Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Trendy účesy 2014 podľa módnych návrhárov

Účesy 2014
Ani začiatok novej módnej sezóny nie je dôvodom na to, aby ste sa museli rozlúčiť so svojim obľúbeným dlhým, krátkym, uhladeným či „nedokončeným“ účesom.
© Getty Images

Spoločnou črtou účesov na rok 2014 je, zdá sa, otvorenosť a ochota meniť look. Nejde však o premeny za každú cenu, ale skôr o presadzovanie vlastnej voľby a individuálneho štýlu. Je malý zázrak, že klasické účesy budú udávať tón bok po boku s účesmi, ktoré môžu budiť úsmev a rozpaky. Rok 2014 je časom rôznorodých trendov a prekvapivých spojení.

 • Nepotrebujeme vešteckú guľu - prehliadky známych návrhárov v minulých mesiacoch jasne naznačili, aké účesy budú v roku 2014 dominovať. Na módnych mólach bolo okrem iného možné vypozorovať aj niekoľko pokračujúcich trendov.

  Nebudete sama, ak sa rozhodnete ešte chvíľu si ponechať účes či jeho stylingové variácie, ktoré udávali tón v minulom roku. Mnoho stylingových prvkov z roku 2013 zostane „in“ aj v roku 2014. No objavovať sa budú aj nové účesy – od tých v retro štýle až po úplné novinky. Niektoré účesy si možno budú vyžadovať viac odvahy a odhodlania odlíšiť sa a neísť s davom. Akokoľvek sa rozhodnete, majte na pamäti, že to, či je účes atraktívny alebo nie, závisí vždy na tom, kto sa pozerá. Isté je, že medzi tohtoročnými trendmi si niečo nájdu hravé módne guru i ženy, ktoré preferujú klasickejší štýl. Otvorte galériu a hra sa môže začať! 

 • Účesy 2014 – Nespútaná zmes štýlov

 • Účesy 2014
  Už od jesene 2013 nám návrhári prezentovali svoju víziu toho, čo bude trendy v roku 2014.
  © Getty Images

  Ukážeme vám, aké predpovede na rok 2014 sa objavili na prehliadkových mólach. S určitosťou sa dá povedať, že nikto z návrhárov presne nezadefinoval konkrétnu farbu vlasov či špecifický styling, ktoré by mimoriadne ladili s jeho outfitmi. Platinová blond je medzi nimi rovnako obľúbená ako hnedé odtiene. Modelky predvádzali prirodzene vyzerajúce účesy tak často, ako experimentovali s „mokrým lookom“, rovným strihom či ofinou. Začiatkom roka 2014 je jasné, že všetky spomenuté prvky majú niečo do seba a každý z nich dokáže zapôsobiť.  

  Zistite, či sú trendy účesy 2014 podľa vášho vkusu.

 • Galéria: Trendy účesy 2014

  Trendy účesy 2014: Marc Jacobs

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Marc Jacobs

  Módne blogerky a známe tváre v oblasti módy sú pre ostatných priekopníkmi nových trendov. A momentálne sú zamilované do rovného strihu. Konce krátkych vlasov alebo prameňov siahajúcich po ramená sú zastrihnuté do rovnakej dĺžky. Marc Jacobs prezentoval avantgardnú podobu rovného strihu s prameňmi rôznej dĺžky. Bude táto modelka predstavovať odvážnu ambasádorku tohto štýlu pre rok 2014?

  Trendy účesy 2014: Rachel Comey

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Rachel Comey

  Dlhý nedokončený účes s ležérnym nádychom prežil koniec roku 2013 a my s radosťou konštatujeme, že sa z neho stala klasika. Tento účes je jednoduchý, cool, nenútený a krásny. Časy, kedy hýbali svetom deti kvetov, možno ešte nie sú celkom za nami.

  Trendy účesy 2014: Bottega Veneta

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Bottega Veneta

  Studené odtiene blond a hnedej si medzi farbami vlasov na rok 2014 vydobyli prvenstvo. Platinová blond neustále púta pohľady a chladnejšie tóny hnedej vyzerajú krásne vďaka hravým farebným odleskom.

  Trendy účesy 2014: Emilio Pucci

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Emilio Pucci

  V minulých rokov obsahovalo ofinu málo účesov – nový rok je časom znovuobjavenia tohto prvku. Mala by byť strihaná tak, aby upriamila pozornosť na črty vašej tváre.

  Trendy účesy 2014: Tess Giberson

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Tess Giberson

  Copy sa v najbližšej dobe rozhodne nechystajú vyjsť z módy. V roku 2014 bude súčasťou obľúbených copov cestička v strede a vlasy budú zopnuté nízko nad krkom. Vo variáciách tohto účesu môžete nechať vlasy zakrývať uši. Poletujúce pramienky pôsobia rušivým dojmom hlavne v prípade elegantných copov, a preto by ste sa im mali vyhnúť.   

  Trendy účesy 2014: Phillip Lim

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Phillip Lim

  Nízko posadená cestička na strane bude počas roka 2014 naďalej populárna. Predstavuje výrazný stylingový prvok napr. v kombinácii s „mokrým lookom“, polovyčesanými vlasmi alebo nízkymi copmi. Vlasy rozdelené na strane budú v nasledujúcom období súčasťou mnohých pôvabných kreácií a ich obľuba rozhodne nebude klesať.

  Trendy účesy 2014: Pierre Balmain

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Pierre Balmain

  Ak máte už dlhší čas chuť na krátky účes, no zatiaľ ste nenašli odvahu, aby ste si vlasy ostrihali, v roku 2014 možno konečne vyskúšate „pixie“ strih alebo modernú verziu zostrihaného účesu. Štýlové krátke strihy nestratia ani tento rok nič zo svojej niekdajšej príťažlivosti. Ak sa radi púšťate do nových dobrodružstiev, krátky zostrih bude pre vás to pravé.

  Trendy účesy 2014: Tess Giberson

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2014: Tess Giberson

  Aj dlhý bob je na ceste stať sa krásnou klasikou. V roku 2014 budete mať mnoho príležitostí obdivovať staršie i nové verzie tohto obľúbeného účesu. Boby s rovnými líniami a nádychom prísnosti predstavujú fascinujúcu podobou polodlhého účesu.