Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014

Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014
Na newyorskom Týždni módy vyslala návrhárka Nanette Lepore svoje modelky na mólo v pestrých a hravých lookoch. Horúci trend č.1: francúzsky vrkoč.
© Getty Images

Už teraz nám návrhári predstavili, ako bude vyzerať módny diktát v druhej polovici tohto roka. Medzinárodný „fashion maratón“ odštartoval počas januára veľkým treskom v kozmopolitnom New Yorku a skončil marcovými prehliadkami v Paríži. Ukážeme vám tie najvzrušujúcejšie trendy stylingu, ktoré sme zahliadli v New Yorku, Londýne, Miláne a Paríži.  

 • Chceli by ste vyskúšať aktuálne looky na sezónu jeseň/zima 2014? Žiaden problém, pretože trendy, ktoré sa nedávno objavili na módnych mólach pre rok 2014, sú mimoriadne ženské a nositeľné. Predstavujeme vám farby vlasov, ktoré budú udávať tón v nasledujúcej sezóne aj účesy, ktoré by vášmu módnemu radaru rozhodne nemali uniknúť.  

 • Trend roku 2014: Francúzsky vrkoč

 • Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014
  CuteCircuit si podmanili módne mólo na francúzsky spôsob – na hlavách mali francúzske vrkoče.
  © Getty Images

  Francúzsky vrkoč bude svojím francúzskym šarmom dominovať trendy účesom aj v roku 2014 – stal sa z neho top styling na medzinárodných prehliadkach. Či už ako jemný prvok nad čelom alebo v podobe zapletaného účesu ovinutého okolo celej hlavy: tento vrkoč vám vždy zaručí pozornosť.

 • Trendy vo farbách na vlasy na jeseň a zimu 2014: Platinová blond

 • Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014
  © Getty Images

  Čo sa týka farebných trendov, návrhári od New Yorku po Paríž boli zajedno: platinovú blond nebude tento rok možné prehliadnuť. Či už si vlasy uvoľnene prehodíte nabok alebo stiahnete nad krkom do pevného copu na jednej strane, platinová blond štýlovo okorení každý look.

  Vľavo: Značky Sass & Bide a Boss Women sú medzi tými, ktoré predviedli platinovú blond.

 • Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014: Svetové módne móla

 • Týždeň módy v New Yorku

  Katedrála, kostol, alebo kulisy temného lesa – newyorský týždeň módy zašiel v experimentovaní s prostredím, do ktorého zasadil svoje modely, naozaj ďaleko. Počas februára predstavovali značky ako Marc Jacobs, BOSS a Victoria Beckham svieže vízie v oblasti módy i stylingu vlasov na jeseň a zimu 2014. Motto znie: okázalosť, vzrušenie a hravosť.

  Týždeň módy v Londýne

  V druhej polovici februára 2014 sa v hľadáčiku módnych guru ocitol Londýn. Burberry, Vivienne Westwood a Tom Ford patrili medzi najznámejšie módne domy, ktoré sa objavili na londýnskom Týždni módy. Na ich prehliadkach to vrelo v štýle rock´n´rollu, modelky predviedli cool odtiene outfitov i účesov.

  Týždeň módy v Miláne

  Týždeň módy sa s veľkou pompou koná aj v Miláne. Na konci februára prezentovali prominentné módne domy Gucci, Prada, Jil Sander a ďalší známi návrhári svoje kolekcie na druhú polovicu roka 2014. Ich účesy boli klasicky upravené i hravé zároveň.

  Týždeň módy v Paríži

  Vrchol módnej sezóny nastal v Paríži. Na prelome februára a marca predstavili svoje novinky aj legendárne značky Chanel, Yves Saint-Laurent a Isabel Marant. Paríž predviedol veľké finále a potvrdil nastolené trendy: mladistvý, chic a stopercentne francúzsky štýl.

 • Tie najkrajšie účesy na jeseň a zimu 2014 z medzinárodných Týždňov módy nájdete v nasledujúcej galérii.

 • Galéria: Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014

  Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch na rok 2014: Cestičky na strane

  Jednoducho nádherná – cestička na strane mieri na výslnie módnych trendov na rok 2014. Vyčesané účesy, zopnuté vzadu, rozpustené, zvlnené či rovné - cestička na strane bola veľmi populárnym prvkom na väčšine módnych prehliadok.

  Trendy v účesoch na jeseň a zimu 2014: Zang Toi

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch na rok 2014: New York

  Okázalosť a pôvab – tak by sa dala zhrnúť atmosféra na prehliadke značky Zang Toi v New Yorku. Návrhár sa rozhodol poslať modelky na mólo s očarujúcimi prstencovými vlnami. Tým predznamenal jeden z najpôvabnejších vlasových trendov v nasledujúcej  sezóne.

  Trendy v účesoch na rok 2014: Marc Jacobs

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch na rok 2014: New York

  Ostrý strih reprezentoval veselú a vzrušujúcu stránku jesennej a zimnej sezóny 2014. Pastvou pre oči bola predovšetkým parochňa v pastelových tónoch z prehliadky Marca Jacobsa. Tento rovný, presne zastrihnutý bob môže slúžiť ako vzor pre veľmi nositeľný účes.

  Trendy v účesoch na rok 2014: Burberry

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch na rok 2014: Londýn

  Londýn miluje uvoľnenosť! Nedokončený look, ktorý nás sprevádzal rokom 2013, bude s nami minimálne do konca tohto roku. Burberry Prorsum obdarila svoje modelky jednoduchými účesmi, čo určite poteší všetkých vyznávačov módy.

  Trendy v účesoch na rok 2014: Grinko

  © Getty Images  

  Trendy v účesoch na rok 2014: Miláno

  Milánske účesy sa niesli v klasickom, štruktúrovanom a tak trochu hravom duchu. Zapletané vrkôčiky predstavovali jednotiaci look na prehliadke značky Grinko. V Miláne sme zahliadli aj niekoľko pozoruhodných doplnkov, medzi nimi hlavne klobúky v pánskom štýle.

  Trendy v účesoch na rok 2014: Valentino

     

  Trendy v účesoch na rok 2014: Paríž

  K veľmi obľúbeným lookom na medzinárodných prehliadkach patril nízko posadený cop s cestičkou v strede. Valentino ho poňal v mimoriadne zaujímavom duchu: ako úhľadný dlhý cop v pravidelných rozostupoch zopnutý gumičkou.