Schwarzkopf Professional
Ošetrenie vlasov

Stylingové tipy pre mužov s kútmi

Justin Theroux
Herec a scenárista Justin Theroux už našiel dokonalý účes pre svoje ustupujúce vlasy. Pozornosť od nich odpúta krátkou ofinou a sympatickým úsmevom.
© Getty Images

Muži sa musia často vyrovnávať s vypadávaním a rednutím vlasov, ako aj s ustupujúcou líniou vlasov, a to už v mladom veku. Našťastie pre tých, ktorí majú problém s rysujúcimi sa kútmi, existujú jednoduché a účinné riešenia. Vhodný účes môže presmerovať pozornosť z vystupujúcich kútov nad čelom. Hviezdy v našej galérii vám ukážu, ako môžete s týmto problémom zatočiť aj vy.

 • Genetické faktory predurčujú, či sa mužovi vytvoria kúty alebo začne plešatieť. Skoré vypadávanie vlasov je u mužov dosť časté. Našťastie, pre každý typ muža existuje spôsob, ako sa s tým vyrovnať. Máme pre vás niekoľko príťažlivých účesov pre mužov s výraznými kútmi.

 • Jason Statham a Jude Law
  Herci Jason Statham a Jude Law jednoznačne dokazujú, že muži s ustupujúcimi vlasmi môžu byť neuveriteľne sexy.
  © Getty Images

  Muži s ustupujúcimi vlasmi – krátke riešenie

  Nosiť vlasy na krátko je, okrem pravidelného používania šampónov proti vypadávaniu vlasov, jednoduchý spôsob, ako sa vyrovnať s ustupujúcou líniou vlasov.

  Jason Statham je dôkazom, že muži s rednúcimi vlasmi môžu vyzerať cool. Tento look uprednostňuje aj Jude Law. Ani jeden z nich nevzbudzuje dojem, že by ho trápila strata vlasov.

 • Justin Theroux a Daniel Day-Lewis
  Účesy Justina Therouxa a držiteľa Oscara Daniela Day-Lewisa odvracajú pozornosť od ustupujúcich vlasov štýlovými prvkami.
  © Getty Images

  Dokonalé účesy pre mužov s výraznými kútmi

  olodlhé vlasy môžete vytvarovať tak, aby ste odpútali pozornosť od ustupujúcej línie vlasov. Vďaka niekoľkým štýlovým variáciám vytvoríte i s výraznými kútmi cool účes. Justin Theroux si časť ofiny sčesal do stredu čela a zafixoval ju gélom. Pri tvarovaní tohto účesu môžete použiť aj vosk. Oscarový herec Daniel Day-Lewis zručne pretvoril svoje rednúce vlasy do tohto sofistikovaného „špicatého“ účesu.

 • Gavin Rossdale a Stephen Dorff
  Hudobník Gavin Rossdale a herec Stephen Dorff nosia aj napriek výrazným kútom dlhé vlasy a vyzerajú skvele.
  © Getty Images

  Zaujímavé dlhé účesy pre mužov s výraznými kútmi

  Niektorí muži sa nechcú rozlúčiť so svojimi dlhými vlasmi. To ani nie je potrebné, ak vám vlasy nerednú príliš intenzívne. Gavin Rossdale si dlhé vlasy jednoducho zopne gumičkou do ležérneho nízko posadeného copu. Všetku pozornosť púta jeho tvár. Ak pre vás tento účes nie je vhodný, inšpirujte sa rozstrapateným lookom Stephena Dorffa. Vaše vlasy budú pôsobiť hustejšie, keď použite púder pre objem vlasov.