Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Pokochajte sa vlasovými trendmi 2012 z Týždňa módy v Miláne

Milánsky týždeň módy a trendy účesy 2012
Módny dom Armani pre sezónu 2012 charakterizujú sofistikované drdoly a úzke stočené pramene vlasov, ktoré dotvárajú jemné škriatkovské oblečenie a trblietavý make-up.
© Getty Images

Modelky, ktoré obliekli Fendi a Jil Sandersové, sú učesané v štýle 50-tych rokov, aj keď sa pri tom málo usmievajú a žmurkajú. Na druhej strane Armani vytvoril účesy, kde boli vlasy vypnuté a zdobilo ich komplikované prepletanie.  Mnohé z účesov pôsobia neupravene, ale zároveň neformálne, ako to predviedol Versace, alebo vás viac oslovili jemne vlnité vlasy od Prady? Ukážeme vám najkrajšie účesy z Milánskeho Týždňa módy.

 • Týždeň módy v Miláne bol skutočne trblietavou pastvou pre oči. V roku 2012 zahŕňa móda aj dekoratívne prvky a ozdoby, ako sú drahokamy, perly, mušle a iné ozdoby.

  Samozrejme, sú späť aj farebné vzory! Látky nám ukazujú vzory ovocia, struky chilli, moderný dekoratívny dizajn v tlmených farbách a tónoch alebo farby ohnivo červené či lagúnovo zelené.

  Účesy a vlasové kreácie roka 2012 idú ruka v ruke s týmto bohatým štýlom. Módne domy Jil Sander a Fendi boli inšpirované 50-tymi rokmi, kedy sa nosili vyčesané vlasy v štýle pravého alebo tzv. falošného boba. Gucci si zase pre svoje účesy „požičal“ zo štýlu 20-tych rokov niektoré prvky, ktoré skombinoval s uhladenou lesklou ofinkou a nádychom punk rocku. Modelky módneho domu Missoni zase nosia účesy, ktoré sú plné vzrušenia, pretože ich drdoly pripomínajú štýl tanečníkov flamenga. Z drdola povyťahoval tenké pramienky vlasov, čím celý účes pôsobí neupravene a odvážne. Celé drdoly sú ozdobené v pravom štýle tanca flamengo, a to jedinečnými hrebeňmi, ktoré sú ozdobené hadími hlavami a umeleckými motívmi v najjasnejších farbách dúhy.

 • V našej galérii nájdete najkrajšie účesy pre sezónu 2012.

  Trendy účesy 2012: Gucci

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2012: Gucci

  Lesklá, dohora vytočená ofina je inšpirovaná 20-tymi rokmi a make-up s prehnanými dymovým líčením očí je zasa štýlom týchto dní. Gucci používa dramatické grafické potlače z „ukričaných 20-tych rokov“, ako súčasť módy nasledujúcich rokov. K týmto vzorom potom priraďuje rovnako dramatické účesy. Pred tým, ako si chcete spraviť tento trendy účes, použite lak na vlasy pre objem, vlasy si vyfénujte, aby ste ich tak mohli ľahšie tvarovať a upevniť. Potom si vezmite hrubý prameň vlasov z temena hlavy a stočte ho. Aby vám ofina lepšie stála, upevnite ju vlásenkami. Ostatné vlasy si môžete zopnúť do chvosta v oblasti krku.

  Trendy účesy 2012: Fendi

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2012: Fendi

  Účes od Fendi tvoria vysoko vyčesané vlasy skrátené na boba. Fendi upustila od matrónskeho dojmu s niekoľkými premyslenými a odvážnymi elementmi. Plátok zlata na obočí trochu narušil tento profesorský štýl. Aby ste dosiahli takýto účes, použite lak na vlasy, potom vlasy vyfénujte a jemne vyčesávajte. Sčešte vlasy z bokov smerom ku krku, kde ich následne stočte do tzv. falošného boba. Aj tu spevnite účes vlásenkami.

  Trendy účesy 2012: Jil Sander

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2012: Jil Sander

  Jil Sander prezentoval túto sezónu náročný účes. Vlasy sú vytočené až ku krku, kde sú sponkami upevnené do podoby tzv. falošného boba. Takto upravené vlasy pripomínajú účes herečky  Tippi Hedren zo 60-tych rokov, keď hrala v Hitchcockovom filme Vtáky. Ak si chcete vytvoriť účes aá Tippi Hedren, použite pri fénovaní veľkú okrúhlu kefu. Vlasy stočte ku krku, kde si ich zospodu upevníte vlásenkami. Nezabudnite použiť veľa tužidla a laku na vlasy, aby výsledok vyzeral dokonale.

  Trendy účesy 2012: Missoni

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2012: Missoni

  Tento „ľudový“ účes sa dokonale hodí, ak sa chystáte tancovať flamengo. Missoniho modelky zámerne vyzerajú ako bežne oblečené ženy, ktoré majú na hlavách akoby nedbalo učesané drdoly a chvosty zdobené hrebeňmi s hadími motívmi. Ak si chcete aj vy spraviť takýto účes, nechajte si vlasy voľne vyschnúť. Potom si vlasy rozčešte, vrch vlasov stočte a pripevnite si ich bohato zdobenými hrebienkami. Gumičkou si potom zopnite spodné vlasy do chvosta. Napokon použite trochu vosku na vlasy v chvoste a vyčešte ich dorovna.

  Trendy účesy 2012: Armani

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2012: Armani

  Armani prezentoval jemné župany a trblietavý perlový make-up. Zvolil si romantické účesy ladiace k týmto jemným a čistým líniám. Ak túžite po takomto účese, stačí, ak si oddelíte tenký pramienok vlasov, ktorý si obtočíte okolo prsta a vytvoríte si tak malé rolky. Každú rolku si dôkladné pripevnite sponkou alebo vlásenkou. Použite tento spôsob aj pri ozvláštnení drdola pri krku. Samozrejme si nezabudnite spevniť celý drdol sponkami.

  Trendy účesy 2012: Prada

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2012: Prada

  Retro kučery dokonale ladia so skladanými sukňami v swingovom štýle od Prady. A teraz si dali v Prade veľmi záležať na tom, aby aj vlasom dali pečať vlastného štýlu. Ako je pre Pradu typické, aj tentokrát stavil na kučery. Ale nie preto, aby vytvárali upravený výzor, ale práve naopak, aby celý účes pôsobil neupravene. Tento štýl sa objavil preto, aby pozdvihol nadbytok stylingových prostriedkov. Takisto je to vidieť aj na sponkách, ktoré sú viditeľné. Ak chcete mať aj vy účes podľa Prady, natrite si na dlane trochu vosku, ktorý si votriete do vrchných vlasov a tým ich uhladíte. Teraz si vlasy jemne rozčešte, aby ste následne mohli začať s vytváraním kučier pomocou kulmy. Vlnky začnite robiť v oblasti uší nadol. Napokon upevnite vlasy za ucho zatváracou sponkou.

  Trendy účesy 2012: Versace

  © Getty Images  

  Trendy účesy 2012: Versace

  Ako stále, aj teraz nám Versace polahodil svojou bohatosťou. Táto sezóna nie je výnimkou. Jeho vlasový štýl je charakteristický objemom a leskom a vyzerá ako z amerického importu. Cestička uprostred dáva celému účesu moderný ráz. Pri tomto účese začíname vlasy tvarovať, kým ešte nie sú celkom suché. Natáčame ich na veľké natáčky. Použite aj sušič, aby ste natáčky nahriali a tým vysušili vlasy do požadovaného tvaru. Takto chvíľu počkajte, kým nie sú natáčky celkom studené. Vyberte natáčky, vlasy prečešte a na záver prelakujte lakom.