Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Sexy sedemdesiate: Štýlové účesy inšpirované dekádou funku

Sexy sedemdesiate roky
Od mäkkých vĺn s cestičkou v strede až po „afro číro“ – taký je dnešný odkaz 70. rokov (zo zákulia prehliadky značky Emilio Pucci).
© Getty Images

Ofina, cestička v strede, mohutné disco vlny – svetom módy hýbe esprit 70. rokov a táto vlna prirodzene ovplyvňuje aj aktuálne účesy. Ukážeme vám populárne kreácie s retro nádychom a ukážeme, ako si 7 najštýlovejších účesov jednoducho upravíte samy.

 • 70. roky sa opäť dostali do centra pozornosti, ich ozveny bolo vidieť na väčšine módnych mól. Ideálna príležitosť na cestovanie v čase! Nielenže nás čaká záplava populárnych outfitov ale aj nové účesy inšpirované touto dekádou. Zistite, ako vyzerajú ich najcharakteristickejšie prvky a ako ich interpretovať v modernom duchu. Toto je našich top 7:

 • Štýlové účesy à la 70. roky

  70. roky: Disco vlny

  © Getty Images  

  70. roky: Disco vlny

  Najšťavnatejší príklad z tohto obdobia pravdepodobne stelesňujú disco vlny vyfúkané do strán. Vďaka najznámejšej nositeľke Farrah Fawcet (Charlieho anjeli) získali popularitu po celom svete a stali sa základom doslova kultového looku. Dnes sa znova vrátili do hry, ale už v jemnejšej verzii. Účes nie je taký objemný a vlny sa objavujú len sem-tam.  

  Ako na to: Do uterákom presušených vlasov votrite tužidlo o veľkosti vlašského orecha a vyfúkajte ich cez okrúhlu kefu – dostanú perfektný tvar a objem už od korienkov. Potom upravte ofinu a pramienky po stranách tváre kulmou tak, že ich budete vytáčať smerom von. Nechajte vlasy vychladnúť a jemne prečešte, finálny tvar zafixujte lakom.

  70. roky: Šatka vo vlasoch

  © Getty Images  

  70. roky: Šatka vo vlasoch

  Šatky boli v tejto dekáde najobľúbenejším vlasovým doplnkom – a preto nemôžu chýbať ani pri jej comebacku. Stavte na luxusné tkaniny ako hodváb, vyzerajú nádherne a príjemne sa nosia. Trendy „čerešnička“, ktorú najlepšie doplníte záplavou dlhých rozpustených vlasov.

  Ako na to: Suché vlasy si dobre rozčešte a pramienok po pramienku do nich aplikujte ochranný sprej. Spevnite lakom, nad čelo ku korienkom si priložte šatku poskladanú do širšieho pruhu. Zviažte ju vzadu na hlave a vlasy nechajte voľne visieť.

  70. roky: Ofina

  © Getty Images  

  70. roky: Ofina

  Najkratšiu cestu do 70. rokov predstavuje ofina - hustá a siahajúca jemne cez obočie. Má tú výhodu, že pristane vlasom akejkoľvek dĺžky. Aj keď práve nie ste majiteľkou dlhej „hippie hrivy“, tento prvok vám dodá tú správnu šťavu.

  Ako na to: Do vlasov aplikujte trocha púdru pre objem. Ofina bude poddajnejšia a hustejšia aj v prípade, že máte skôr jemné vlasy. Môžete sa pohrať so štruktúrou zvyšných vlasov a vylepšiť ju sprejom s obsahom soli. To je zároveň skvelý trik, ako v nich vyčarovať prirodzené plážové vlny!

  70. roky: Zapletaný účes

  © Getty Images  

  70. roky: Zapletaný účes

  Skúste trocha anarchie! Táto dekáda okrem iného bojovala proti prísnosti, vážnosti, a to aj čo sa týka účesov. Ak sa chcete naladiť na jej tóninu, zvoľte uvoľnený, nedokončený styling. Falošný cop so zapletanými pramienkami a jemnými vlnami to dokonale vystihuje.

  Ako na to: Do vlasov naneste sprej s obsahom soli a vytvarujte v nich jemné vlny. Na každej strane oddeľte pramienok vlasov a voľne ho zapleťte smerom dozadu buď ako francúzsky alebo rybí vrkoč. Konce spojte vzadu na hlave gumičkou. Nakoniec jemne vytiahnite pár vlasov nad čelom a hotovo!

  70. roky: Cestička v strede

  © Getty Images  

  70. roky: Cestička v strede

  Vlasy rozdelené presne v strede predstavujú esenciu 70. rokov a nevyžadujú žiadne úsilie. V dlhej rovnej podobe sú doslova klasikou, ktorá sa hodí na každý deň ale aj na slávnostné príležitosti.

  Ako  na to: Do suchých vlasov si votrite sérum proti krepovitosti o veľkosti lieskového orieška a rozčešte. Použite ostrý koniec štylky a rozdeľte si ním vlasy v rovnej línii od čela až po temeno. Znova prečešte do hladka a v prípade nutnosti ešte uhlaďte žehličkou. Nakoniec účes spevnite lakom na vlasy.

  70. roky: Mäkké vlny

  © Getty Images  

  70. roky: Mäkké vlny

  Ležérne, poletujúce vlasy v duchu 70. rokov sú aj dnes štýlovým doplnkom – vyžarujú slobodu, voľnosť a neskrotnosť. Ak aj vy túžite osviežiť svoj každodenný stereotyp, je to look presne pre vás! A najlepšie na tom je, že ho zvládnete bez väčšej námahy.

  Ako na to: Po umytí do ešte vlhkých vlasov aplikujte sprej s obsahom soli. Precízne ho rozotrite, aby vlasy nadobudli krásnu, rovnomerne zvlnenú štruktúru. Potom vezmite fén, vyfúkajte si ním vlasy na najnižšom stupni a zároveň ich jemne tvarujte. Extra tip: Difúzny nástavec tento efekt ešte zintenzívni. Proces opakujte (aplikácia spreja a fúkanie) až kým nedosiahnete požadovaný efekt.

  70. roky: Afro look

  © Getty Images  

  70. roky: Afro look

  Nakoniec sme si nechali dobrú správu pre majiteľky kučeravých vlasov - tento účes z disco éry bol stvorený presne pre vás! Okrem základnej verzie rozpustených vlasov bolo v siedmej dekáde veľmi populárne aj opulentné afro s XL objemom, siahajúce až po plecia. Jeho dnešná verzia nie je až taká extravagantná. Vzadu sú vlasy výrazne kratšie, ale smerom hore si užívajú maximálnu slobodu. Nech žije funk!