Schwarzkopf Professional
Ošetrenie vlasov

Módny look pre tvrdohlavé kučery

Styling krepovitých vlasov
Tieto modelky sú dôkazom toho, že kučeravé vlasy nemusia byť vždy uhladené či stočené do drdolu. Jednoducho si ich zapleťte nabok a štýlový look je na svete.
© Getty Images

Trápia vás veľmi kučeravé vlasy? Žiaden problém! Keď nemáte čas na uhladzujúci styling alebo máte chuť na účes na divoko: Priznajte svoje prirodzené kučery a ukážte ich v tom najlepšom svetle! Prezradíme vám, ako na to.

 • Existuje veľa spôsobov, ako si ich upraviť. Môžete ich buď skrotiť tým, že si ich stočíte do drdolu a tak ich udržíte na uzde, čím ich ale pripravíte o uvoľňujúcu slobodu. Alebo môžete kučery nechať voľne poletovať a pomocou niekoľkých pohybov ich upraviť do požadovaného tvaru. Máme pre vás niekoľko návrhov:

 • 1. Uhladený vrch, kučeravé dĺžky vlasov

 • Styling krepovitých vlasov
  Hladké vlasy na vrchu hlavy a krepovité kučery nižšie.
  © Getty Images

  Kučery väčšinou nepôsobia rušivo, pokiaľ sú iba po dĺžke vlasov, skôr v prípade, že spôsobujú neželaný objem okolo tváre. Dobrý kompromis môže vyzerať takto: väčšej časti vlasov ponechajte ich prirodzený vzhľad a uhlaďte ich od vrchu hlavy až po spánky. Ideálnym spojencom pre túto misiu je žehlička (samozrejme nezabúdajte na ochranu pred teplom!). Mimochodom ide o veľmi vzrušujúci look s výrazným kontrastom medzi hladkýmikrepovitými vlasmi.

  Extra tip: Aby ste dosiahli želanú hladkosť a hebkosť, použite olej na vlasy.

 • 2. Pätka a kučeravé dĺžky vlasov

 • Styling krepovitých vlasov
  Kučery ozvláštnené pätkou
  © Getty Images

  Využite objem, ktorý je spojený s kučeravou štruktúrou vlasov, na vrchu hlavy ich vyčešte a zatočte do tvaru pätky. Jednoducho si vezmite hustú časť ofiny, vyformujte ju do tvaru drdolu tak, že začnete pri koncoch a prameň upevnite vlásenkami. Vlasy po stranách si začešte dozadu s použitím vosku a hrebeňa. Zvyšok hrivy zostáva rozpustený. 

  Extra tip: Účes zaujímavo okoreníte, ak použijete výraznú farebnú sponku.

 • 3. Vpredu skrotené, zvyšok na divoko

 • Styling krepovitých vlasov
  Hrebeň a vosk na vlasy – nič viac nepotrebujete!
  © Getty Images

  Ofinu a/alebo časť vlasov na strane si zopnite sponkami. Tento styling je natoľko jednoduchý, že prirodzené kučery nechá nádherne vyniknúť – celý look bude vyzerať nenútene a pôvabne. Ak máte chuť, môžete použiť trocha vosku, s ktorým sa vám podarí prirodzene uhladiť vlasy okolo tváre. 

  Extra tip: Na styling použite zmatňujúcu pastu – tá poskytne pomoc hlavne z toho dôvodu, že kučeravé vlasy majú sklon k vysušovaniu.