Schwarzkopf Professional
Trendy účesy

Pouličný štýl: Top trendy z Londýna & New Yorku

Pouličný štýl: Top trendy z Londýna & New Yorku
Pôsobivé: Vlasy prehodené na stranu à la New York. Vo Veľkom jablku je všetko väčšie – dokonca aj účesy!
© Gunnar Lillehammer/ Instagram: @salemindrias

Fotograf Gunnar Lillehammer (styleklicker.net) sa vybral na lov za najnovšími účesmi. Na uliciach v Londýne a v New Yorku pre nás zachytil aktuálne novinky v oblasti vlasového stylingu. Štýlové momentky, veľkomestské kreácie, inšpiratívne pohľady a avantgardné looky, ktoré naozaj stoja za to!  

 • Niekedy nie je jednoduché nájsť účes, ktorý by sa k vám dokonale hodil. Sú daný strih a farba práve módne? Môžem si vybraný účes dovoliť? Skutočne mi pristane? Otázky a ďalšie otázky - namiesto jasného cieľa navodzujú nové pochybnosti. Náš tip: Spoľahnite sa na svoj vkus a zmysel pre štýl, dôverujte svojim inštinktom a rozhodnutiam. pravda je taká, že neexistuje správny či nesprávny výber. Riaďte sa intuíciou a robte to, z čoho máte dobrý pocit – ono sa to prejaví. A vy budete vyzerať skvele! Presvedčia vás nové hrdinky zo záberov Gunnara Lillehammera. Looky, ktoré tento umelec pouličného štýlu nafotil, jednoznačne nie sú konvenčné! Farby a strihy sú vždy jedinečné a originálne. Presne preto tvoria inšpiráciu pre nové trendy budúcich sezón.

  Hviezdny bloger už od roku 2007 fotografuje ľudí na uliciach najväčších veľkomiest pre svoj oceňovaný blog www.styleclicker.net (Musikexpress Style Award). Čím jeho fotografie vynikajú? Gunnar Lillehammer má rád autentické zábery. Rodák z Mníchova dokáže dokonale vystihnúť štýl každého mesta. Blúdi ulicami a hľadá kreatívne hlavy s novými myšlienkami – ľudí, ktorí vyžarujú niečo mimoriadne. Počas týždňov módy v New Yorku a v Londýne pre nás zvečnil pár týchto úžasných indivíduí a trendsetterov. Čím sa tieto dve metropoly odlišujú? Presvedčte sa sami:    

 • Trendy účesy na uliciach v New Yorku

  Divoké, ale nositeľné, výrazné aj elegantné, ženské i cool. Mesto, ktoré nikdy nespí, je neustále v strehu, aspoň pokiaľ ide o účesy. Predstavivosť a extravagancia sa dokonale snúbia v pouličnom štýle americkej metropoly. Spolu vytvárajú moderný miš-maš, ktorý pôsobí príťažlivo a zároveň nastoľuje nové trendy. „Vždy popredu“ – módne motto tohto mega mesta sa odzrkadľuje aj v miestnych účesoch!    

 • Pouličný štýl v New Yorku

  Pouličný štýl v New Yorku: Krátke mikádo

  © Gunnar Lillehammer/ @hemmluv  

  Pouličný štýl v New Yorku: Krátke mikádo

  Pôvabné retro: Mikádo bolo absolútnym hitom hlavne v 50. a 60. rokoch. V súčasnosti si tento rozkošný strih s ofinou znova získava popularitu na hlavách trendsetterov! Prečo nie? Veď neobvyklý strih je perfektným módnym gestom.


  Tip: Sprej pre lesk dodáva mikádu nádherný naleštený vzhľad.

  Pouličný štýl v New Yorku: Polovyčesaný drdol

  © Gunnar Lillehammer/ @mariadelrusso  

  Pouličný štýl v New Yorku: Polovyčesaný drdol

  V chaotickej metropole je jednoduchý účes ako tento veľmi žiadaný. Newyorčania prekypujú originalitou, a preto spojili dohromady dva trendy: Uzol navrchu hlavy a polovyčesané vlasy. Výsledný look je skutočne ležérny a jednoduchý, naplnený eleganciou a štýlom a na každom vyzerá skvele.  

  Tip: Skombinujte drdol s ležérne rozpustenými vlasmi a stane sa z vás kráľovná ulice!

  Pouličný štýl v New Yorku: Žiarivý melír

  © Gunnar Lillehammer/ @raquelpaivablog  

  Pouličný štýl v New Yorku: Žiarivý melír

  Elegantný melír v novom prevedení žiari na uliciach celého New Yorku! Svetlejšie pramienky s dávkou prirodzenosti sa stali tak trochu pouličnou stálicou. Teraz sa však tento trendy efekt dá kombinovať s akýmkoľvek outfitom – od biznis šarmu až po džinsový look. Obzvlášť uvoľnene pôsobia s roztopašnou ofinou a hravými slnečnými okuliarmi.


  Tip: Tmavé oblečenie žiarivý melír ešte viac zvýrazní.

  Pouličný štýl v New Yorku: Vlasy začesané dozadu

  © Gunnar Lillehammer  

  Pouličný štýl v New Yorku: Vlasy začesané dozadu

  Najskôr to vyskúšala Kim Kardashian a v jej stopách už idú ďalší Newyorčania: Platinové blond vlasy začesané dozadu. Vrchné pramene si upravte dozadu s použitím fénu, hrebeňa a spreja, bez akýchkoľvek sponiek či gumičiek. Tento cool účes vyžaruje silu a púta pozornosť k tvári. Naozajstná pastva pre oči!


  Tip: Od uvoľneného looku až po extravagantný účes ako stvorený na divokú noc v meste – polovyčesaný štýl vydrží až do rána!

 • Trendy účesy na uliciach v Londýne

  Vášeň pre štýl: britská metropola je známa svojimi trendsettermi, ktorí milujú experimenty. Londýnsky look: Cool, neprehliadnuteľné módne gesto. Angličania stavajú na extravaganciu, trendy a dobrý vkus  aj čo sa týka vlasov – veľmi britské!

 • Londýnsky pouličný štýl

  Londýnsky pouličný štýl: Ombré

  © Gunnar Lillehammer/ @meganellaby  

  Londýnsky pouličný štýl: Ombré

  Tento look nie je žiadna novinka! Ombré vlasy alebo technika dip-dye sú obľúbeným kódom pre zaujímavé farebné riešenia. A prečo je tento trend taký príťažlivý? Farebné prechody vyzerajú jemne a trochu „vyťahane“, s veľkou dávkou prirodzenosti.


  Tip: S cool dlhou ofinou najlepšie vynikne farebný kontrast a mix tmavej a svetlej bude ešte výraznejší.

  London Street Style: Rasta účes

  © Gunnar Lillehammer/ @feliciapennant  

  London Street Style: Rasta účes

  Neprehliadnuteľné nielen v lete ale aj ako horúci look v upršanom Londýne: Rasta vrkoče! V kultivovanej verzii vytvoria tieto početné mini vrkôčiky zaujímavý kontrast s klasickým chic pohľadom na módu. No zároveň sú aj veľmi praktické, nenáročné a univerzálne. Falošný cop je len jednou z mnohých možností.

  Tip: Rasta vrkoče sú skvelý základ aj pre cop či polovyčesaný uzol.

  London Street Style: Vojenský strih

  © Gunnar Lillehammer/ @marie_murstad  

  London Street Style: Vojenský strih

  Londýnske dámy prisahajú na look, o ktorom sa všade šušká – a dokážu ho aj skvele nosiť! Pre vojenský účes sú typické vlasy oholené na pár milimetrov. Zabodujú s ním predovšetkým dámy s veľmi ženskými tvárami. Ak sa preň rozhodnete, voľte radšej outfity vyžarujúce ženskosť, aby váš look nepôsobil príliš radikálne.


  Tip: Aby ste vyvolali ešte väčšiu senzáciu, zafarbite si vlasy napr. na platinovú blond. 

  London Street Style: Strapaté vlny

  © Gunnar Lillehammer  

  London Street Style: Strapaté vlny

  Matka všetkých pouličných účesov definuje charakteristický imidž londýnskych ulíc: Nedbalý vzhľad! Najviac pozornosti púta hlavne v kombinácii s cestičkou v strede a mäkkými vlnami na koncoch. Táto verzia priam prekypuje nenúteným šarmom!


  Tip: Svetlejší melír v dĺžkach vlasov dodáva trendy účesu zaujímavú auru.