Schwarzkopf Professional
Ošetrenie vlasov

Originálne účesy s vlásenkami

Účesy s vlásenkami
Malí pomocníci si robia svoju prácu väčšinou incognito, ale aj oni môžu občas zažiariť!
© Getty Images

Ofinu udržia pod kontrolou, skrotia neposedné pramienky, asistujú pri tvorbe zložitých výčesov, ale dokážu hrať aj prvé husle – vlásenky a spol. sú viac než len praktické pomôcky pri stylingu vlasov. Od dokonale vytvarovanej kreácie až po vlny v štýle 20. rokov. Odhalíme vám triky pre kreatívne účesy s vlásenkami.

 • Už žiadna hra na skrývačku! Vlásenky sa nemajú za čo hanbiť – pokojne ich noste všetkým na očiam. Hoci boli stvorené, aby nám nenápadne dopomohli k skvelému vzhľadu (falošný bob, drdol a pod.), jednoznačne majú na viac. Každá žena by mala mať vo svojej stylingovej výbave v kúpeľni či vo vrecku aspoň zopár kúskov pre prípad naliehavej potreby. Vlásenky pomáhajú upevniť účes a ak máte „deň strašných vlasov“, možno sa im podarí ho trochu vylepšiť.

 • Účesy s vlásenkami: Stylingové tipy

 • Keď vaše vlasy odmietajú spolupracovať, jednoducho vytaste zopár vláseniek a zopnite nimi vlasy nahor alebo do strany (heslo: vlasy prehodené do strany). To najlepšie na nich je, že sú spoľahlivé a zároveň diskrétne. Hlavne vtedy, ak ladia s farbou vašich vlasov, dokážu v nich doslova zmiznúť a stať sa neviditeľné. Ak obľubujete čisté účesy bez zbytočných ozdôb, ako napr. cop stroho stiahnutý dozadu, mali ste ich mať vždy po ruke.

 • Účesy s vlásenkami
  Herečka Emily Blunt minimalisticky ozdobila svoje retro vlny pomocou vláseniek.
  © Getty Images

  Sú chvíle, keď vlásenky dokonca súťažia s natáčkami a kulmou. Dokážu totiž vlasy nielen skrotiť ale aj tvarovať. Sponky by mali byť prvou voľbou v prípade, že si chcete vytvarovať podkladané vlny v štýle retro. V tom prípade počítajte s vlásenkami od samého začiatku. Po umytí votrite do vlasov väčšiu dávku tužidla a uhlaďte ich. Potom aplikujte stylingový gél a asi 5 cm od cestičky vytvaruje vlnu (alebo nižšie, ako Emily Blunt). Do miesta zhybu vsuňte sponku, aby bol pramienok zafixovaný, kým nevyschne a udrží si svoj tvar. Nakoniec sponky vytiahnite. Ak chcete účes ešte trocha okoreniť, jednu alebo dve vlásenky v ňom nechajte ako stylingové doplnky.

 • Účesy so sponkami
  Sponky sa nehodia len na úpravu vlasov, dokážu ich aj ozdobiť.
  © Getty Images

   

  Praktické pomôcky môžete využiť aj ako nápadité doplnky. Skúste vytvoriť jedinečné ozdoby tým, že do vláseniek zastrčíte drobné detaily, ako napr. umelé kvety - stačí ich prilepiť. Okrem kvetov vám poslúžia aj kamienky alebo perličky. Vďaka nim bude váš účes nielen dobre spevnený, ale aj skutočne vynikne.

 • Najlepšie triky s vlásenkami:

  • Aby lepšie držali, pred použitím ich postriekajte lakom na vlasy, nebudú vám kĺzať dole.
  • Správne umiestnenie: vždy ich aplikujte zvlnenou stranou smerom dole, rovná by mala byť navrchu.
  • Posila pre cop: do gumičky vzadu na hlave zvisle vsuňte jednu alebo dve vlásenky. Cop vydrží o niečo dlhšie a získa extra objem.
 • Nenápadná sponka, výrazný efekt! Originálny účes toho veľa nepotrebuje. Prísady: vlásenky a náš návod krok za krokom.

 • Video: Účes s vlásenkami