Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Letné looky: Trendy účesy pre všetky typy vlasov

Letné looky
Cool kombinácia: ofina s mokrým efektom a vrkoč.
© Getty Images

Horúce dni sú v plnom prúde! Užite si ich blahodarné účinky so štýlovými plážovými vlnami, hravým zapletaným stylingom alebo trendy výčesmi. Či už vás vánok zaveje do mesta alebo na pláž, s týmito lookmi budete vždy vyzerať fantasticky. Prinášame vám prázdninové kreácie pre každú dĺžku vlasov a na akúkoľvek príležitosť.  

Dovolenka, slnko, zábava... Leto je právom považované za najpríjemnejšiu časť roka. Aby ste si bezstarostné chvíle naozaj vychutnali, nezabúdajte ani na svoje vlasy – s tým pravým účesom budete na festivale, party na streche, na večernom koktajle alebo grilovačke stredobodom pozornosti. Ideálne sú účesy, ktoré skvele vyzerajú, jednoducho sa upravujú a rozumejú si s akoukoľvek dĺžkou vlasov. Že niečo také neexistuje? Presvedčíme vás o opaku: 

 • Letné looky
  Menej je viac: plážové vlny vás očaria svojou prirodzenosťou.
  © Getty Images

  Plážové vlny

  Ako po návrate z pláže: Tento účes za svoju existenciu pôvodne vďačil spolupôsobeniu slnka, soli a jemného morského vánku. Rozfúkaný look s vlnami milujú ženy na celom svete, pretože vyzerá maximálne uvoľnene a vlasom ako lusknutím prsta prepožičia novú štruktúru. No plážové vlny si môžete užívať aj pokiaľ sa k moru nechystáte a dovolenku budete tráviť v meste. Do uterákom presušených vlasov jednoducho aplikujte špeciálny sprej s obsahom soli, dobre ho rozotrite prstami a nechajte vyschnúť. Dlhé vlasy nie sú v tomto prípade nevyhnutnosťou. Surferský štýl skvele funguje aj s polodlhými či ešte kratšími strihmi.  

 • Letné looky
  Vlasy hore: vypumpujte letnú náladu na maximum s týmto rozkošným párom uzlov.
  © Getty Images

  Dvojitý drdol

  Vysoká vlhkosť a teploty, pri ktorých sa nemilosrdne potíme, môžu zničiť každý upravený účes i objem práve umytých vlasov. Ale nenechajte si týmito predstavami kaziť náladu – stačí si vlasy vyčesať! Využite čas medzi dvoma umytiami, keď sú dobre tvarovateľné a vrhnite sa na vyčesaný účes. Naberte odvahu a vyskúšajte aj niečo neobvyklé, je predsa leto! Ideálny čas objaviť dvojitý drdol. Trendsetterkám a party stáliciam už jeden drdol nestačí – dva uzly, to je dvojitá porcia zábavy! Alebo hľadáte niečo trendy, no trochu menej extravagantné? Tak si toto duo zatočte nízko nad krkom. To dodá hipsterskému účesu punc elegancie.   

  Tip: Suchý šampón je skvelý pomocník na osvieženie vlasov, keď sa už začínajú mastiť.

 • Letné looky
  Ženské, no nie presladené: moderné ženy milujú neformálny falošný cop.
  © Getty Images

  Strapatý falošný cop

  Falošný cop je neuveriteľne jednoduchý! Nielenže ide o nekomplikovaný účes, je navyše aj super trendy. A strapatá verzia je ideálnym riešením letnej dilemy „čo s vlasmi“. Presne preto, že nie je dokonalá. Niekoľko pramienkov je zatočených, iné voľne poletujú. Účes vďaka ním uvoľnene dýcha, pôsobí romanticky a zároveň jemne. Začnite cestičkou v strede a ku korienkom naneste trocha púdru pre objem, aby mali vlasy lepšiu štruktúru. Tento look vás prekvapí svojou premenlivosťou: namiesto zatočenia ho môžete zapliesť alebo ozdobiť sponami. Váš nový obľúbenec medzi účesmi môžete donekonečna prispôsobovať svojmu stylingu a príležitosti.