Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Trend blogeriek: Štýlové účesy pre mamy

Nina / Frau Mutter
Predstavujeme vám mamy – nadšené blogerky.
© Nina / Frau Mutter

Dnešné ženy na svojich blogoch dokazujú, že byť zaneprázdnenou mamou a vyzerať štýlovo sa navzájom nevylučuje. Predstavíme vám autorky niekoľkých blogov o materstve a ukážeme, aký look uprednostňujú.

 • Viac a viac matiek zdieľa svoje životné skúsenosti na blogoch. To však očividne nie je kvôli tomu, že by sa medzi kŕmením a výmenou plienok nudili. Dôvod je jednoduchý – aj mladé mamy chcú vyzerať štýlovo a moderne napriek tomu, že väčšinu svojho času venujú rodine. Blogovanie je spôsob, ako sa s inými matkami podeliť o skvelé zážitky aj o tie menej radostné skúsenosti z rodinného života. Nazreli sme do nových blogov, ktorých autorky sú matkami a zistili sme, čo si myslia o blogovaní, živote s deťmi a o každodennom stylingu. 

 • Nina, mama – blogerka (foto hore)

  Nina už dva roky píše o modernom rodičovstve na blogu s názvom „Mama na pokraji nervového zrútenia“. Je matkou dvoch malých detí a priznáva, že blogovanie o rodičovských skúsenostiach je pre ňu tak trochu závislosťou. Okrem nich na svojom blogu zdieľa aj postrehy týkajúce sa stylingu, módy, kozmetiky a ukazuje, aké sú pre ňu tieto témy dôležité.

  Čo si Nina myslí o dňoch zlých vlasov: „Mladé mamy sa im dokážu vyhnúť len zázrakom.“ V takýchto prípadoch si Nina vždy zopne vlasy do drdolu alebo do copu. „Ak by som bola v úprave vlasov o niečo zručnejšia, nosila by som vrkoče“, vysvetľuje Nina. 

  „Vlasy mi na koncoch doslova stoja“, komentuje Nina fotografiu hore. Medzičasom už však táto mladá matka zistila, ako si s tvrdohlavými vlasmi poradiť. Náš návod na vyrovnávanie vlasov jej pomohol krepovité pramene skrotiť.  

 • Mama, ktorá bloguje: Henriette

 • Účesy pre matky
  Henriette nosí krátky bob siahajúci po bradu: „Vždy vyzerá skvelo - čím je strapatejší, tým viac sa mi páči“, povedala nám.
  © Henriette / Super Mom

  Ako mladá matka dvoch detí uprednostňuje Henriette uvoľnené účesy. Vždy po šiestich týždňoch však zájde ku kaderníkovi, aby dofarbil vyrastajúce korienky, ktoré sa začínajú objavovať v jej blond vlasoch. „Veď nie som len mama ale aj žena“ vyhlasuje. Na svojom blogu „Supermama“ sa zdôveruje so všetkým, čo pociťujú mladé matky. 

  Najčastejšou témou Henriette je styling vlasov: Po zafarbení vlasov na blond ich vždy ešte osvieži striebornými alebo ružovými odleskami. Farba i odlesky dodávajú jej účesu mladistvý šarm a moderný look. Na dni zlých vlasov odporúča cop či jednoduché doplnky, napr. šatky.

 • Mama, ktorá bloguje: Anne

 • Účesy pre matky
  Mama a blogerka Anne sa cíti dobre s dlhými vlasmi.
  © Anne / Annes Mama-Blog

   „Aj materstvo je výzva!“ Túto skúsenosť chce Anne zdieľať s ostatnými prostredníctvom svojho blogu nazvaného „Blog mamy Anne“. Tak ako u väčšiny matiek, ani jej ranný rituál neposkytuje príliš veľa času na rafinovaný účes alebo make-up. Napriek tomu si vo svojom rušnom režime vždy nájde niekoľko minút na rýchle líčenie a výber outfitu, ktorý bude ladiť so všetkým, čo ju v daný deň čaká.  

  Účes na rušné dni podľa Anne: „V prípade, že nikam nejdem, postačí mi zopnúť si vlasy do gumičky alebo si ich stiahnuť šatkou. Keď mám deň zlých vlasov, je najlepším stylingovým riešením drdol vzadu na hlave.“

 • Mama, ktorá bloguje: Anna

 • Účesy pre matky
  Blogerka a mama Anna píše blog s názvom „Downtown Berlin Mom“. Najradšej nosí vlasy jednoducho rozdelené cestičkou v strede.
  © Anna / Berlin Mitte Mom

  Anna je matkou troch malých detí. Blogovanie je pre ňu spôsob, ako vyjadriť svoje pocity a myšlienky a na chvíľu sa odpútať od rodičovských povinností. Svoj štýl musela výrazne prispôsobiť novým životným okolnostiam: „Na mojom outfite je jasne vidieť, či mám pred sebou deň domácich prác, kedy varím a krúžim okolo detí, alebo či čakám na príchod opatrovateľky, pretože sa chystám na stretnutie.“ 

  Annin účes na dni zlých vlasov: drdol. „Moje deti ho radi nazývajú ´knedlička na hlave´“, smeje sa Anna. „V takýto deň nie je priestor na zapletanie vrkočov alebo zložitý styling. Všetko musí byť za okamih hotové a účes musí vyzerať dobre tak dlho, ako sa len dá.“

 • Stylingové tipy pre mamy

  Keď nemáte čas na umytie vlasov, použite suchý šampón.

  Drdoly a copy sú skvelým riešením v prípade, že vaše vlasy nemajú svoj deň.

  Ak vlasy odmietajú spolupracovať, odpútajte od nich pozornosť tým, že si účes ozdobíte doplnkami.

  O poškodené vlasy sa postarajú rýchle bezoplachové kúry.

  Ak chcete rýchlo a jednoducho dodať vlasom objem, pomôže vám púder pre objem vlasov.

  Keď potrebujete, aby vaše vlasy vyzerali dobre počas nasledujúcich dvoch dní, zapleťte si ich do vrkoča, kým sú ešte vlhké – vyčaríte si v nich veľké, mäkké vlny.

 • Odkazy:

  Blog Niny >> Frau Mutter

  Blog Anne >> Annes Mama-Blog

  Annin blog >> Berlin Mitte Mom

  Blog Henriette >> Super Mom