Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Trendy look: Dlhé vlasy, krátka ofina

Dlhé vlasy, krátka ofina
Ofina je späť! Tentoraz v kombinácii krátka ofina – dlhé vlasy.
© Fairchild Archiv

Protiklady sa priťahujú – tento koncept funguje aj vo vlasoch! Krátka ofina s dlhými vlasmi sa v poslednom čase stala obľúbeným spojením trendsetteriek. Odhalíme, kto si môže tento look dovoliť, čo je dôležité pri strihu a stylingu a ako tento účes najlepšie vynikne.

Ide o viac než len o sľubné spojenie: Niektoré z vás tomuto účesu zostali verné už roky, iné si naň buď netrúfli alebo ho dávno poslali k vode. Ofina jednoducho rozdeľuje ženskú populáciu. My sa však prihovárame za kratšie vlasy nad čelom, myslíme si totiž, že pozitíva tohto účesu jednoznačne prevažujú.    

 • Prednosti účesu s ofinou:

  Jemne zostrihané pramienky naozaj osviežia váš look – bez toho, aby ste si museli skrátiť všetky vlasy.

  Vďaka ofine vyzerá celý účes nežnejšie a má väčší objem.

  Ofina dokáže zjemniť ostré črty tváre.

  S ofinou zakryjete vysoké čelo a vyvážite výraznú bradu.

  Príjemne upriami pozornosť na vaše oči a lícne kosti.

  Tvoria sa vám na čele vrásky? Ofina ich dokáže rafinovane zakryť a omladiť vás.

 • A aké sú jej nevýhody? Ok, existujú dva dôvody, ktoré sa nedajú poprieť: Dokonale upravená ofina si vyžaduje častejšie zastrihávanie i úpravu. To znamená vtesnať do svojho harmonogramu viac času na styling, fúkanie atď. No nie je to až také zlé. S našimi trikmi sa z vás stane profesionálny kaderník a tento účes bude pre vás hračka.

 • Ako predviesť novú dĺžku ofiny: Krátka & jemná

 • Dlhé vlasy, krátka ofina
  Krátka ofina a dlhé vlasy tvoria perfektný tím! Vhodný stylingový partner: úchvatné obočie
  © Fairchild Archiv

  Momentálne je našou najobľúbenejšou dĺžkou zjemnená verzia mini ofiny. Ani príliš krátka a už vôbec nie príliš dlhá – ideálom je jasná medzera medzi obočím a končekmi ofiny. Nádherne tým zvýrazníte obočie a zároveň budete trendy. Po stranách je ofina jemne zaoblená, takže prechod k dlhým prameňom je o niečo mäkší a hrany nie sú natoľko výrazné. A čo sa týka dlhých vlasov – tento look sa bez nich nezaobíde. Všetko je totiž založené na protiklade „dlhé-krátke“. Zvyšok vlasov musí siahať minimálne po plecia a výsledný finiš nesmie byť perfektne uhladený. Vznikne horúci kontrast, ktorý hýbe svetom módy.    

 • Komu krátka ofina najviac pristane?

  Vo všeobecnosti platí toto pravidlo: ofina sa hodí k podlhovastým tváram alebo k vysokému čelu. No s vhodným strihom a stylingom si na ňu môže trúfnuť každá žena. Okrúhlym tváram odporúčame trochu dlhší, postupný strih mini ofiny, zatiaľ čo hranatým tváram pristane skôr kratšia a jemnejšia verzia. Ak je vaše čelo príliš krátke, majte sa pred ňou na pozore. Mohla by vašu tvár príliš zaťažiť a narušiť vyváženosť jej proporcií.

 • Aké vlasy sú pre krátku ofinu najvhodnejšie?

  Krátka ofina najlepšie vynikne, ak máte rovné vlasy. No aj kombinácia dlhých vĺn a ofiny má nesporne svoje čaro. Veď môžete kedykoľvek siahnuť po žehličke a vlastnoručne si vytvoriť šik uhladený vzhľad.  

 • Čomu by ste sa pri krátkej ofine mali vyhnúť?

  Ak sú vaše vlasy intenzívne kučeravé alebo krepovité, radšej na tento look nepomýšľajte. To isté platí aj v prípade, že sa vám nad čelom tvoria víry a niektoré vlasy vytrvalo rastú v opačnom smere. Ofina by sa vám veľmi ťažko krotila a upravovala.

 • Ako si upraviť krátku ofinu?

  Krátka ofina s krátkymi vlasmi predstavuje neprehliadnuteľný look, ktorý si však vyžaduje dokonale presný strih. To znamená naozaj mnoho úsilia. S dlhšími vlasmi sa môžete viac uvoľniť. Alebo to roztočiť nadivoko! Nedbalý vzhľad je populárny práve preto, že súvisí s módnym etno lookom. A ofina sa k tomuto štýlu výborne hodí, pretože aj ona môže vyzerať ležérne. Požadovanú hustotu a tvar docielite použitím suchého šampónu, hlavne ak máte jemné vlasy!