Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Štýlové a populárne – Účesy po ramená

Clavi-Cut
Taylor Swift nosí vlasy po ramená s jemnými plážovými vlnami.
© Getty Images

Dĺžka vlasov po ramená je horúcim hitom tejto sezóny. Nie je na tom nič prekvapivé – stredne dlhé vlasy pôsobia príťažlivo a môžete si z nich vyčariť množstvo variácií. V angličtine sa označujú ako „clavi“, čo je skratka od slova „clavicle“ – kľúčna kosť. Ak netušíte, čo všetko sa dá s touto dĺžkou vytvoriť, predstavíme vám niekoľko pôvabných variácií. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať!

 • Trend stredne dlhých vlasov rozhodne nie je na ústupe. Strihy v tejto dĺžke sú už nejaký ten čas mimoriadne „in“ – ich nositeľky, i tie ktoré by sa nimi chceli stať, sa totiž nemusia báť príliš drastickej zmeny. Jednoduchosť stylingu a nekomplikovaná starostlivosť o tieto tipy účesov ako aj ich vítaná všestrannosť – to sú dôvody, ktoré mnohým ženám uľahčia rozhodovanie. Dúfame, že účesy z polodlhých vlasov v našej galérii vás presvedčia, že sa oplatí zahrnúť ich do svojho repertoáru. 

 • Galéria: Účesy po ramená

  Rose Byrne s vlasmi po ramená

  © Getty Images  

  Rose Byrne s vlasmi po ramená

  V seriáli Damages – V ohrození života sa Rose Byrne zviditeľnila v úlohe ambicióznej mladej právničky. Stredne dlhé vlasy sú v jej prevedení rozdelené cestičkou na strane a konce majú vytvarované smerom hore. 

  Kylie Jenner s vlasmi po ramená

  © Getty Images  

  Kylie Jenner s vlasmi po ramená

  Modelka Kylie Jenner si s radosťou skrátila svoje dlhé pramene. Stredne dlhé vlasy nosí s krátkou cestičkou na strane tak, že jej predné pramene padajú krížom cez čelo. Na opačnej strane si ich začesala za ucho. Kratšie vlasy jej dodávajú dievčenský výraz a pútajú pozornosť na jej súmernú tvár.

  Taylor Swift s vlasmi po ramená

  © Getty Images  

  Taylor Swift s vlasmi po ramená

  Aj Taylor Swift sa nalodila na tento populárny trend. Polodlhé vlasy okorenila hustou ofinou a plážovými vlnami.

  Nicole Richie s vlasmi po ramená

  © Getty Images  

  Nicole Richie s vlasmi po ramená

  Herečka a módna návrhárka Nicole Richie nosí elegantnú, uhladenú verziu tohto účesu s nízko posadenou cestičkou na strane. Malé osvieženie si dopriala tým, že predné vlasy sú trocha dlhšie než pramene vzadu.

     

  Daria Werbowy s vlasmi po ramená

  Od roku 2003 si modelka Daria Werbowy vydobyla výnimočné miesto vo svete módy. Mnohokrát predviedla, že je ideálnou predstaviteľkou módnych trendov súčasnosti. Momentálne si užíva svoj strih po ramená s cestičkou v strede a trendy neupraveným stylingom.

 • Vlasy po ramená
  Dnes sú v móde stredne dlhé pramene siahajúce po kľúčnu kosť. Nielen celebrity milujú tento lichotivý strih s extra dávkou pôvabu.

  Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby
  Strihy po ramená, tupé strihy a ostro rezané boby patria medzi najnositeľnejšie účesy dneška. Prvý z nich je definovaný dĺžkou vlasov, ktorá nesiaha nižšie než po kľúčnu kosť. Ďalšie dva looky sú určené technikou strihania. Konce vlasov sú buď ostrihané tak, že končia na rovnakej úrovni (tupý strih) alebo sú zrezané žiletkou, aby vytvorili trendy kontúry (ostro rezaný bob).

  Ako si upraviť vlasy siahajúce po ramená
  Kedysi zostávala stredná dĺžka vlasov ako prechod medzi krátkym bobom a dlhými prameňmi mimo záujem módneho sveta. Dnes je situácia úplne iná. V súčasnosti sa totiž stredne dlhé vlasy vďaka množstvu praktických a kreatívnych variácií tešia neobyčajnej popularite. Táto dĺžka poskytuje mnoho stylingových možností (uhladené, strapaté, elegantné, veľkolepé, hravé, strohé či športové). Vlasy po ramená môžete osviežiť i ofinou alebo cestičkou. A čo je obzvlášť pozitívne – sú dostatočne dlhé na to, aby ste z nich vyčarili vyčesané či polovyčesané účesy.