jednoduchosti a čistote a to bude platiť aj po celý nasledujúci rok.  

  Prehľad účesov na rok 2015: Strapatý styling

  © Getty Images  

  Prehľad účesov na rok 2015: Strapatý styling

  Návrhári módneho domu Baja East sa zamerali na zhmotnenie ľahkého, bezstarostného životného štýlu. Dokonalosť je „out“! Namiesto toho si budeme užívať pohodlnosť, ktorú so sebou prinášajú ležérne zapletané účesy. V roku 2015 dáme podľa všetkého definitívne prednosť hravému prístupu na úkor dokonalosti – ak sa plánujete trochu viac uvoľniť, tento rok bude pre vás ten pravý!

  Prehľad účesov na rok 2015: Falošný zostrih

  © Getty Images  

  Prehľad účesov na rok 2015: Falošný zostrih

  Tomuto účesu nemožno uprieť cool vzhľad podobný falošného zostrihu. Zahliadli sme ho na modelke, ktorá predvádzala model pre značku Nino Athanasiou. Jeho novosť spočíva vo využití viacerých kreatívnych prvkov. Tvoria ho výrazné vlny, ktoré kaskádovito padajú cez rameno na jednu stranu a pôsobia veľmi uvoľnene. Nekonvenčný vzhľad vzniká kombináciou s hravými vrkôčikmi.     

  Prehľad účesov na rok 2015: Výčes so šatkou

  © Getty Images  

  Prehľad účesov na rok 2015: Výčes so šatkou

  Ak chcete byť „in“ aj v nasledujúcom období, obohaťte svoju kolekciu doplnkov o niekoľko trendových šatiek a čeleniek. Módna návrhárka Christine Phung našla niekoľko kreatívnych spôsobov, ako zakomponovať šatky do vlasov svojich modeliek. Tieto pestrofarebné doplnky dokonale pristanú k nízko posadeným drdolom i uvoľnených plážovým vlnám.

  Prehľad účesov na rok 2015: Šarmantné retro

  © Getty Images  

  Prehľad účesov na rok 2015: Šarmantné retro

  Tento účes s podkladanými vlnami a delikátne temný rúž na perách vyvolávajú spomienky na 20. roky plné ženskosti a pôvabu. Modelky pre značku Pascal Millet priviedli ducha tohto veľkolepého obdobia opäť k životu.  

 • Trend roku 2015: Krátka ofina

  Ofiny v rôznych podobách môžete skombinovať takmer so všetkými účesmi. Stačí sa učesať podľa toho, na aký look máte práve náladu.

 • Účesy 2015
  Modelky pre módny dom Julia Kupinskaya (vľavo) upútali našu pozornosť ultra krátkymi ofinami. Modelky pre Kokon toZai si prehodili cez čelo niekoľko uvoľnených pramienkov a vytvorili ilúziu ofiny.
  © Getty Images

  Predchádzajúce roky sa niesli v znamení dlhých ofín. Módna návrhárka Julia Kupinskaya sa pokúsila o inováciu a predstavila ich o poznanie kratšiu verziu. Ultra krátke ofiny pravdepodobne zažijú v roku 2015 nečakaný boom. Určite môžete rátať s tým, že ofiny budú kratšie, precízne zastrihnuté a upravené.

  Ak však nemáte dostatok odvahy na tento „krátky proces“, vyskúšajte obmenu: jednoducho si prehoďte predné pramene cez čelo. Ako základ tohto looku výborne poslúži cestička na strane.