Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Stylingový trend: Účes wob

Štýl wob
Na víťaznej vlne: Vanessa Hudgens s trendy účesom v štýle „wob“.
© Getty Images

Svieži, moderný, rafinovaný: Nechajte sa zlákať top účesom tejto sezóny! Zvlnený bob (skrátene „wob“) skrášľuje hlavy herečiek Vanessy Hudgens, Jennifer Lawrence a ďalších. Ukážeme vám, ako si hviezdy najnovšie vylepšujú svoj bob jemnými vlnami. Psssst! Je to naozaj jednoduché...

 • Predstavujeme vám wob. Ide o horúci trend, ktorý práve zatienil jeho staršieho súrodenca známeho ako bob. Hviezdy a kaderníci sa ho nevedia nabažiť a my si tiež myslíme, že zvlnený bob vyzerá skvele. A prečo vyvolal tento vlnitý účes takú mohutnú vlnu nadšenia? Recept na úspech totiž znie: Odviažte sa! Aktuálne najobľúbenejší účes sa vymanil z prísnych pravidiel stylingu a predviedol nám, ako ležérne a zároveň módne môžu vyzerať zvlnené vlasy.

  Jennifer Lawrence, Ashley Benson a ďalšie herecké kolegyne vás v našej galérii presvedčia o tom, aký výrazný dojem dokáže wob zanechať.

 • Galéria: Účes wob je módnym hitom

  Klasický krátky wob: Jennifer Lawrence

  © Getty Images  

  Klasický krátky wob: Jennifer Lawrence

  Dlhé, krátke a opäť zasa dlhé! Jennifer Lawrence nie je našou hrdinkou iba na filmovom plátne, táto hollywoodska hviezda nás dostala aj tým, ako výrazne dokáže meniť svoj vzhľad. Z úchvatného krátkeho strihu na tmavú hrivu - slávna herečka má stylingové trendy v malíčku. Jennifer Lawrence predstihla svoju dobu a s vlnitým bobom flirtovala už v roku 2014. V súčasnosti sa tento pôvabný účes opäť dostáva na vrchol popularity.
  Návod na úpravu je úplne rovnaký: Vlasy siahajúce po bradu s prestrihanými končekmi a cestičkou v strede skombinujte s jemnými, pravidelnými vlnami. Wob à la Jennifer Lawrence lichotí črtám ženskej tváre a predstavuje uvoľnený look, či už máte na sebe luxusný alebo bohémsky outfit. Trendy bude vyzerať aj so svetrom a úzkymi džínsami alebo s blúzkou a bermudami. Vyskúšajte ho! 

  Predĺžený wob: Ashley Benson

  © Getty Images  

  Predĺžený wob: Ashley Benson

  Herečka Ashley Benson je v oblasti účesov skutočným chameleónom, a platí to aj pokiaľ ide o dĺžku a styling vlasov. Verná zostáva len svojej blond farbe. Keďže už v minulosti vystriedala množstvo účesov, niet divu, že sa spriatelila aj s wobom. Nejde totiž o len tak nejaký účes, ale o absolútny trend vo svete módy:
  Hviezda seriálu Roztomilé mrchy dala tomuto stylingovému hitu nový „zostrih“, nosí ho s vlasmi siahajúcimi až po kľúčnu kosť. Sú teda o niečo dlhšie než po plecia a pramene nad čelom by mali mať rovnakú dĺžku prípadne byť o stupeň kratšie - po bradu. A keďže vlny začínajú až na úrovni obočia, pekne vynikne ďalší aktuálny prvok, tmavšie korienky vlasov.  

  Falošný wob: Haley Bennett

  © Getty Images  

  Falošný wob: Haley Bennett

  Aj tie z vás, ktoré sa na radikálnu zmenu s použitím nožničiek úplne necítia, si môžu dopriať pôvaby nového wobu. Jednoducho si upravte vlasy do falošného bobu s jemnou cestičkou na strane a mäkkými vlnami à la Haley Bennett! Doprajte si extra porciu hollywoodskeho šarmu!
  Na vytvorenie tohto účesu by vám vlasy mali siahať aspoň po ramená. Rozdeľte si ich na strane a širšou kulmou v nich prameň po prameni vytvorte vzdušné vlny. Potom si vlasy zopnite nad krkom pomocou gumičky a tú stiahnite čo najnižšie tak, aby ste vlasy mohli podohnúť a upevniť nad krkom. Falošný wob zafixujte vlásenkami a účes je hotový.   

  Wob prehodený na stranu: Julianne Hough

  © Getty Images  

  Wob prehodený na stranu: Julianne Hough

  Aj prechodný účes môže vyzerať skvele. Julianne Hough sa nepozorovane rozlúčila s pixie strihom a nasadila dokonalú stratégiu – štýlový wob. Vďaka pôvabným vlnám ani nie je možné zistiť, že nosí prechodný strih. Naopak, účes pôsobí vzdušnejšie a štýlovejšie.
  Stylingový tip od profesionálov: Upravte si cestičku nerovnomerne do tvaru cikacak a vlasy si prehoďte zvodne na jednu stranu. Zastrčte si ich za ucho a upevnite vzadu nad krkom. Tento účes ladí s akýmikoľvek šatami odhaľujúcimi ramená a nechá vyniknúť trblietavé šperky (náušnice, náhrdelník). 

  Wob kombinovaný so sombré: Ashley Greene

  © Getty Images  

  Wob kombinovaný so sombré: Ashley Greene

  Bob a wob sú najobľúbenejšími súrodencami spomedzi polodlhých účesov. Ich rodinné puto odzrkadľujú aj farebné trendy. Sombré je mladšou sestrou ombré a v súčasnosti sa teší veľkej obľube (podobne ako wob). Oproti pôvodnému ombré looku je farebný prechod z tmavého na svetlý odtieň o niečo jemnejší a prirodzenejší.
  Ashley Greene známa zo série Súmrak má rada plynulo odstupňovanú farebnosť s končekmi len o niečo svetlejšími než korienky. V tomto prípade skombinovala jemné ombré s trendy wobom v dlhšej verzii. Sombré dodalo jemne zvlnenému účesu ešte väčšiu hĺbku a eleganciu.

 • Trendy wob: Všetko o novom štýle

  Aktuálny stylingový hit, ktorý predvádza Vanessa Hudgens, hovorí jasne: Som krásna, sebavedomá a rada sa bavím! Rozhodujúce sú pritom dva kroky – strih vlasov a vzdušné vlny. Tento štýl pomohol roztomilej hviezde rozlúčiť sa s imidžom teenagerky. Dala zbohom Muzikálu zo strednej školy a stala sa z nej pôvabná žena. Wob je jednoducho štýlový a elegantný. A navyše dokonale tvárny, pretože vlny môžu byť ultra jemné i extra veľké a zvodné. Wow, to je wob! 

 • Výhody štýlu wob

  – Lichotí akémukoľvek tvaru tváre

  – Vhodný pre všetky textúry vlasov

  – Univerzálny s množstvom variácií

  – Nevyžaduje zložitú úpravu

 • Je na vás, či pri tvorbe wobu siahnete po kulme alebo si upravíte nedbalé plážové vlny inak. Náš kadernícky expert Armin Morbach vám predvedie oba spôsoby:

 • Video: Ako si vo vlasoch vytvoriť prirodzené vlny

 • Video: Úprava plážových vĺn