Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Sombré: Jemná verzia ombré looku

Sombré: jemné ombré
Moderátorka a herečka Gaby Espino predviedla najnovší trend s názvom sombré.
© Getty Images

Zo svetlých končekov sa už medzičasom stal koloristický trend. Do tejto škály patrí aj sombré: skratka pre „soft ombré“, ktorá znamená jemné tónovanie. Od staršej sestry „ombré“ sa odlišuje delikátnymi multitónovými farebnými prechodmi. Ďalšia výhoda? Pôvabná hra svetla a tieňa, ktorá ozdobí vlasy všetkých farieb a dĺžok.   

Nie je ombré už náhodou passé? Naopak, zostáva veľmi populárne, pretože vytvára efekt vlasov pobozkaných slnkom. No pretože sa dvojtónový štýl s tmavými korienkami a svetlými končekmi objavoval na hlavách trendsetteriek už dosť dlho, dozrel čas na zmenu. A to je príležitosť pre nástup sombré. Ide o jemné ombré, pri ktorom farebné prechody – obyčajne z tmavej do svetlej – pôsobia ešte o niečo nenápadnejšie a mäkšie. V pôvodnej verzii predstavoval rozdiel medzi korienkami a končekmi často až šesť tónov, sombré už pracuje maximálne s tromi. Jemnejšie prechody tiež znamenajú prirodzenejší vzhľad.   

Prinášame vám zoznam dôvodov, prečo si zvoliť práve sombré:

  • Prirodzenosť je v móde: vďaka mäkším prechodom a jemnejším rozdielom vo farebnosti pôsobí tento look skutočne prirodzene, nie nafarbene.

  • Sombré je pre každého: jemne zosvetlené končeky svedčia akejkoľvek dĺžke vlasov.

  • Úchvatný aj s krátkym strihom: jemná farebná gradácia vám dodá objem, hĺbku a štruktúru.

  • Farebný doping: sombré vytvorí vo vašich prirodzených vlasoch okamžitý cool efekt.

  • Experiment bez riskovania: farebný výsledok si môžete nechať opäť odrásť, pretože neobsahuje žiadne tvrdé prechody.
 • Sombré: Skvelé v každom ohľade

 • Sombré
  Pestré a zároveň delikátne: Sombré vytvára harmonické farebné spojenia.
  © Getty Images

  Metóda farbenia je pre ombré aj sombré prakticky rovnaká: kaderníci používajú pri nanášaní svetlejšieho odtieňa namiesto štetca hrebeň. To garantuje ultra jemné farebné prechody vo vlasoch. Okrem toho sa pre dosiahnutie prirodzeného dojmu môžu používať aj špeciálne metódy pletenia a pretkávania, ktoré vytvoria ultra jemný melír. Takto môžete ešte  efektnejšie kombinovať tmavé a svetlé tóny a docieliť look priamo „na mieru“.

  A prečo tento farebný trend funguje s akýmkoľvek odtieňom vlasov? Zatiaľ čo klasické ombré spája blond a hnedú, sombré je ideálne aj pre červené a čierne vlasy. Mimochodom, ani v tomto prípade nemusíte mať dlhé vlasy: XL porciu štýlu prepožičia aj bobu alebo pixie strihu.