Schwarzkopf Professional
Farba na vlasy

Teplá jesenná paleta: Obľúbené farby vlasov

Teplá farba vlasov
Pramene vo farbách jesenného lístia vyzerajú úchvatne po celý rok. Tento odtieň má v sebe hrejivú žiaru slnka.
© Getty Images

Teplé jesenné tóny žltej, červenej a hnedej sú také príjemné, že vyvolávajú túžbu nosiť ich aj vo vlasoch. Keď sa blíži sychravé počasie a zima, sú zlatá blond, orieškovohnedá a medenočervená veľmi obľúbené odtiene. Ukážeme vám účesy, ktoré k týmto hrejivým farbám mimoriadne pristanú. Možno vás tak nadchnú, že sa odvážite zvoliť aj dvojtónový variant.  

 • Určité farby si spájame s jesenným obdobím, pretože sú súčasťou veľkolepej farebnej zmeny v prírode, keď sýtozelené listy zožltnú, sčervenajú a nakoniec sa sfarbia na hnedo. Módne kreácie, make-up i farby na vlasy sú pomenované podľa týchto teplých jesenných tónov a podľa sýtych odtieňov lesklých olúpaných orechov. Paleta jesennej prírody obsahuje jemnú žltú, orieškovohnedú, červenohnedú, medenohnedú a purpurovú. Príroda dokáže stvoriť nádherné odtiene a my sa jej majstrovstvom nechávame s radosťou inšpirovať. 

 • Teplé odtiene vlasov a dvojtónový look

  Rozličné farby vlasov môžu rovnako ako módne trendy pohodlne existovať paralelne vedľa seba.  Na jeseň i v zime sú stále obľúbené studené odtiene hnedej. No teplé tóny prírody môžu mnohých inšpirovať k tomu, aby svojim vlasom dodali hrejivejší odlesk. Všade vonku je cítiť zmenu a príroda hrá nádhernými a sýtymi farbami. To je obdobie, kedy chceme jej paletu nasledovať.

  S príchodom sychravého počasia zelené listy menia svoj vzhľad a prechádzajú rôznymi farebnými štádiami od zelenej cez červenú, žltú, béžovú až k hnedej. Podobné prechody sú súčasťou aktuálneho „dvojtónového“ trendu. Jednoduchou cestou ako sa inšpirovať matkou prírodou v jej hre s farbami, je nafarbiť rôzne pramene odlišnými tónmi z teplej jesennej palety.

 • Teplé farby pre ženy so svetlou pleťou

  Jesenné farby vyžarujú teplo. K ženám so svetlou pleťou sa sýte jesenné tóny skvele hodia. S príchodom chladného počasia, keď je slnko menej intenzívne a dni sú kratšie, dodajú jesenné odtiene ich vzhľadu hrejivé vyžarovanie.

 • Cool kombinácia jesenných farieb a účesu

  Krása teplých farieb jesene najvýraznejšie vynikne, ak zvolíte jednoduchý a uvoľnený styling. Strapaté a nenútené účesy dovolia farbe vlasov a tónovaniu zažiariť. Aby ste dodali účesu tvar, môžete do nich votrieť trocha vosku. Ležérne vrkoče a improvizované zapletané prvky budú tiež pôsobiť veľmi sviežo – farba i účes zanechajú prirodzený a hravý dojem. 

  Vlasy modeliek z našej galérie žiaria pestrofarebnými tónmi jesene.

 • Galéria: Teplé farby vlasov

  Teplé farby vlasov

  © Getty Images  

  Teplé farby vlasov: Popolavá blond

  Popolavú blond vo vlasoch tejto modelky zvýraznil nádych orieškovohnedej farby. Použila „nahý“ ale nie príliš bledý make-up – čierna maskara a rúž v odtieni ružového dreva mu dodali potrebné akcenty. Pramene pôsobia uvoľnene – sú síce rovné ale nie príliš vyrovnané.

  Teplé farby vlasov

  © Getty Images  

  Teplé farby vlasov: Svetlohnedá

  Zlaté odlesky svetlohnedej farby odrážajú prechod jesennej farebnosti od hrdzavej až ku hnedej. Razantná cestička hlboko na strane vnáša do tohto, na prvý pohľad jednoduchého účesu, dynamiku.

  Teplé farby vlasov

  © Getty Images  

  Teplé farby vlasov: Červenohnedá

  Tento odtieň sa nám okamžite spája s jesennou paletou. Lesk a farba vlasov tejto modelky pripomína gaštany.

  Teplé farby vlasov

  © Getty Images  

  Teplé farby vlasov: Červená

  Sýte a výrazné medené vlasy odvážne pútajú pohľady, no ešte stále pôsobia hrejivo. Zvlnený look ich radikálny dojem trochu zjemňuje.