Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Svieže účesy pre šedivé vlasy

Účesy pre šedivé vlasy
Glenn Close si vlasy vytvarovala do jemných vĺn. Zopár dlhých pramienkov jej padá cez čelo a šedivé vlasy pôsobia ležérne a zároveň upravene.
© Getty Images

V dnešnej dobe si môžu ženy so šedivými vlasmi vybrať zo širokej palety účesov. Jemné vlny, hladké drdoly a krátke vlasy sú pre šedivé pramene ideálnou voľbou. Inšpirujte sa štýlom herečky Glenn Close a modelky Carmen Dell´Orefice, ktoré vedia, ako nechať šedivé pramene dokonale vyniknúť.

 • Šedivé vlasy nie sú len nepríjemným prejavom vyššieho veku, naopak, môžu vyzerať pôvabne a elegantne. Známe ženy „v rokoch“ ako herečka Glenn Close a modelka Carmen Dell´Orefice sú sebavedomými priekopníčkami šedivého looku.  

 •  

  Účesy pre šedivé vlasy: Rozličné odtiene

  Šedivé vlasy môžu mať nádych do blond, strieborné odlesky alebo môžu byť sfarbené do tmava. Pre každý variant existuje niekoľko dokonalých účesov.

  Šedivá s nádychom do zlata alebo blond: Jemné účesy vyzerajú na šedivých vlasoch so zlatými alebo blond tónmi mimoriadne príťažlivo (pozri foto Carmen Dell´Orefice v galérii). Ďalšou skvelou voľbou pre šedivé dámy budú ležérne účesy ako napr. bob voľne začesaný dozadu. 

  Šedivá so striebornými alebo modrými odleskami: Táto chladná šedivá farba skvele vyznie hlavne s jednoduchými, presne vytvarovanými účesmi ako sú uhladený drdol alebo bob. Presné línie geometrického účesu sú ako stvorené pre rovnomerne šedivé vlasy mrazivých tónov. 

  Tmavošedivá: Prísne krátke účesy a účesy s ostrými líniami („geo“ štýl) pôsobia so šedivými vlasmi sviežo a moderne.

   

 • Stylingové tipy pre ženy so šedivými vlasmi

  Stylingové produkty uľahčia tvarovanie kučier či pomôžu udržať vlasy rovné a uhladené. Vďaka tužidlu pre kučeravé vlasy budú vaše kučery pružnejšie a sprej na uhladenie vlasov udrží pramene rovné a hladké až niekoľko dní. Púder pre objem dodá vlasom vzdušnosť a pomôže ich lepšie vytvarovať. Vosk či lak na vlasy s extra leskom ich zintenzívni a nádherne rozžiari, naopak stylingová pasta sa postará o pevnosť tvaru účesu i matný efekt.

  Odhaľte čaro šedivých vlasov na fotografiách slávnych žien s príťažlivými účesmi v našej galérii.

  Ak sa z farbenia vašich šedivých vlasov stal nepríjemný zvyk, možno budete mať chuť sa na chvíľu vrátiť k ich prirodzenému odtieňu. Starý známy výrok  „Zmena je korením života“ platí dodnes. 

 • Účesy pre šedivé vlasy

  Účesy pre šedivé vlasy: Carmen Dell‘Orefice

  © Getty Images  

  Účesy pre šedivé vlasy: Hladký drdol verzus jemné vlny

  Modelka Carmen Dell´Orefice svoj inštinkt modelky nezaprie ani v otázke účesov, ktoré veľmi často mení. Fotografie tejto najstaršej modelky na svete sú skutočnou zásobárňou rozličných lookov pre šedivovlasé ženy. Nízky drdol upriamuje pozornosť na strieborný lesk jej vlasov. Rovnako príťažlivý je aj jemný a zároveň elegantný zvlnený účes - vlasy na bočnej strane v ladnej línii splývajú smerom dozadu.  


  Tip: Ak nemáte čas na umytie vlasov, použite suchý šampón.

  Účesy pre šedivé vlasy: Linda Fargo

  © Getty Images  

  Účesy pre šedivé vlasy: Uhladený bob

  Linda Fargo nosí lesklé šedivé vlasy upravené do nadčasového bobu siahajúceho po bradu. Oblé línie tohto výrazného účesu príjemným spôsobom lemujú jej tvár.


  Tip: S použitím laku s extra leskom sa šedivé vlasy nádherne rozžiaria.

  Účesy pre šedivé vlasy: Lauren Ezersky

  © Getty Images  

  Účesy pre šedivé vlasy: Účes v „geo“ štýle

  Lauren Ezersky si svetlošedivé vlasy nechala ostrihať do rovného bobu s ofinou, ktorá ho vhodne dopĺňa svojou priamočiarosťou.


  Tip: Aby ste vytvorili presne tento look, vyfúkajte ofinu pomocou okrúhlej kefy.

  Účesy pre šedivé vlasy: Jamie Lee Curtis

  © Getty Images  

  Účesy pre šedivé vlasy: Krátky zostrihaný účes

  Typický krátky účes Jamie Lee Curtis pôsobí hravo a moderne. Šedivé vlasy priliehavo dotvárajú jej sebavedomú osobnosť. 


  Tip: Požadovaný tvar dosiahnete s použitím malého množstva gélu na vlasy.