Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Účesy s hrebienkovou čelenkou sú zase v móde

Hrebienkové čelenky
Táto modelka na prehliadke Helmuta Langa predviedla jednoduchý cop. S jedným ozvláštnením – vlasy má zopnuté dozadu pomocou hrebienkovej čelenky.
© Fairchild Archive und Getty Images

Hrebienkové čelenky slávili úspechy v 90.rokoch a dnes sú v móde opäť. Účesy s týmto praktickým doplnkom sme objavili na módnych mólach - ukážeme vám, ako si vďaka nim môžete vytvoriť trendy look s nádychom rafinovanosti. 

 • 90. roky sa niesli v znamení hrebienkových čeleniek. Počas niekoľkých rokov ženy i muži s obľubou používali čelenky doma, v práci, športovali s nimi a dokonca ich neodkladali ani na slávnostných podujatiach. V tom čase bola čelenka súčasťou stylingovej výbavy takmer každej ženy so zmyslom pre štýl. Teraz, po takmer dvadsiatich rokoch sa čelenky opäť stali súčasťou módneho diktátu. 

 • Hrebienkové čelenky sú trendy, praktické a sofistikované

  Zatiaľ čo niektorí považujú čelenky za módny nevkus, iní sa k ich noseniu nadšene vracajú. Ako vždy platí, že krása a vkus závisí na oku pozorovateľa. Či už sa vám páčia alebo nie, hrebienkové čelenky sú späť a chvíľu medzi módnymi trendmi pobudnú.  


 • Módne:
  Modelky prezentovali hrebienkové čelenky na mnohých prehliadkach známych značiek. To je jasný signál, že sa pripravuje pôda pre vznik nového módneho trendu. Tieto flexibilné čelenky udržia  plážové vlny a postarajú sa o to, že vlasy zostanú pevne zopnuté v cope či drdole.

  Praktické: Hrebienkové čelenky sa môžu stať súčasťou rozličných účesov, či už máte vlasy krátke, dlhé, rovné alebo kučeravé, rozpustené, alebo si nimi upevníte copy či drdoly. Rýchlo a pohodlne udržia vlasy mimo tváre.

  Sofistikované: Návrhári použili tento stylingový prvok, aby modelkám vyčarili sofistikované účesy. Vlasy v prednej časti môžu byť začesané dozadu, vytvárať zaujímavú štruktúru á la „Rasta“ štýl a vlasy za čelenkou sa dajú upraviť rôznymi spôsobmi – do copu, plážových vĺn, vrkoča alebo drdolu. Vašej kreativite sa medze nekladú. 

 • Hrebienkové čelenky sú opäť „in“

 • Hrebienkové čelenky
  © Fairchild Archive

  Praktické hrebienkové čelenky na módnej prehliadke Helmuta Langa doslova zažiarili. Modelky ich použili, aby si vlasy uhladili do copu. Starý trik znovu zafungoval aj keď s jemným rozdielom – čelenky sú na hlave posunuté trochu ďalej, než to bolo zvykom v 90.rokoch. S ich pomocou si vytvoríte strohý, tak trochu futuristický vzhľad, ktorým vhodne doplníte podobne ladený outfit.

  Vľavo: Tým, že si hrebienkovú čelenku posuniete smerom dozadu, vytvoríte vo vlasoch zaujímavú lineárnu štruktúru, ktorá je obzvlášť viditeľná na svetlých vlasoch.

 • Hrebienkové čelenky
  © Getty Images

  Amy Adams vie, ako na to - vlasy si starostlivo začesala s použitím hrebienkovej čelenky, aby upútala pozornosť na svoju krásnu tvár. Tento účes je efektným doplnkom k jej večerným šatám. 

  Vľavo: Amy Adams si svoje dlhé rozpustené pramene upevnila preč z tváre pomocou hrebienkovej čelenky. Pôsobí elegantne a je pripravená na prechádzku po červenom koberci.