Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Nízko posadené cestičky na strane

Cestičky na strane sú znova horúcim trendom – vo vlasoch pôsobia príťažlivo a navyše môžu veľmi lichotiť aj vašej tvári. V tomto článku zistíte, či sa hodia k vášmu štýlu a ako si ich ľahko vytvoríte. V našej galérii nájdete tie najkrajšie účesy hviezd s cestičkami na strane, aby ste sa mali čím inšpirovať.  

 • Cestička na strane podľa Yvesa Saint Laurenta
  Modelky pre Yves Saint Laurent nosia cestičky nízko na strane s vlasmi, ktoré sú dokonale uhladené.
  © AFP/Getty Images

  Ako to už býva, cestičky na strane sa opäť vynorili na módnej scéne. V posledných sezónach totiž módnym mólam po celom svete dominovali cestičky v strede. Pre zimnú sezónu však návrhári znovu vytvárajú vo vlasoch predel na boku. V ich poňatí sú cestičky momentálne rovné a posadené nízko na hlave. A vyzerá to, že ani počas leta jednoznačne nevyjdú z módy. Trendu prepadli aj krásky na červených kobercoch a predvádzajú ho s gélom uhladenými vlasmi ale aj s pôvabnými vlnami.

 • Pristane vášmu štýlu cestička na strane?

  Cestičky na strane vyzerajú príťažlivo s dlhými ale aj s krátkymi vlasmi a hodia sa k akýmkoľvek črtám tváre. No malá tvár môže pôsobiť ešte menšie, keď cestičku na strane skombinujete s dlhou ofinou. Cestičky odpútavajú pozornosť od stredu tváre a preto sú ideálne pre ženy s výrazným nosom alebo čelom. Hranatá tvár bude pôsobiť jemnejšie a menšie, keď si vlasy rozdelíte na strane.

 • Ako si rozdeliť vlasy cestičkou na strane

  Ostrý koniec štylky príde vhod, keď sa pokúšate vytvoriť rovnú cestičku na strane. Pred stylingom vám odporúčame použiť kondicionér alebo kúru na vlasy – vytvoriť predel v hebkých a poddajných vlasoch je totiž mimoriadne jednoduché.

  Pokochajte sa pôvabnými účesmi s vlasmi rozdelenými cestičkou v našej galérii – hviezdy vám ukážu, ako na to.

 • Galéria: Známe krásky s cestičkou na strane

  Jaime King

  © FilmMagic  

  Jaime King

  Jamie King zbožňuje zmenu aj čo sa týka účesov. V tomto prípade si vlasy rozdelila nízko posadenou cestičkou a svojmu asymetrickému účesu dodala množstvo objemu na vrchu hlavy. Takto nadýchaný tvar môžete dosiahnuť tým, že si do čerstvo umytých vlasov nanesiete tužidlo pre objem vlasov. Následne si vlasy vyfúkajte cez okrúhlu kefu a potom v nich vytvarujte cestičku. Do vrchných vlasov nastriekajte lak a jemne ich natupírujte. Potom začešte aj zvyšné vlasy dozadu a upevnite nad krkom pomocou vláseniek zastoknutých krížom cez seba. 

  Taylor Swift

  © Getty Images  

  Taylor Swift

  Táto speváčka nás neustále dráždi rafinovanými účesmi a aj tento je niečím špeciálny. Vlasy jej vpredu uvoľnene padajú do tváre a vzadu sú zatočené a upevnené. Začnite tým, že si vytvoríte cestičku na strane a vlasy si nízko nad krkom zopnete - cop umiestnite na rovnakej strane ako cestičku. Následne zopnuté vlasy zatočte do drdolu, ktorý upevníte vlásenkami. Predné vlasy začesané do strany otočte jedenkrát okolo ich osi, omotajte okolo drdolu a upevnite vlásenkami.  

 • Odkaz:

  Inšpiratívne účesy z týždňa módy v New Yorku >> refinery29.com