Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Odtiene sivej: Nové trendy pre šedivé vlasy

Nové trendy pre šedivé vlasy
Sivá vyhráva: Najlepšie účesy pre zrelé ženy
© ESSENTIAL LOOKS von Schwarzkopf Professional

Nastávajú sivé časy: Vlasy  tejto farby začínajú byť trendy! Nikto si ich už nemusí farbiť ani skrývať – ženy tohto sveta sa za svoje šediny nehanbia a nosia ich so cťou a vycibreným štýlom. Zistite, ktoré účesy sú práve obzvlášť vhodné na to, aby sivým vlasom dovolili vyniknúť. PS: Fungujú aj ako omladzovacia kúra!

Niektorí ich objavia už v mladom veku, iní až keď dozrejú. Jedna vec je ale istá: Všetci ich skôr či neskôr zaregistrujeme! Sivé vlasy máme v génoch. S postupujúcim vekom sa prirodzene znižuje produkcia pigmentu melanínu. Vlasy, ktoré boli pôvodne čierne, blond či ryšavé, sa postupne menia na bezfarebné alebo biele – sivá farba je totiž len optickým klamom, ktorý vzniká v dôsledku premiešania pigmentovaných a nepigmentovaných vlasov. No tento neúprosný fakt už dnes nemusí nikoho frustrovať. Striebro má totiž v súčasnosti hodnotu zlata! Ženy so sivými vlasmi sú mimoriadne trendy – mladé aj staršie, od trendsetterov z ulice až po ultra elegantné módne ikony. Patrí farbenie, preliv a melír minulosti? Áno, pre tých, ktorí chcú zostať pri vlasoch, aké im nadelila matka príroda! Ten pravý strih dokáže rozžiariť váš look. Buďte moderné a uvoľnené – veď nepatríte do starého železa!          

 • Nové trendy pre šedivé vlasy
  Nádherná Carmen Dell'Orefice so zvlneným bobom.
  © Getty Images

  Najžiarivejší príklad: Carmen Dell'Orefice. Osemdesiatštyriročná kráska sa na prehliadkových mólach a pred objektívom objavuje ako modelka už 70 rokov. Presne vie, aké pravidlá platia vo svete módy. Od elegantne zatočeného drdola až po jej súčasný závideniahodný look, zvlnený bob s množstvom objemu - Carmen Dell’Orefice nosí sivobiele vlasy s trendy stylingom rovnako prirodzene ako generácia o 50 rokov mladších žien. A prečo nie? Veď aktuálne trendy v účesoch nie sú len veľmi šik, majú aj omladzovacie účinky.

  V našej galérii vám ukážeme účesy, ktoré by sivovlasým ženám nemali uniknúť: 

 • Galéria: Nové trendy pre sivé vlasy

  Sivé vlasy: Bob

  © Getty Images  

  Sivé vlasy: Bob

  Táto dáma je radarom na trendy v Bergdorf Goodman – Linda Fargo je viceprezidentkou newyorského luxusného obchodného domu a presne vie, po čom túžia módy chtivé ženy. Jej vlastnou odpoveďou sú sivé vlasy, nosí ich už roky. Úspešná podnikateľka vo svete módy preferuje studené farby (ľadová strieborná) a styling, ktorý je klasický aj trendy zároveň. Obľubuje presne  zarovnaný bob vyfúkaný dohladka s cestičkou na strane. S trochou lesku v spreji naneseného na dĺžky vlasov bude vaša koruna krásy žiariť zdravím.  

  Sivé vlasy: Pixie

  © Getty Images  

  Sivé vlasy: Pixie

  Sivá to valcuje! Iris Apfel nenasleduje módne trendy, radšej ich sama vytvára. XXL okuliare a sýtočervené pery sú už dlho jej charakteristickou črtou, presne ako sivé vlasy. Jej špecialitou je sivofialová a cool krátky strih vlasov. Ide o mix pixie a štýlu „vpredu krátke, vzadu dlhé“ – vďaka precízne upravenej kombinácii si táto 94-ročná módna guru udržiava mladistvý look. Niet divu, že o sebe Iris Apfel rada hovorí ako o „najstaršom teenagerovi na svete“! 

  Dlhé sivé vlasy

  © Getty Images  

  Dlhé sivé vlasy

  Jedinečný štýl! Čím viac sú vlasy sivé, tým sú automaticky kratšie – mnoho žien s pribúdajúcim vekom volí tento vývoj udalostí. Ale nemusí to tak byť! Modelka Linda Rodin dokazuje, ako skvele môžu vyzerať dlhé vlasy na zrelých ženách. Úžasne žensky a úžasne variabilne. S dlhými vlasmi si môžu upraviť množstvo účesov. Stylistka a expertka na líčenie Linda Rodin korunuje sivé vlasy stylingom, ktorý je práve v kurze: falošný drdol, uzol navrchu hlavy, cop alebo strapatý zapletaný účes. Ak sa bojíte, že v módnych účesoch budete na smiech, žiadne obavy! S trochou make-upu (klasické červené pery) a s elegantným outfitom bude každý účes pôsobiť sofistikovane.    

  Sivé vlasy s množstvom objemu

  © Getty Images  

  Sivé vlasy s množstvom objemu

  Držané nakrátko: Ak dávate prednosť klasike, nasledujte príklad speváčky a herečky Rity Moreno – praktickému krátkemu účesu doprajte extra objem. Držiteľka Oscara nosí popolavý krátky účes s dlhšími vlasmi na temene a kratšími vzadu nad krkom. S trochou púdru alebo vosku na koncoch sa z neho stáva moderný atribút silnej ženy. Nezabudnite na make-up, aby ste tento účes predstavili v mladistvom a sviežom svetle. Mimochodom, výrazný rúž je veľmi rafinovaný spôsob, ako odpútať pozornosť od vrások.  

  Sivé vlasy s ofinou

  © Getty Images  

  Sivé vlasy s ofinou

  Šik a zároveň športové: Glenn Close je tiež milovníčkou krátkeho strihu. Šesťdesiatosemročná herečka zvolila univerzálny pixie a farebnosť gradujúcu od antracitovo šedej (vzadu) až po striebristo bielu (končeky vpredu) – docielila tým výraznejší objem a štruktúru. Občas si táto hollywoodska hviezda upravuje vlasy do elegantnej, objemnej pätky, inokedy dáva prednosť strapatému looku s ofinou. Stylingový tip: Pri slávnostných príležitostiach ho ozvláštnite originálnymi náušnicami.