Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Novým trendom je melír vo vlasoch

Jednotvárnosť už definitívne nie je trendy. Melíry vo vlasoch sú opäť in, a práve teraz dodávajú na zaujímavosti účesov celebrít. Ukážeme vám, ako vyzerajú hviezdy s melírmi a tiež, ako používať zosvetľovanie, stmavovanie a nové techniky farbenia vlasov.

 • Nedávny prieskum v používaní vlasovej kozmetiky ukázal, že približne 70% žien si farbí vlasy pravidelne. Mnoho z týchto žien si na vlasy rado nechá urobiť melír, pretože je to jednoduchý spôsob, ako si oživiť účes a zlepšiť farbu účesu. Najpopulárnejšia podoba melíru je „práve som sa vrátila z pláže“. Vlasy po aplikácii tohto melíru pôsobia akoby zaliate slnkom. Dnešné farebné pramienky vo vlasoch už nie sú také jednotvárne, ako kedysi. Melíry rôznych odtieňov vyzerajú vo vlasoch prirodzenejšie. Firmy, zaoberajúce sa výrobou farieb na vlasy, sa už tomuto novému trendu prispôsobili a vytvorili také farby, ktoré ponúkajú rôzne harmonicky vyvážené farebné odtiene. Vďaka tomu si môžete melír spraviť aj vy sama doma, jednoducho a rýchlo. Náš mini kurz o farbení vlasov vám má pomôcť, aby ste našli vhodnú farbiacu techniku pre svoje vlasy.

 • Zosvetľujúci melír

  Zosvetlenie je zvyčajne odfarbenie pramienkov vlasov o niekoľko stupňov. Zosvetlenie pramienkov vyzerá dobre v akejkoľvek farbe vlasov a má výhodu, pretože nie je potrebné odfarbovať všetky vlasy. V dnešnej dobe chcú celebrity vyzerať, ako keby sa práve vrátili z pláže. Zosvetlené pramienky vo vlasoch tento dojem navodia a nepôsobia neprirodzeným dojmom. Tento výsledok dosiahnete tak, že si na hrebeň nanesiete farbu na zosvetlenie a prečešete si ním vlasy. Táto metóda predchádza prudkým farebným zmenám, vďaka čomu výsledná farba vyzerá prirodzene.

 • Stmavené pramienky vlasov

  Stmavenie vlasov je opakom zosvetlenia. Tmavé pramienky vlasom dodávajú účesu hĺbku a lesk. Pôvodne bolo stmavovanie vyvinuté pre šednúce vlasy. Tmavšie odtiene farby boli nanášané do šedivých vlasov, aby sa zmiešali so zvyškom prirodzeného pigmentu, ktorý vo vlasoch ešte ostal. Postupne vlasoví stylisti prišli na to, že takto vytvárajú optický klam. Tmavšie pramienky, ako sa ukázalo, dodávajú vlasom objem. Toto je, samozrejme, bonus pre každého, kto má riedke alebo jemné vlasy.

 • Novým trendom v melírovaní sú červené odtiene

  Tmavovlásky poznajú tento problém. Pred tým, ako si pramienky zafarbíte na červeno, musíte ich odfarbiť. Bez odfarbovania totiž nebudú červené pramene vôbec viditeľné. Dnešné červené farby na tento problém riešia, pretože, vlasy jemne odfarbujú, zatiaľ čo ich v tej istej chvíli zároveň aj farbia načerveno. Červené pramene tak môžete mať za krátky čas a zároveň vďaka tomu dosiahnete svoj vysnívaný farebný melír.

 • Dvoj- alebo troj-farebne tónovaný melír

  Letné slnko naše vlasy prirodzene zosvetľuje. Zosvetlené pramienky majú vďaka tomu prirodzený lesk v rôznych odtieňoch. Viacodtieňové melíry tento efekt perfektne imitujú. Pramene vlasov sú k sebe prikladané v rôznych odtieňoch, ale vždy tak, aby pôsobili harmonicky. Vzniká tak veľmi prirodzený a veľmi atraktívny vzhľad účesu.

 • Farebné pramene hviezd

  Salma Hayek s melírom vo vlasoch

  © Getty Images  

  Salma Hayek s melírom vo vlasoch

  Salma Hayek vyzerá skvelo v ktoromkoľvek ročnom období. Jej vlasy majú končeky výrazne zosvetlené. Vo vlasoch má jemné zlaté blond pramienky a svetlejšie končeky, ktoré jej vlasom dodávajú vzhľad „slnka a oceánu“. Vlasy vytočené smerom von svetlé konce ešte viac zvýraznia. Mali by ste sa uistiť, že sú vaše končeky vlasov vhodné pre tento účes a nevytvárajú jeden blok blond vlasov.

     

  Lena Meyer-Landrut s melírom vo vlasoch

  Vzhľad speváčky Leny Meyer-Landrut prekvapil, keď si prišla prevziať cenu „1 Live Krone“, ktoré sa konalo v Bochume v Nemecku. 20-ročná speváčka ozvláštnila svoje hnedé vlasy melírom s mahagónovým odtieňom. Farba nielenže zvýraznila jej prirodzenú farbu vlasov, ale takisto zvýraznila aj jej svetlú pokožku.

  Katy Perry s melírom vo vlasoch

  © Getty Images  

  Katy Perry s melírom vo vlasoch

  Katy Perry miluje experimenty s účesmi, experimenty s oblečením na pódiu, aj mimo neho. Speváčka vlastní niekoľko parochní, aby mohla meniť svoj look. Neskôr ukáže aj svoje prirodzené vlasy. Pri svojej odvážnej premene si hnedé vlasy prefarbila na blond a dodala do nich ružové a fialové pramienky. Veľmi šikovne použila tieňovanie vo vlasoch, aby zjemnila svoju novú blond farbu.

 • Melír: Ktorý sa hodí k ...

  ... blond vlasom?
  Blond vlasy môžu pôsobiť ako farba, ktorá neodpustí žiadnu farebnú chybu. Melír v blond vlasoch musí preto vyzerať prirodzene. Atraktívne sú najmä melíry, ktoré sú len o čosi svetlejšie ako prirodzená blond farba vlasov. To dodá vlasom vzhľad, akoby boli prirodzene zosvetlené slnkom. Prirodzené blondínky môžu siahnuť po platinovom blond melíry, alternatívou môžu byť teplé odtiene medovej blond na melír, čím vytvoríte hlbší tón farby vlasov.

  ... hnedým vlasom?
  XXX ukazuje, ako zvýrazniť hnedé vlasy. Červený melír dodá hnedým vlasom zaujímavé farebné odtiene. Ak máte tmavohnedé vlasy pramienky vlasov, kam chcete červený melír aplikovať by ste pre farbením mali jemne odfarbiť. Inak sa poľahky môže stať, že červený melír v tmavohnedých vlasoch zanikne. Praktická rada: ak ešte nosíte účes z minulého leta s odfarbenými končekmi vlasov na blond, môžete na tieto končeky jednoducho naniesť červenú farbu.

  ... červeným vlasom?
  Svetlá červená farba vlasov vynikne ak do vlasov nanesiete pár pramienkov farby v zlatistých alebo medených tónoch. Čerešňovo červený melír zvýrazní krásu tmavo červených vlasov. Je dôležité vybrať si teplé farby na melír do červených vlasov. Teplé tóny vo vlasoch lahodia aj tónu pleti.

  ... čiernym vlasom?
  Najtmavšia z farieb vlasov teraz ožíva vďaka modrým či fialovým melírom. Trendy námornícke farby sú in v prípade čiernych či veľmi tmavých vlasov. Pred vytvorením melíru musíte vlasy zosvetliť. Inak bude melír len ťažko viditeľný. Ak nie ste fanúšičkou modrých melírov pre čierne vlasy, môžete tiež siahnuť po fialových tónoch. Podľa najnovšieho trendu je dôležité, aby vo vlasoch dominovala modrastá farba, ak chcete, aby vaša čierna farba vlasov vyzerala sýtejšia a tmavšia.

 • Odkazy:

  Krásne šperky pre vlasy s melírom >> shlomitofir.com