Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Svetlá a šikovná blond: Zosvetlenie, tieňovanie a melír

Blondínky rozžiaria každú miestnosť. Netrápte sa, ak nemáte blond vlasy! Prezradíme vám, ako si dodať „svetlo“ do vašich vlasov. Samozrejme, prezradíme vám aj to, čo by ste mali vedieť v prípade, že sa v budúcnosti rozhodnete byť blondína.

 • Neexistujú žiadne prekážky v zosvetľovaní, či už chcete platinové blond vlasy alebo chcete zmenu z tmavých hnedých vlasov na blond. Prípravky na zosvetlenie vlasov dokážu zosvetliť vlasy až o osem odtieňov. Avšak, tento spôsob zosvetľovania vlasy zaťažuje viac než iné typy farbenia alebo tieňovania. Intenzívne zosvetľovanie vyžaduje nadvihnutie vrchnej vrstvy vlasovej kutikuly, vďaka čomu silný peroxidu vodíka poľahky prenikne do vlasov a permanentne zmení farbu pigmentu vlasov. Zoxidované pigmenty zostanú vo vlasoch ale sú bezfarebné. V procese zosvetľovania vlasy prechádzajú červenkastými a žltými etapami tieňovania, než sa stanú skutočne blond. Dávajte veľký pozor, aby ste dodržali správnu dobu pôsobenia. Vymytie zosvetľujúcich prípravkov priskoro môže zanechať vaše vlasy s červenkastým alebo žltým odtieňom. Ak však ponecháte prípravok vo vlasoch príliš dlho, môže to zapríčiniť, že budú vaše vlasy suché a pórovité.

  Alternatíva k zosvetľovaniu: Oslnivé svetelné odrazy

  Prípravky na farbenie vlasov obsahujú menej peroxidu vodíka než prípravky na zosvetlenie vlasov, avšak i ony dokážu zosvetliť vaše vaši o dva odtiene. Vzhľadom na nižšiu koncentráciu peroxidu vodíka, prípravky na farbenie vlasov sú k vlasom omnoho šetrnejšie zosvetľovače. Sú ideálnymi pre blondínky, ktoré chcú dodať svojim vlasom šmrnc a rady oslňujú tými správnymi svetelnými odrazmi blond vlasov. Zlaté nuance, medené tóny alebo dokonalé perleťové efekty sú len jednými z mnohých možností.

  Prípravky na farbenie vlasov obsahujú dve oddelené zložky, farbiac krém a vyvíjaciu emulziu, ktoré musíte zmiešať hneď pred použitím. Táto podmienka zmiešania zložiek odlišuje prípravky na farbenie vlasov od ostatných spôsobov farbenia vlasov či tieňovaní. Obyčajne aj tzv. intenzívne prípravky na tieňovanie vlasov tiež patria do kategórie prípravkov na farbenie. Podobne ako pri zosvetľovaní aj pri farbení vlasov sa otvára vrstva vlasových kutikúl, avšak tieto prípravky nezosvetľujú kompletne všetky prirodzené pigmenty vlasov a dodávajú umelé pigmenty do kôry vlasov. Umývanie vlasov šampónom tieto pigmenty nezmyje. Len nové, rastúce vlasy vám opäť prinesú vašu prirodzenú farbu.

  Radšej melír na pramienkoch, než celé odfarbené vlasy

  Melír je skvelý trik ako rozžiariť vaše vlasy. Len pár pramienkov vlasov je zosvetlených v rovnakom odtieni a spôsobom, akým by ste mohli zosvetliť všetky vlasy. Vzhľadom k tomu, že sa jedná len o pár prameňov, tento postup nie je tak zaťažujúci pre vlasy. Ak si chcete urobiť melír doma, mali by ste požiadať kamarátku, aby vám pomohla s vlasmi v zadnej časti hlavy. Ďalší pár rúk sa zíde aj v prípade, ak máte dlhé vlasy. V závislosti na spôsobe aplikácie si môžete vytvoriť mnoho pramienkov melíru (pomocou melírovacej čiapky) alebo  širšie svetlé pramene (pomocou kefy alebo špeciálneho aplikátoru). Postupne tieňovaný melír vyzerá obzvlášť efektne. Avšak, vytvorenie melíru v rôznych farebných odtieňoch si vyžaduje istú zručnosť

  Jemnejšia alternatíva: Radšej tónovanie než zosvetlenie

  Vaše vlasy nebudú vyzerať po tónovaní  svetlejšie, ale dodajú vášmu účesu veľmi sofistikované odtiene a odlesky. Možné sú rôzne odtiene zlatej a tiež červenej, tak ako aj hnedé odlesky od medi cez jantár a terakotovú  po bielu. Tónujúce farby neprenikajú do vonkajšej štruktúry vlasu, ale obalia každý vlas pigmentovými časticami. Tónovanie je k vlasom šetrné, pričom poskytuje krásne svetelné odlesky a dodáva vlasom nádherný lesk.