Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Blond hviezdy nosia slnko vo vlasoch

„Blondes have more fun“ spieval už v roku 1978 Rod Stewart. Britské noviny The Sun sa v ankete spýtali 3000 žien, či je na tomto výroku kus pravdy. Podľa výsledkov ankety sa blondínky zabávajú a oslavujú naozaj častejšie než brunetky či rusovlásky. Prezrite si našu galériu zlatovlasých hviezd a zistite, ako aj vy môžete získať úchvatnú blond hrivu!

 • „Blondínky majú prednosť!“ Ikona ženskej krásy Marilyn Monroe bola priekopníčkou a vzorom pre mnohé slávne blondínky. Marilyn si neochotne zosvetlila tmavohnedé pramene, pretože to požadoval fotograf pri fotení reklamy, v ktorej pózovala. No práve vďaka tejto zmene upútala pozornosť a takmer okamžite zažiarila na celom svete ako obdivovaná herečka. Aj vlasy Gwyneth Paltrow sú v skutočnosti prirodzene tmavé. Modelka Heidi Klum sa objavila na obálkach známych časopisov až potom, čo si tmavohnedé vlasy zmenila na svetlú blond.
   
  Predstavuje zmena na blond naozaj krok vpred v kariére? Možno na tom niečo bude. Publicita vždy zaberie a blondínky svojím pôvabom očaria na červených kobercoch aj pred objektívmi fotografov. Niet pochýb, že blond vlasy jednoducho zanechajú dojem.

  Blonďavé hviezdy sú dôležitou súčasťou dnešného šoubiznisu, no svetlé pramene boli predmetom obdivu už od staroveku. Mnoho storočí pred nami prirodzene tmavé Grékyne vynakladali nemalé úspory na zosvetľovanie vlasov s použitím šafranu.
   
  Teraz, o 2500 rokov neskôr, si odfarbujeme vlasy na blond tak ohľaduplne a jemne, ako je to len možné pomocou vylepšených prípravkov s  peroxidom vodíka a zjemňujúcimi látkami. Tieto produkty dokážu premeniť tmavohnedé vlasy na blonďavú hrivu iba v niekoľkých krokoch.

  V galérii nájdete slávne blondínky, ktoré prezentujú trendy odtiene dnešnej doby. Nechýbajú ani užitočné tipy a triky, aby vaša blond zostala dlho žiarivá a sýta. 

 • Galéria: Blond hviezdy so slnkom vo vlasoch

  Bar Refaeli

  © Getty Images  

  Blond hviezdy: Bar Rafaeli

  Bar Rafaeli jednoducho žiari – jej svetlé pramene odrážajú hrejivé slnečné lúče. Tip: Tento look pobozkaný slnkom dosiahnete ľahko s použitím slnečných sprejov alebo emulzií. Potom nechajte vlasy vyschnúť na slnku, prípadne si ich vyfúkajte. Zosvetľujúci efekt týchto produktov zvýrazníte pôsobením tepla.

  Malin Akermann

  © Getty Images  

  Blond hviezdy: Malin Åkerman

  Jej štýl je momentálne veľmi módny. Konce vlasov sú o niečo svetlejšie ako korienky a vyzerajú ako zosvetlené slnkom. Malin Åkerman je kanadská herečka švédskeho pôvodu a tento look jej sadne ako uliaty. Ak by ste slnečnú hru svojich vlasoch chceli dosiahnuť tiež, použite široký štetec, ktorým si nanesiete farbu do vlasov. Dôležité je zjemniť prechody medzi odtieňmi, aby pôsobili mäkko a prirodzene. 

  Pixie Lott

  © Getty Images  

  Blond hviezdy: Pixie Lott

  Moderná hippie speváčka Pixie Lott si platinovú hrivu nechala uschnúť na vzduchu a potom si predné pramene zopla vzadu. Tento uvoľnený štýl je vhodný do práce a upútate s ním aj na večernej party. Vlasy s veľmi svetlým odtieňom vyžadujú  naozaj dôkladnú starostlivosť, pretože zosvetlené pramene sa rýchlejšie stávajú suchými a lámavými. Následkom toho vyzerajú matne a štiepia sa. Riešením môže byť každodenná oplachovacia kúra na farbené či zosvetlené vlasy a jedenkrát za týždeň výživná maska. Tento režim sa postará o lesklé blond pramene a dopraje im potrebnú hydratáciu.

     

  Blond hviezdy: Georgia May Jagger

  Je ťažké nezamilovať sa do jej medzierky medzi zubami, plných pier a neuveriteľne príťažlivej stredne svetlej hrivy padajúcej na ramená. Dcéra Micka Jaggera Georgia May Jagger si právom podmanila módne móla po celom svete. Farba jej vlasov nie je ani príliš nenápadná ani na seba nepúta všetku pozornosť. Klasický odtieň ladí s akýmkoľvek make-upom či farbou outfitu. Ako vidíte, koralovo červený top a rúž vyzerajú sviežo a zvodne v kombinácii s polotmavými blond vlasmi.

  Carey Mulligan

  © Getty Images  

  Blond hviezdy: Carey Mulligan

  Carey Mulligan si obľúbila blond, no s dĺžkou vlasom veľmi rada experimentuje. Raz ju vidíme s krátkym pixie účesom, inokedy skúša, ako jej sadne bob či vlasy po ramená. Popolavá blond pristane k porcelánovej pleti tak dokonale, až si mnohí neuvedomujú, že Carey je prirodzená tmavovláska. Korienky vlasov potrebujú pravidelne dofarbiť – to by sa malo opakovať raz za štyri týždne a farbu si treba naniesť len ku korienkom vlasov. Aby ste zabránili poškodeniu vlasov, naneste farbu do dĺžok vlasov až na koniec aplikačného času - krátko pred tým, než si ich zmyjete.

  Natasha Bedingfield

  © Getty Images  

  Blond hviezdy: Natasha Bedingfield

  Vanilka je jednou z najbežnejších ingrediencií. Vanilkové pramene však predstavujú úplne nový trend vo farbách na vlasy. Na tejto fotke predviedla britská speváčka Natasha Bedingfield absolútnu módnosť tejto farby. Aby ste dosiahli presne takýto výsledok, musíte sa držať predpísaného času uvedeného na krabičke. Za žiadnych okolností dobu neskracujte, pretože by sa vám vo vlasoch mohli objaviť neatraktívne žlté tóny. Ak sa aj napriek všetkému vyskytnú, situáciu pomôže vyriešiť „strieborný“ šampón na vlasy, ktorý dokáže nežiadúce tóny odstrániť. Ten obsahuje fialové pigmenty, ktoré dokážu neutralizovať žlté sfarbenie.

  Molly Sims

  © Getty Images  

  Blond hviezdy: Molly Sims

  Možno si nie ste úplne istá, či vám blond vlasy skutočne pristanú. Ak je to aj váš prípad, nechajte sa inšpirovať herečkou Molly Sims. Najskôr si vo vlasoch vyčarte niekoľko svetlých pruhov a následne pridajte viac. Dbajte však na to, aby boli pomerne tenké, to vytvorí jemný a prirodzený look. Melír má však aj iné výhody než len skvelý vzhľad - zosvetľovanie vytvára drsnejšiu štruktúru vlasu, vlas sa tým stáva poddajnejší a účes vyzerá bohatšie.