Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Lived-in farba: Hit sezóny

Lived-in farba: Hit sezóny
Maximálne uvoľnená: Modelka a herečka Amber Heard oživila svetlé vlasy akcentmi v tmavej blond - svojej prirodzenej farbe.
© Getty Images

Keď módni blogeri a profesionálni kaderníci postujú toľko fotiek s hashtagom #livedin, znamená to, že sa zrodil nový trend. Pátrali sme, čo je za tým: čo tento fenomén predstavuje, ako vyzerá a ako si horúci trend dneška vyčaríte aj vy samy.

 • Už ste vyskúšali ombré, balayage a všetky ďalšie módne vychytávky? Tak dajte šancu fenoménu „lived-in“. Najpopulárnejší melírovaný štýl súčasnosti vyzerá skvele práve na blondínkach a brunetkách.  

 • Čo je „lived-in“ trend a prečo by ste mu mali venovať pozornosť?

  Základný princíp: Farba, ktorú práve nosíte, sa oživí jemným melírom v odtieni vašej pôvodnej alebo podobnej farby. A to tak prirodzene a tlmene, že nie sú viditeľné žiadne prechody. Hoci to možno neznie ako absolútna novinka, jej tajomstvo spočíva v detailoch. Trend lived-in sa totiž podobá odrastenej farbe práve v tom, že vytvára neupravený dojem, čo  je aktuálne oveľa viac cool než precízne a jednoliato zafarbené vlasy. A pokiaľ je to aj váš štýl, mali by ste tejto inovácii rozhodne venovať pozornosť. Nečakajte na to, až vám súčasná farba odrastie, môžete ju vyčariť okamžite v najbližšom kaderníckom salóne! A mimochodom, lived-in vlasy vyzerajú najlepšie v kombinácii s ležérnymi vlnami – rovné vlasy pri korienkoch a jemne zvlnené dĺžky.  

 • Ako funguje lived-in farba

  Najlepšie  je, ak si do vlasov necháte včleniť váš pôvodný odtieň. Celok bude potom pôsobiť maximálne prirodzene aj napriek tomu, že bude výsledkom práce zručného koloristu. Ak nemáte dostatok skúseností, oslovte profesionálneho kaderníka, ktorý vám zaručí dobrý výsledok. Technika má totiž isté úskalia a je pomerne zložitá. A zatiaľ čo samotná procedúra môže trvať niekoľko hodín, výsledok vám vydrží omnoho dlhšie. Vlasy si nebudete musieť znovu farbiť minimálne tri mesiace.  

  Ako na to: začnite tým, že zistíte presný odtieň prirodzenej farby vašich vlasov. Mnohé ženy po niekoľkoročnom testovaní nových trendov a pravidelnom melírovaní už ani presne nevedia, ako pôvodne vyzerala. Je to však základ pre nasledujúci proces. Kaderníci majú skúsené oko a pôvodný odtieň blond alebo hnedej sú schopní spoľahlivo rozpoznať. Tip: Najlepší spôsob, ako identifikovať prirodzenú farbu, je prezrieť korienky vlasov na dennom svetle. Keď ju objavíte, kaderník vám najskôr nafarbí korienky v prirodzenom tóne. Potom ten istý tón nanesie aj na vybrané pramienky v celej ich dĺžke. A aby dosiahol sofistikovaný výsledok tón v tóne, ďalšie pramienky zafarbí o niečo svetlejším odtieňom. Lived-in farba vyzerá ešte prirodzenejšie, ak majú pramienky rôznu dĺžku a hrúbku. Výhodou tohto trendu je, že sa nemusíte obávať odrastajúcich korienkov. Základom je totiž pôvodný odtieň vlasov a preto sa aj v dlhšom časovom horizonte vyhnete neželaným farebným kontrastom. Pramienky tón v tóne navodzujú moderný efekt, ktorý vydrží týždne či mesiace.      

  Zistite, ktoré krásky už stavili na prirodzenosť a aký môže byť lived-in look univerzálny:

 • Lived-in farba

  Lived-in farba: Cara Delevingne

  © Getty Images  

  Lived-in farba: Cara Delevingne

  Jasnomodré oči, šarmantný úsmev, impozantné obočie – či už Cara Delevingne podnikne so svojimi vlasmi čokoľvek, vždy je stredobodom pozornosti. Modelka svoj vzhľad aranžuje naozaj precízne a trendy lived-in koncept perfektne ladí s jej imidžom. Vlasy zosvetlené na medovú blond skombinovala s ich pôvodným hnedým odtieňom. Nenápadné vlny v dĺžkach vytvárajú nádherne premenlivý efekt.   

  Lived-in farba: Hannah Davis

  © Getty Images  

  Lived-in farba: Hannah Davis

  Hannah Davis vyzerá s vlastnou verziou lived-in looku naozaj šťastne – a to by aj mala, pretože mix týchto farieb je úžasný. Svetlé vlasy si modelka nechala osviežiť pôvodným orieškovohnedým tónom, ktorý na korienkoch a melírovaných vlasoch pekne vynikne. Ďalším pozitívom je dokonalý účes – cestička na strane a objemné vlny – duet oboch tónov tým ešte viac zvýraznila.    

  Lived-in farba: Gigi Hadid

  © Getty Images  

  Lived-in farba: Gigi Hadid

  Každý chce to, čo má ona! Outfit, make-up a účes. Gigi Hadid je jednoducho trendsetterka. A masy najnovšie inšpiruje aj farbou vlasov – prirodzene v lived-in štýle. Ako táto ikona štýlu svoje pramienky v svetlej a tmavej blond prezentuje? S bohatou ofinou, ktorá je mimochodom tiež v dvoch tónoch. 

  Lived-in farba: Lauren Conrad

  © Getty Images  

  Lived-in farba: Lauren Conrad

  A bude to ešte jemnejšie! Hoci lived-in trend je už vo svojej podstate veľmi prirodzený, herečka a návrhárka Lauren Conrad ukázala, že môže byť ešte decentnejší. Škandinávsku blond osviežila niekoľkými pramienkami v pôvodnom hnedom tóne. Typický blond look tým dostal nový náboj a výsledok pôsobí mäkko a nežne. Účes dňa: voľne zatočený drdol vzadu nad krkom dodáva lived-in farebnosti elegantný dojem.