Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Tipy blogeriek: Päť najštýlovejších účesov

Účesy blogeriek
Blogerka Sarah Mikaela si rada upravuje vlasy do strohého drdolu vzadu na vrchu hlavy.
© Sarah Mikaela / framboisefashion

Blogy a pouličný štýl sú dôležitou hybnou silou módy, ovplyvňujú však aj kadernícke trendy. Módni experti medzi blogermi inšpirujú a podnecujú veľké publikum. Nepoznajú hranice – v strede ich záujmu je všetko, čo je štýlové a cool. Nastražili sme oči a uši, aby sme vypátrali päť najobľúbenejších účesov podľa mladých predstaviteliek blogovej scény. Módne guru nám dokonca prezradili niekoľko svojich stylingových trikov.

 • Ak sa blogerky „nalodia“ na určitý štýl, je dosť možné, že sa z neho čoskoro stane módny trend. To platí aj pre účesy, tie sú totiž súčasťou každého dokonalého looku. Spolu s odevom, topánkami, doplnkami a make-upom vytvárajú kompletný, jedinečný štýl, ktorý môže byť cool a ležérny či kreatívny a avantgardný. Expertky na módu a krásu vedia veľmi presne, ako najlepšie využiť a skombinovať zaujímavé módne prvky.  

  Dúfame, že pohľad do našej galérie vás bude baviť rovnako, ako sme sa zabávali my pri hľadaní najobľúbenejších účesov predstaviteliek blogerskej scény.

 • Účesy blogeriek
  © Sarah Mikaela / framboisefashion

  Štýlové a módne: Plážové vlny

  Framboise Fashion je web blogerky Sarah Mikaela. Veľmi rada sa krášli: „Móda a styling sú úžasné spôsoby ako zažiť zábavu. Vyžívam sa vo farbách a milujem experimentovanie!“

  Jej starostlivosť o vlasy a stylingový rituál: Sarah pravidelne používa ošetrujúce sérum, vďaka čomu sú jej vlasy a pokožka hlavy zvlhčené a vyživené. Na vlasy nanáša penové tužidlo alebo sprej s obsahom soli, aby dodala svojim dlhým prameňom ten správny tvar a štruktúru.

  Náš tip: Armin Morbach vás vo svojom videu naučí niekoľko jednoduchých spôsobov, ako si vo vlasoch vytvoríte prirodzene vyzerajúce vlny.

 • Video: Ako vytvoriť „nedokončený“ look

 • Tip Sarah, ako zvládnuť „Dni zlých vlasov: Zatočte si vlasy do pevného drdolu. Ak vlasy necháte zatočené niekoľko hodín, vytvoria sa v nich nádherné veľké kučery. 

 • Cool a fit na každý deň: Ležérny cop

 • Účesy blogeriek
  © Anni / fashionhippieloves

  Anni nemá žiaden špecifický štýl – každý deň si ho vytvára nanovo, či už klasický alebo uvoľnený a pohodlný. Existuje množstvo nápadov, vďaka ktorým sa môžete hrať s módou. „Votriem si do vlasov penové tužidlo a môj „nedokončený“ look je hotový“. Takáto úprava je jednoduchá a ušetrí vám množstvo hodín strávených v kúpeľni.  

  Náš tip: Na tejto fotke má Anni nízko posadený cop. Vlny dodali jednoduchému účesu štruktúru.

  Tip Anni ako zvládnuť „Dni zlých vlasov“: Ukryte vlasy pod čiapku alebo ich zatočte do drdolu. 

 • Klasická elegancia: Drdol

 • Účesy blogeriek
  © Sylvia Haghjoo / hug-you

  Sylvia rada prekvapuje odlišným štýlom. Spája nové a retro prvky a vytvára z nich úžasné outfity. Jej look sa vyznačuje kombinovaním luxusných doplnkov a lacnejšieho oblečenia.

  Sylviin účes: Táto expertka uprednostňuje outfity a účesy, ktoré vyzerajú upravene, avšak v prirodzenom a jednoduchom štýle. Účesy vždy tvorivo kopírujú jej momentálne rozpoloženie. To môže jeden deň znamenať uhladený drdol a ten ďalší zase veľké a pôvabné kučery. 

  Sylviin tip ako zvládnuť „Dni zlých vlasov“: „V takýchto dňoch ich jednoducho zakryjem čiapkou výraznej farby, prípadne si vlasy upravím do drdolu. To vždy vyzerá dostatočne elegantne, hoci styling je neuveriteľne jednoduchý. 

  Náš tip: Ak ste sa rozhodli pre drdol alebo kučery, dostatočne ich zafixujte lakom na vlasy. 

 • Ženský a hravý: Zatočený účes

 • Účesy blogeriek
  © Kathrin Fricke / niewunschfrei

  Kathrin obdivuje vkus módnych ikon ako je Olivia Palermo, Poppy Delevigne, Carrie Bradshaw a Audrey Hepburn. Svoj vlastný štýl opisuje ako ženský, klasický a trošku bláznivý – „Zbožňujem kombinovať veci, ktoré spolu na prvý pohľad vôbec neladia, ale vďaka tomu vytvárajú unikátny dojem.“

  Účes Kathrin: Najradšej má vlasy voľne zopnuté vzadu. Mimoriadne jednoduchý variant je zatočiť dva pramene jeden okolo druhého po oboch stranách hlavy.

  Obľúbený spôsob ako prekonať „Dni zlých vlasov“: “Jednoznačne drdol! “

  Náš tip: Zatočiť pramene vlasov ide s vlnitými vlasmi skutočne ľahko. Ak však máte vlasy rovné, možno vám na vytvarovanie vĺn poslúži kulma. S jej pomocou bude styling vlasov oveľa  jednoduchší - dodá im štruktúru a tvar.

 • Ležérny a extravagantný: Drdol á la blogerka

 • Účesy blogeriek
  © Diana Janec / Dressed Up Alligators

  Diana rada pôsobí žensky a mladistvo. Zbožňuje sýte farby a kombinácie kontrastných vzorov. Jej štýl možno charakterizovať ako mestský a trendy.

  Dianine najobľúbenejšie účesy: „Voľba účesu u mňa závisí na tom, ako sa práve cítim.“ Najčastejšie sú výsledkom kučery, dlhé hladké vlasy alebo rýchly drdol.  

  Dianin tip, ako zvládnuť „Dni zlých vlasov: „Určite blogerský drdol! Kedysi som 16 rokov tancovala balet. V určitom slova zmysle sú drdoly súčasť mojej rovnošaty. Postupom času som sa na ne stala skutočnou expertkou. Môj tip: Upevnite drdol množstvom vláseniek.“ 

  Náš tip: Ak túžite po drdole á la blogerka, ako je ten Dianin, môžete použiť vlasovú výplň. Skvelý výsledok dosiahnete aj s ďalším „zlepšovákom“ – ku korienkom naneste púder pre objem vlasov.

 • Linky:

  Blog Sarah Mikaela >> Framboise Fashion

  Blog Anni >> Fashion Hippie Loves

  Sylviin blog >> Hug-You

  Blog Kathrin >> Niewunschfrei

  Dianin blog >> Dressed up Alligators