Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Kvetinové ozdoby vo vlasoch

Kvetinové ozdoby vo vlasoch
Rozkvitnuté kvety v kučeravých vlasoch – neprehliadnuteľné!
© Getty Images

Letné nevesty, festivalové úlety a prázdniny s hippie nádychom premenili účesy na rozkvitnutú záhradu. Najkrajšie diela prírody už nezdobia len lúky a kríky, ale rozvoniavajú aj v našich vlasoch. Základom sú nežné púčiky aj plné kvety – kvetinová nádhera dokáže osviežiť akýkoľvek look! Prinášame vám originálne nápady, ktoré si hravo vytvoríte aj samy.    

 • Ruže sú červené, fialky modré... A pravda je taká, že tieto a ďalšie druhy kvetov viac než inokedy dobíjajú ženské srdcia. No nemáme na mysli kytice vo váze či kvetinové vzory na šatách – tento krát rozkvitajú na hlave. Sedmokrásky, gerbery a ďalšie druhy pestrých kvetov nám rozveselia náladu aj účes. A pretože sa ženy túžia prezentovať v plnej nádhere, ideálny spôsob predstavujú opulentné kvetinové ozdoby! Ako ich nosiť? V rozpustených hippie vlasoch aj ako voňavý doplnok zapletaného stylingu – s týmito účesmi zaručene zožnete komplimenty. .      

  Navštívte našu galériu a objavte účesy hýriace kvetmi:

 • Účesy s kvetinovými ozdobami

  Kvety v jemných vlnách

  © Fotolia  

  Kvety v jemných vlnách

  Romantické aj trendy – všetko v jednom. Ruže ozdobia vaše vlasy a premenia vás na nežnú vílu. Vlasy môžu byť prirodzene rovné alebo padať v jemných vlnách – v rozpustených prameňoch  ruže nádherne vyniknú. Kvetinová ozdoba vytvorí anjelsky look, a nemusíte sa ani príliš namáhať. Kde sa s ňou môžete zaskvieť? Na festivale alebo na svadbe v štýle hippie, Oktoberfeste, záhradnej párty...  

  Kvety v zapletanom účese

  © Getty Images  

  Kvety v zapletanom účese

  S týmto účesom sa len tak nestratíte! Je dôkazom, že nežné púčiky fungujú aj s odvážnejším lookom. Bohato rozkvitnutá korunka predstavuje dokonalý doplnok populárnych zapletaných kreácií, ako napr. dva obyčajné vrkoče. A stylingový kontrast bude ešte viditeľnejší, ak ju skombinujete s boxerskými vrkočmi. Neprekonateľné! Naozaj pestrý kvetinový aranžmán, ktorý pôsobí hravo a nezbedne.    

  Krátke vlasy s kvetinovou ozdobou

  © Getty Images  

  Krátke vlasy s kvetinovou ozdobou

  Krátke vlasy tak trochu sprevádza mýtus, že im chýba ženskosť. To prirodzene nie je pravda, ako dokazuje magický look z módneho móĺa značky Rodarte. Prestrihaný bob so strapatou mini ofinou naopak ženské črty tváre ešte viac zvýrazní. Rozkvitnutá vetvička, ktorá sa vinie vzadu na hlave (v úchvatne pestrých farbách) doťahuje tento subtílny look do dokonalosti a vytvára originálnu asymetriu. Akoby ste ju práve odtrhli z voňavého kríka, alebo našli na lúke. Nádhera!  

  Zakvitnutý hippie účes

  © Getty Images  

  Zakvitnutý hippie účes

  V romantickej literatúre sú modré kvety považované za symbol túžby. No ako doplnok vo vlasoch vám splnia všetky vaše priania. Hlavne v tvare kvetinového venca, ktorým korunujete prirodzené vlny. Ak máte chuť pripomenúť si bohémske 70. roky, stačí si ho umiestniť nízko do čela. A v prípade, že sa chcete prevteliť na nežnú elfku, posuňte ho z čela smerom hore. 

  Svadobný účes ozdobený kvetmi

  © Getty Images  

  Svadobný účes ozdobený kvetmi

  Esencia pravej lásky. Moderné nevesty majú nežné duše! Drobné kvietky sa okrem svadobných kytíc skvele vynímajú aj vo vlasoch. Sú svieže, mladistvé a pôsobia modernejšie než závoj. Skombinujte ich s prirodzeným trendy účesom, napr. falošným copom. Look, do ktorého sa okamžite zamilujete!

 • Ako na to: Kvetinová ozdoba

  Pre kvety vašich snov nemusíte chodiť do kvetinárstva. Predstavujeme vám jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť vlastnú kvetinovú kreáciu.

  Čo budete potrebovať: drôtik, kvetinársku pásku, nožnice, výplň (gypsofila alebo malé vetvičky) a vaše obľúbené kvety. Prirodzené alebo umelé? Ak potrebujete, aby tento kvetinový šperk dlhšie vydržal, zvoľte radšej textilnú verziu.

 • Krok 1: Drôtik oviňte jedenkrát okolo hlavy, aby ste zmerali správnu dĺžku. Odstrihnite ho a konce zaviažte.

  Krok 2: Okolo drôtika omotajte kvetinársku pásku – korunka bude nielen lepšie vyzerať, bude sa aj príjemnejšie nosiť.

  Krok 3: Aby sa vám podarilo pripevniť kvety, odstrihnite ďalší kus drôtu, ktorý by mal byť dlhší než pôvodný drôtený kruh.

  Krok 4: Teraz sú na rade kvety. V tomto prípade budú ideálne kusy dlhé okolo 6 cm. Jednoducho priložte stonku prvej kvetiny k drôtu a pridajte trochu výplne. Obe omotajte drôtom a pripevnite ku kruhu. Postup opakujte aj s ďalšími kvetmi, kým nie je venček kompletne zakrytý. Koniec zvyšného drôtu odstrihnite. 

 • Ďalší tip: Ak nechcete mať venček celý posiaty kvetmi, pripevnite ich len na polovicu a zvyšok drôtu omotajte pestrofarebnou stužkou. Mimochodom: Ako základ pre túto ozdobu skvelo poslúži aj vyradená čelenka. Chcete dosiahnuť naozaj okázalý efekt? Kvety v závere jemne postriekajte lakom a posypte trblietkami.