Schwarzkopf Professional
Starostlivosť o vlasy

Snehová kráľovná: Tipy na prvotriednu starostlivosť o vlasy

Tipy na prvotriednu starostlivosť o vlasy
V zime potrebujú vlasy odlišný prístup. Doprajte im maximum starostlivosti, aby žiarili zdravím!
© Fotolia

V zime sa nemení iba čas – mali by ste prehodnotiť aj starostlivosť, ktorú v najchladnejších mesiacoch venujete svojim vlasom! Spojenie mrazivých teplôt a suchého vzduchu vo vykurovaných miestnostiach ich môže pekne potrápiť. Preto sa vyplatí venovať vlasom extra pozornosť! Čítajte a dozviete sa, čo je pre ne to najlepšie.

 • Lyžovanie, párty na chate, hrejivý wellness – zima oplýva skvelými rituálmi, ktoré vyvážia mrazivý vzduch a romantické, zamrznuté prechádzky pod jasným nebom. Ale aby touto snežnou nádherou vaše vlasy zbytočne netrpeli, ponúkame vám niekoľko tipov, ako zostať neodolateľná aj v tej najväčšej fujavici! Tu je našich top 7 tipov na zimu: 

 • Tip 1: Hydratujte

  Nemilosrdne mrazivý vietor a suchý vzduch v interiéri nevysušujú len vašu pokožku, dávajú zabrať aj vlasom. Bojujte proti tomu šampónom a kondicionérom s hydratačným účinkom, ktoré vlasom poskytnú potrebnú vlhkosť. Súčasťou týchto rituálov by mala byť aj hydratačná maska. Spolu s intenzívnou kúrou raz do týždňa bude perfektným doplnkom pre dokonalý vzhľad aj v tom najchladnejšom počasí.    

 • Tip 2: Neumývajte si vlasy príliš často

  Aby ste vlasy ešte viac nevysušovali, skúste si ich v zime umývať menej často, než ste zvyknuté počas letných mesiacov. A čo prechádzky vonku s vlhkými vlasmi? Tomu sa určite vyhnite! Nízke teploty im v tomto stave ešte viac ublížia.  

 • Tip 3: Vlasový olej – zázračný elixír

  Olej určený na vlasy bude pre ne v chladnom počasí doslova vykúpením. Pomôže vám zregenerovať suché pramienky, prepožičia im sviežosť a lesk. Tento zázrak prírody môžete aplikovať do vlhkých vlasov rovno po opláchnutí kondicionéru alebo po ich vyfúkaní fénom. 

 • Tip 4: Jemné fúkanie

  Čo tak nechať si vlasy v zime vysušiť voľne na vzduchu? Tak z tejto predstavy  máme doslova husiu kožu. Ale ani horúci vzduch z fénu im príliš nesvedčí. Ponúkame riešenie: aplikujte do vlasov ochranný sprej a vyfúkajte ich pri nízkej teplote s pomocou difuzéru.     

 • Tip 5: Noste čiapku

  Ak vlasy častejšie vystavíte dažďu, snehu a chladnej zime, nebudú vám za to vďačné. Ale hrejivá čiapka vám ich pomôže pred týmito nástrahami ochrániť. V súčasnosti máte na výber farby a vzory od výmyslu sveta, stačí nájsť kúsok, ktorý vám perfektne pristane!

 • Tip 6: Už žiadne poletujúce pramienky!

  Trením o sveter, šál alebo čiapku sa môžu vlasy nabiť statickou elektrinou. Môžete tomu predchádzať už počas stylingu používaním ochranného spreja alebo laku na vlasy. Aby zostali hebké bez ohľadu na vlhkosť vzduchu, môžete pre istotu použiť aj produkty proti krepovitosti – či už vo forme šampónu alebo spreja určeného na suché vlasy. No nie oba naraz, aj tu totiž platí – menej je viac!

 • Tip 7: Zastrihávaním proti štiepeniu končekov

  Nepríjemným dôsledkom mrazivého počasia v zimných mesiacoch bývajú rozštiepené končeky. Ak si ich však budete pravidelne zastrihávať, nebudú mať šancu lámať sa a vaše vlasy si uchovajú zdravý, krásny vzhľad.

  Zima sa obyčajne najviac podpíše na končekoch vlasov. Trenie o klobúky a goliere na nich tiež zanechá svoj efekt. V nasledujúcom videu sa dozviete, ako suché, krepovité vlasy zregenerujete a oživíte:

 • Video: Starostlivosť proti krepovitým vlasom