Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Horúce trendy z Berlína na rok 2015

Trendy v účesoch na rok 2015 z Berlína
Jedným z top trendov v účesoch na rok 2015 je objemný vysoký drdol. Ide o obzvlášť sofistikovanú zapletanú verziu, ktorá sa objavila na prehliadke pre značku Lena Hoscheck v Berlíne.
© Julia Malysch

Začiatkom júla 2014 sa v hlavnom meste Nemecka stretli módni nadšenci, blogeri, editori a fotografi, aby si spoločne vychutnali Berlínsky týždeň módy. Ukážeme vám najúchvatnejšie looky nielen z módnych mól, ale aj zo zákulisia a pridáme aj inšpiráciu z ulice.

 • Už sa neviete dočkať noviniek, ktoré prinesie nasledujúca sezóna? V tom prípade si preštudujte našu galériu – objavíte v nej najkrajšie účesy a styling vlasov z Berlínskeho týždňa módy 2014.

 • Galéria: Štýl ulice z Berlínskeho týždňa módy

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Zákulisie prehliadky Lena Hoscheck

  © Condé Nast  

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Zákulisie prehliadky Lena Hoscheck

  Vlasy sú uhladené dozadu a upravené do tvaru objemného drdolu navrchu hlavy – takto vyzeral nápaditý look, s ktorým sa prezentovali modelky pre značku Lena Hoscheck. Kontrast medzi strohosťou a uvoľnenosťou pristane akejkoľvek tvári, pridá vám niekoľko centimetrov do výšky a dokonca vás aj zoštíhli. Objem pomôže vytvoriť dokonalú ilúziu: profesionáli ho doviedli do maxima a vyčarili na hlavách modeliek pôvabné „vankúšiky“.

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Vlasové doplnky pre retro look

  © Julia Malysch  

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Vlasové doplnky pre retro look

  Šatkám je súdené hrať v roku 2015 ešte významnejšiu úlohu. Na prehliadke Leny Hoscheck sme ich videli zviazané vysoko na hlave v štýle 50.rokov.

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Pôvabné prstence

  © Josephine Rath  

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Pôvabné prstence

  Cool a štýlová cez deň, pôvabná zvodkyňa v noci. Mnoho hostí na Berlínskom týždni módy malo pramene natočené do takýchto neodolateľných kučier. Týmto štýlom v nasledujúcej sezóne určite zaujmete: vlasy sú rovné až po bradu a smerom ku končekom vytvárajú nádherné kučery. 

  Zákulisie v Berlíne: Profesionálny styling

  © Josephine Rath  

  Zákulisie v Berlíne: Profesionálny styling

  Profesionálni kaderníci vytvorili pre prezentáciu na móle uvoľnený štýl, vypomohli si pri ňom žehličkou a kulmou. Ich tip, ako udržať dokonalé kučery vo forme: rozdeľte si vlasy do niekoľkých častí a pracujte s každou samostatne. Po vytvorení kučery upravený prameň ešte natočte na natáčku (napr. papilotu) a nechajte vychladnúť. 

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Kvety vo vlasoch

  © Condé Nast  

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Kvety vo vlasoch

  Kvetinový trend ste v Berlíne naozaj nemohli prehliadnuť: vlasy kvitli sýtymi farbami, kam len oko dohliadlo. Kvety sa objavili buď ako doplnok drdolu alebo v podobe pestrých vencov pripomínajúcich hippie look. 

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Uhladený look

  © Julia Malysch  

  Trendy v účesoch 2015 z Berlína: Uhladený look

  Návrat tohto štýlu do módneho sveta pôjde v roku 2015 naozaj hladko. To, čo sme v roku 2014 videli iba na ozaj odvážnych hlavách, sa stane jedným z top trendov nasledujúcej sezóny. Michael Sontag, Kilian Kerner a Riani sú len niektorí z návrhárov, ktorí vyslali modelky predviesť tento minimalistický a lesklý vzhľad.

 • Tvár Berlínskeho týždňa módy

 • Trendy v účesoch na rok 2015 z Berlína
  Tilda Swinton nie je povestná len svojím špeciálnym módnym vkusom, ale aj rafinovanými účesmi, ktoré vždy zanechajú dojem.
  © Getty Images

  Berlínsky týždeň módy vzbudil očakávanie ešte pred svojím začiatkom – kolekcie a trendy na sezónu jar/leto 2015 na ňom zahraničnému publiku predviedlo viac ako 50 návrhárov. Tvárou tohtoročného Mercedes Benz Fashion Week v júli 2014 sa stala svetoznáma ikona štýlu: tento rok je ňou po prvýkrát hollywoodska hviezda. Žena známa svojím hereckým talentom, mimoriadnym štýlom a úchvatným krátkym účesom – Tilda Swinton. Britská herečka sa tým zaradila medzi modelky ako Georgia May Jagger.

 • Berlín: Prehliadky, zákulisie a štýl ulice

  Na módnom móle sa prezentovala najnovšia móda, v zákulisí sa pracovalo na kreatívnych účesoch a každý, kto niečo znamená, sedel v prvom rade. Počas týždňa žila celá metropola štýlom a ulice boli plné trendsetterov a kreatívnych ľudí. O trendoch už totiž nerozhodujú iba prehliadkové móla. Nemalý vplyv na to, ako bude vyzerať móda zajtrajška, majú aj blogeri, modelky a známe osobnosti.