Schwarzkopf Professional
Ošetrenie vlasov

Moderná starostlivosť: Nový život pre poškodené vlasy

Poškodené vlasy
Osvojte si naše tipy na starostlivosť a stylingové odporúčania. S ich pomocou vrátite svojim poškodeným vlasom hebkosť a lesk.
© Fotolia.com

Unavené, suché vlasyrozštiepenými končekmi priam volajú po špeciálnej a intenzívnej starostlivosti. Nevzdávajte svoj sen o nádhernej hrive – naše tipy a triky vám pomôžu získať korunu krásy, po akej ste vždy túžili. A za kratší čas, než si myslíte!

 • Vplyvy životného prostredia, ako napr. teplo, slnečné žiarenie a vietor môžu vlasy výrazne poškodiť. Pokiaľ sa ochranná vrstva vlasového vlákna naruší, vlasy strácajú vlhkosť, vysušujú sa a začínajú sa lámať.

 • Prvá pomoc pre poškodené vlasy

  Účesy ako kučery, vrkoče či uhladený look vám umožnia dať si pauzu od používania fénu a ďalších tepelných stylingových nástrojov.

  Produkty špeciálnej starostlivosti pomôžu vaším vlasom rýchlo sa zotaviť – stanú sa odolnejšie voči poveternostným vplyvom. Mimoriadne dôležitý je výber účinného šampónu. Šampóny pre poškodené vlasy obsahujú látky, ktoré dokážu vlasy oživiť a regenerovať. Medzi takéto látky patria napríklad oleje, keratín a pantenol.

  Ako nemenej dôležitá doplnková starostlivosť vám poslúži kondicionér na poškodené vlasy. Má schopnosť vlasové vlákna po umývaní uzavrieť a ochrániť ich tak pred ďalším poškodením.

  Na suché alebo vlhké vlasy naneste každý deň malé množstvo vlasového oleja, dodáte im tak hodvábny lesk.

  Nepoužívajte gumičky s kovovými časťami, pretože vlasy sa do nich ľahko zachytia a môže dôjsť k ich poškodeniu.

  Doprajte svojmu účesu každodennú zmenu. Vlasom tak poskytnete možnosť na regeneráciu bez toho, aby boli neustále namáhané na rovnakých miestach.

 • Účesy pre poškodené vlasy

  Poškodeným vlasom obvykle chýba vlhkosť, strácajú lesk, sú nepoddajné a bez objemu. Za týchto podmienok vám skvele poslúžia vyčesané účesy, vďaka ktorým sa vlasy v rýchlom čase zregenerujú. Ukážeme vám dva looky, ktoré sa mimoriadne hodia na toto prechodné obdobie – pomôžu vám skrátiť si cestu od poškodených k prirodzene krásnym a zdravým prameňom.

 • Poškodené vlasy
  Modelka Jessica Gomes a herečka Hayden Panettiere nosia vzadu na hlave vysoké drdoly s výrazným objemom.
  © Fotolia.com

  Drdol

  Najskôr si vlasy umyte šampónom na poškodené vlasy. Následne na ne naneste vhodný kondicionér a ešte stále vlhké vlasy zatočte do drdolu vzadu na hlave. Ošetrujúce látky tak môžu blahodarne pôsobiť celý deň, zatiaľ čo vy sa venujete svojim bežným aktivitám.

  Tip: Vlasy nezväzujte príliš silno. Drdoly, ktoré pôsobia nedokončene, sú teraz mimoriadne obľúbené - vďaka nim sa vyhnete príliš veľkému tlaku na vlasy a pokožku hlavy. Na upravený drdol naneste extra dávku kondicionéru v spreji. Keď si vlasy rozpustíte, lesk a hebkosť na dotyk budú neprehliadnuteľné.

 • Poškodené vlasy
  Herečka Berenice Bejo a Laura Osswald si dlhé pramene zaplietli do vrkočov. Tento look poskytne vašim vlasom čas potrebný na regeneráciu.
  © Fotolia.com

  Účesy so zapletanými prvkami

  Zapletané účesy majú dve nesporné výhody: Ich styling nevyžaduje použitie stylingových nástrojov a väčšina vlasov vďaka nim nie je vystavená poveternostným vplyvom ako sú slnko, horúčava a vietor. Zapletanie vlhkých vlasov predstavuje aj najjednoduchší spôsob, ako si môžete vytvoriť vlny bez použitia stylingového tepla.

  Tip: Umyte si vlasy šampónom na poškodené vlasy. Následne si ešte vlhké vlasy zapleťte do vrkoča a ten naaranžujte tak, ako sa vám páči. Aby pôsobil uvoľnene a ležérne, môžete ho jemne rozcuchať. Nakoniec naň nastriekajte kondicionér v spreji, hlavne na vysušené končeky, ktoré vyžadujú mimoriadnu starostlivosť.

 • Video: Ako premeniť poškodené vlasy na hodvábne hebkú korunu krásy.